Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> ПРАВОВІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ БІБЛІОТЕЧНИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ЦЕНТРІВ УКРАЇНИ

ПРАВОВІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ БІБЛІОТЕЧНИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ЦЕНТРІВ УКРАЇНИ

Назва:
ПРАВОВІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ БІБЛІОТЕЧНИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ЦЕНТРІВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,88 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК [002.6(477):044.774]:34+021.89[477]
Мілена ХРОМЕЦЬ,
аспірантка НБУВ
ПРАВОВІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ БІБЛІОТЕЧНИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ЦЕНТРІВ УКРАЇНИ
Стаття присвячена аналізу сучасних правових засад управління формуванням електронних ресурсів бібліотечних та інформаційних центрів. Розглянуто систему найбільш важливих вітчизняних нормативно-правових документів, що становлять законодавче підґрунтя для практичної реалізації процесів накопичення, зберігання й використання електронних ресурсів. Визначається потреба застосування комплексного підходу, що базується на інформаційно- комунікаційній стратегії розвитку бібліотеки, включає нормативно-правове регулювання на державному рівні та цілеспрямоване систематичне застосування організаційно-адміністративних заходів на рівні окремого закладу.
Ключові слова: управління, електронні ресурси, бібліотечні та інформаційні центри, законодавчо-нормативні акти, інформаційна політика.
Значні трансформації, що відбуваються протягом останніх двадцяти років у системі норм і принципів діяльності бібліотечних закладів України, тісно пов'язані із загальноцивілізаційним інформаційним прогресом людства та визначають потребу у виборі інформаційно-ко - мунікаційної стратегії розвитку бібліотеки. Реалізація такої стратегії можлива за умови здійснення ефективного керування процесом формування бібліотечних інформаційних ресурсів як на рівні бібліотеки, так і на рівні державної інформаційної політики.
Для бібліотечної сфери інформаційна політика держави має життєво важливий характер: від її вирішення залежить можливість успішного функціонування бібліотеки в умовах інформаційного суспільства, характерними рисами якого є перетворення національних інформаційних ресурсів у стратегічний ресурс, інтенсивне накопичення електронних бібліотечно-інформаційних фондів, зростання інформаційно-комунікаційних потреб користувачів.
Проблеми формування фондів бібліотечних закладів у контексті державної інформаційної політики завжди перебували в полі зору провідних бібліотекознавців, серед яких праці М. П. Васильченко, К. Л. Воронько, Ю. А. Гриханова, А. І. Земськова та Я. Л. Шрайберга, Г. О. Євстигнєєвої, Л. Й. Костенка, Т. В. Майстрович, І. А. Павлуші,
Т. П. Павлуші, А. А. Соляник, Ю. Н. Столярова, Н. І. Тєрентьєва, В. І. Терьошина, В. В. Шилова та ін. У процесі вивчення різних аспектів комплектування та використання інформаційних ресурсів на традиційних та електронних носіях певна увага приділялась аналізу наявного стану нормативно-правового забезпечення діяльності бібліотечних закладів. Висновки науковців були одностайними в тому, що характерним для інформаційної політики України протягом останнього десятиліття XX ст. та початку XXI ст. була недостатня увага владних державних структур та недостатнє усвідомлення значення потужного інформаційного потенціалу вітчизняних бібліотечних та інформа- ційних центрів.
Разом з тим потенціал інформаційних ресурсів Української держави, на думку фахівців, посідає одне з провідних місць не тільки в країнах СНД, а й у світі , однак показники, що характеризують доступність користувачів до інформаційних ресурсів України та ефективність їхнього використання, з різних причин значно відстають від розвинутих країн. Однією з причин є недосконалість системи державного управління національними інформаційними ресурсами [1].
Підтвердженням нагальності проблеми є такі статистичні дані: в Україні функціонує понад 40 тис. бібліотек різного підпорядкування і форми власності. У той же час у 32 % сільських населених пунктах немає бібліотек , при цьому тільки 9 % бібліотек у сільській місцевості оснащені комп'ютерами, переважна частина їх книжкових фондів фізично зношена та застаріла, щорічне поповнення фондів становить лише 1,6 % (норма відповідно до міжнародних стандартів - 10 %). Середня кількість комп'ютерів на одну публічну бібліотеку становить 0,3 %, доступ до Інтернет надають 2 ,5 % від загальної кількості публічних бібліотек, із них 0, 8 % мають власний веб-сайт.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: ПРАВОВІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ БІБЛІОТЕЧНИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ЦЕНТРІВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок