Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> СОЦІАЛЬНІСТЬ ОСОБИСТОСТІ ЯК РЕЗУЛЬТАТ СОЦІАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ

СОЦІАЛЬНІСТЬ ОСОБИСТОСТІ ЯК РЕЗУЛЬТАТ СОЦІАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ

Назва:
СОЦІАЛЬНІСТЬ ОСОБИСТОСТІ ЯК РЕЗУЛЬТАТ СОЦІАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,27 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 37.015.31:316.42
О. М. ПАХОМОВА
СОЦІАЛЬНІСТЬ ОСОБИСТОСТІ ЯК РЕЗУЛЬТАТ СОЦІАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ
Розкрито сутність та структурно-компонентний склад поняття «соціальність» у соціально-педагогічному аспекті.
Ключові слова: соціальність, соціальність особистості, соціальне виховання, соціальні цінності, соціальні якості, соціальна поведінка.
Рассматривается сущность и структурно-компонентный состав понятия «социальность» в социально-педагогическом аспекте.
Ключевые слова: социальность, социальность личности, социальное воспитание, социальные ценности, социальные качества, социальное поведение.
In article considers the essence and structure social with position social pedagogic
Key words: social, social of personality, social education, social values, social qualities, social behaviour.
Актуальність статті. Багатоаспектність проблеми соціальності зумовлена цілим спектром суб'єктивних та об'єктивних чинників, зокрема складністю духовного світу людини, різноманітністю форм соціального функціонування особистості як індивідуальної форми буття в системі суспільних відносин, характером взаємозв'язку особистості й суспільства.
У кожній науці (філософії, соціології, психології, педагогіці, соціальній педагогіці) для вивчення цього питання виділяється свій, особливий аспект.
Метою статті є визначення сутності та змісту поняття «соціальність» у контексті соціальної педагогіки.
Отже, розглянемо феномен «соціальності» із соціально-педагогічних позицій. В. Нікітін [1] вважає соціальність інтегрованим результатом соціального виховання, здатністю людини до взаємодії із соціальним світом. У трактуванні дефініції «соціальне виховання» науковець конкретизує свою думку тим, що презентує соціальність як риси – милосердя і співчуття, а також потреби і здатності до такої діяльності на практиці.
Позицію науковця стосовно того, що соціальність є інтегрованим результатом соціального виховання, здатністю людини взаємодіяти із соціальним світом, іншими людьми, поділяють автори посібника «Методологія та методи соціально-педагогічних досліджень» [2].
Крім того, соціальність, за В. Нікітіним, – це «не синонім суспільного, оскільки останнє ширше за змістом і виражає типологічну характеристику природи соціальності. Соціальність нетотожна й колективності, котра як здатність до співпраці також належить до першої, але не вичерпує її змісту. Соціальність являє собою єдність особистісного й колективного, є виявом суспільної природи людини на індивідуальному рівні, а відтак, містить у собі суб'єктність, що розуміється як здатність бути джерелом особистої активності. Будучи видом спілкування, соціальність не зводиться тільки до комунікації та інформації, не обмежується трансляцією соціального досвіду та налагодженням контактів з іншими людьми. З розвитком соціальності людина набуває здатності до соціального саморозвитку й самовиховання, оскільки не вкладається в схему адаптації – інтеграції, яка має відбиток пасивної поведінки особистості в суспільстві» [1, с. 39].
Ми погоджуємося з В. Нікітіним, що соціальність виявляється в індивідуально-творчому ставленні до суспільного буття, а також активності, комунікабельності, вмінні співпрацювати, налагоджувати контакти з іншими людьми, у розвитку таких рис як милосердя і співчуття.
Але, на нашу думку, потребує уточнення те, що соціальність виявляється в індивідуально-творчому ставленні не тільки до суспільного, але й до соціального буття в усіх його формах.
Цю думку поділяє А. Рижанова, котра зазначає, що «соціальність є проявом індивідуального творчого ставлення не тільки до суспільного буття як певної форми соціуму, але й до соціального буття, зокрема сімейного, етнічного, регіонального, глобального тощо» [3, с. 36].
Крім того, за А. Рижановою (до речі, як і за В. Нікітіним), соціальність є результатом соціального виховання. Останнє науковець визначає як «процес цілеспрямованого створення умов для розвитку соціальності соціальних суб'єктів у всіх сферах соціуму» [3, с. 14].
Вищим проявом соціальності, згідно з А.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНІСТЬ ОСОБИСТОСТІ ЯК РЕЗУЛЬТАТ СОЦІАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок