Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Бібліотекознавство і управління БСІ

Бібліотекознавство і управління БСІ

Назва:
Бібліотекознавство і управління БСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,93 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Бібліотекознавство і управління БСІ


Ідея розвитку бібліотекознавства не обмежується лише підвищенням рівня його теоретизації. На сьогодні виникла нагальна проблема у підвищенні практичної ефективності вже набутих теоретичних розробок. Теорія має давати об'єктивну картину та реальні оцінки бібліотечної практики, що зробило б можливим розв'язання практичних питань, які виникають у процесі бібліотечно-інформаційного забезпечення населення, через формування інфраструктури суспільства. Зростання значення науки в цілому, прискорення НТП мають проявлятися, насамперед, у тому, що знання стає надбанням широких верств фахівців, і це вже завдання безперервної бібліотечної освіти і періодичної підготовки кадрів.
Наукове пояснення функціонування БСІ повинно базуватися на системі уявлень про соціальні комунікації.
Середовище БСІ розширюється - з'являються нові форми, а за цими зовнішніми змінами формується принципово інший зміст, який зумовить переструктування цій сфери БСІ як нової цілісності. Ми повинні пам'ятати, що завдання теорії полягає не лише в констатації того чи іншого стану об'єкта, а й у розумінні моменту його розвитку, конкретних зрушень, тобто переходу від одного стану до іншого.
Численні зміни в сучасному БСІ дозволяють говорити про перехідний стан до нової бібліотеки.
Сучасне бібліотекознавство повинно мати проективно-конструктивний, програмуючий характер по відношенню до практичної діяльності у сфері БД. З цим пов'язане питання організації бібліотечної науки, яка потерпає від теперішньої державної політики, через відсутність соціального замовлення на дослідження. Зокрема, вузівська наука відірвана.
Необхідно на новій теоретичній базі підходити до організації діяльності бібліотеки в інфраструктурі суспільства, до організації і змісту бібліотечної освіти, до формування державної політики у цій сфері. У процесі функціонування БД виникає багато проблем як на рівні управління БД в цілому, так і на рівні управління окремою бібліотекою та її підрозділами. Усі ці проблеми потребують вирішення.
Проблема, як було визначено у темі II,- це складне теоретичне чи практичне питання, яке потребує вирішення, вивчення чи дослідження. Проблема відображає різницю між існуючим та бажаним станом системи, між існуючим та бажаним виходом системи.
Визначимо декілька проблем, властивих сучасному становищу БСІ, та ті показники, які використовуємо у процесі характеризування стану та виходу системи.
Згідно з теорією прийняття рішень, для того, щоб позбавитися протиріч між існуючим та бажаним станом, слід спочатку вибрати цілі рішення, потім поставити завдання. Для одного і того ж завдання можуть бути знайдені різноманітні засоби вирішення і отримані несхожі результати:
- удосконалення технології;
- організація структури;
- підвищення кваліфікації кадрів.
Процес вибору рішення завдання з декількох можливих називається прийняттям рішення.
Між цілями діяльності бібліотечних закладів, завданнями та їх розв'язанням існують певні взаємозв'язки. На ґрунті суспільних та галузевих цілей і завдань формуються цілі діяльності бібліотек на період, який планується, їх формування пов'язане з вибором конкретних цілей з усіх можливих, тобто є процесом прийняття рішень. Сутність зв'язку питань прийняття рішень, з цілями в контексті бібліотекознавчих досліджень, міститься у тому, що проблема цілей функціонування бібліотечної системи, її підсистем і окремих бібліотек є важливою науково-дослідницькою проблемою.
На шляху до досягнення цілей виникають проблеми. Робота, спрямована на досягнення цілей, планується на різних рівнях управління БД або бібліотечним закладом. У ході розробки планів розвитку ці завдання фіксуються в планових завданнях, програмах, заходах. Рішення можуть стосуватися бібліотечної системи в цілому або її окремих частин. Від того, які завдання поставлені перед трудовими колективами і які приймаються рішення, залежить рівень ефективності бібліотечної діяльності.
Завдання, які доводиться вирішувати в процесі управляння БД, різняться за характером.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Бібліотекознавство і управління БСІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок