Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Скачати безкоштовно: Офіційно-діловий стиль

Офіційно-діловий стиль / сторінка 7

Назва:
Офіційно-діловий стиль
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,25 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 

Цільові настанови дипломатичного мовлення виявляються в широкому спектрі намірів і дій. Це може бути аналіз інфор-мації; передавання подій, фактів; оприлюднення або прихову-вання даних; інформація або дезінформація; створення стерео-типу (міфу) або його руйнування; позитивний або негативний вплив; створення задуманого іміджу власної держави; спросту-вання негативної інформації й утвердження позитивної; перед-бачення на перспективу; розгадка чужих таємниць і створення власних тощо. Якщо врахувати, що часом дипломатичним співробітникам доводиться реалізовувати по декілька намірів одночасно, паралельно або сукупно, то стає очевидним, що в диспозиції дипломатичних текстів також одночасно можуть здійснюватись логічна, аналогійна і міфологічна аргументації та задіюватися об'єктивні і суб'єктивні чинники, а відповідно до цього й мовні засоби їх реалізації.
Типовими обставинами й умовами дипломатичного спілку-вання є сфера міждержавних і міжнародних контактів у формі дипломатичного листування, переговорів, зустрічей, публічних виступів, преси, спонтанного живого мовлення.
Основним і постійним предметом дипломатичного спілку-вання є зовнішня політика держави. Проте до предмета дипло-матичного мовлення може входити і внутрішня політика та проблеми й питання з усіх сфер суспільно-виробничої та нау-ково-культурної діяльності держав, які вступають у контакти й відносини із зовнішнім світом, переходять межу зовнішньої діяльності. Тому дипломатичне мовлення за спрямованістю завжди двостороннє (біполярне), а часто і багатостороннє.
За кількістю учасників комунікативного акту в дипломатич-ному мовленні виділяють два найпоширеніші функціонально-комунікативні типи.
Перший з них — це індивідуальна зустріч (бесіда, перегово-ри), в якій беруть участь тільки два дипломатії високих рангів або керівники держав чи високі урядовці. Специфіка цього типу комунікації в тому, що йому передує попередня і часом тривала та широкомасштабна підготовка з дипломатичним листу-ванням, плануванням, передбаченням можливих несподіванок, узгодженням протоколу. Кожна така зустріч має двосторонній протокольний характер і як результат — дипломатичні доку-менти (заяви, угоди, договори), тоді як в інших стилях і підсти-лях мовлення в індивідуальній бесіді ролі не розподіляються заздалегідь і формулюються спонтанно, в процесі бесіди, під впливом цілої низки додаткових факторів. Безперечно, ця особ-ливість дипломатичного протоколу (попередня підготовка, двосторонній характер) відображається у мовній специфіці дипломатичного спілкування.
Другий тип дипломатичного мовлення можна назвати од-ностороннім. Це публічні виступи перед масовою аудиторією на самітах, з'їздах, конференціях, заяви в пресі, по радіо, на телебаченні. Вони також потребують попередньої стилістич-ної обробки тексту з дотриманням цілей і специфіки дипломатії.
Проміжний тип між першим та другим типами і значно рідший — це зустрічі з кількома учасниками комунікативного акту, обговорення за круглим столом, саміти.
Окремим типом можна вважати газетно-журнальні публі-кації на теми дипломатії. Вони мають характер транспонова-них текстів, але зберігають основні лексичні особливості.
Соціально-рольові характеристики, як і взагалі соціально-культурний тип учасників дипломатичного мовлення, високі й чітко визначені (освіта, культура, спеціальність, кваліфікація, повноваження, ранг, посада, обов'язки, місія, доручення). Це позначається на регламентації, спеціалізації і культурі як спон-танного, живого, так і офіційно-ділового листування та офі-ційно-урочистого дипломатичного мовлення.
Роль міжособистісних безпосередніх контактів учасників ко-мунікативного акту в дипломатичному мовленні надзвичайно велика. Вміння створити невимушено-дружню ситуацію, вста-новити контакт, сподобатися співрозмовнику, почати розмову, підтримувати її або непомітно спрямувати у потрібному напрям-ку допоможе створити приємні умови, доброзичливий стиль спілкування. І навпаки, скутість, напруження між учасниками зустрічі породжують холодний стиль, який може ще більше відда-лити співрозмовника від мети.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Офіційно-діловий стиль

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок