Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> СУЧАСНИЙ СТАН ТА ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ БІБЛІОТЕЧНОЇ СПРАВИ В ІСЛАМСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ ІРАН

СУЧАСНИЙ СТАН ТА ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ БІБЛІОТЕЧНОЇ СПРАВИ В ІСЛАМСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ ІРАН

Назва:
СУЧАСНИЙ СТАН ТА ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ БІБЛІОТЕЧНОЇ СПРАВИ В ІСЛАМСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ ІРАН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,35 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 02(55)
Людмила Дем'янюк,
аспірант НБУВ
СУЧАСНИЙ СТАН ТА ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ БІБЛІОТЕЧНОЇ СПРАВИ В ІСЛАМСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ ІРАН
У статті досліджено стан та перспективи розвитку бібліотечної справи в Ісламській Республіці Іран. Розглянуто національно-культурні особливості функціонування бібліотек. Проаналізовано сучасні проблеми та шляхи оптимізації у розвитку бібліотечної справи Ірану.
Сьогодення в Україні визначається встановленням міжнародних контактів з країнами Сходу. Це передбачає необхідність знайомства зі світовою культурою. Протягом тисячоліть тема Сходу була цікавою та залишається актуальною і сьогодні для багатьох науковців та дослідників, адже саме на Давньому Сході з'явилися перші школи, архіви, бібліотеки. Історія Ірану сягає своїм корінням у далекі тисячоліття. Унікальною є кожна історична епоха з її специфікою, труднощами, досягненнями. Пройшовши шлях від глиняних табличок крізь невеликі книгозбірні при мечетях та медресе до забезпечення підручниками перших шкіл, а від них - до безкоштовної публічної бібліотеки нашого часу, іранська бібліотека зазнала численних перетворень, кожне з яких було зумовлене потребами сучасного їй суспільства.
Нині Україна тісно співпрацює з Ісламською Республікою Іран у культурній сфері, а згідно зі ст. 5 «Програми співробітництва між Кабінетом Міністрів України та Урядом Ісламської Республіки Іран у сфері культури, освіти, науки, спорту, туризму, засобів масової інформації та молодіжного обміну», в галузі бібліотечної справи Сторони заохочуватимуть:
започаткувати співробітництва між бібліотеками України та Ісламської Республіки Іран;
обмін книгами та довідковими матеріалами між бібліотеками 1.
Мета нашого дослідження - визначення основних особливостей, тенденцій та перспектив розвитку бібліотечної справи в Ісламській Республіці Іран; формування уявлення про сучасний предмет бібліотекознавства; відображення основних напрямків діяльності бібліотечної організації.
1 http://uazakon.com.ua
Бібліотекознавство в Ірані активно стало розвиватися у середині XX ст., тоді масово з'являються бібліотечні ніколи, формуються наукові положення про бібліотеку і бібліотечну діяльність, створюються професійні кадри для бібліотек. Поступово у вищих навчальних закладах входять у практику спецкурси бібліотечної професіології, яка на той час вже була визначена як наукова дисципліна у структурі бібліотекознавства. Так, факультет з підготовки бібліотечних працівників було відкрито в 1965 році у Тегеранському університеті, а згодом - в інших вищих навчальних закладах. Більшість інших бібліотечних струкіур з'явиласяу 80-х та 90-х роках XX ст. Випускникам бібліотечних факультетів, які починали працювати в бібліотеках, необхідно було мати глибокі знання у сфері каталогізації та класифікації літератури, адже частина іранських бібліотек не були достатньо організовані та доступні користувачам.
Внаслідок нестачі кваліфікованих бібліотечних фахівців Іран був змушений запрошувати іноземних спеціалістів задля отримання досвіду та підвищення кваліфікації власних кадрів. Провідна роль належала американським спеціалістам, таке становище тривало з 1960 р. до Ісламської революції 1979 р. Насамперед це відбувалося за фінансової та організаційної підтримки Fullbright-проекту, головним завданням якого стало налагодження та розвиток бібліотечної справи в країні. Однією із таких спеціалістів була Маргарет Хопкінс, яка внесла зміни в структуру та роботу бібліотеки Тегеранського університету, запровадивши централізовану бібліотечну систему. Запровадження цієї системи у 1966 р. дало додатковий поштовх для подальшого розвитку університетських бібліотек в Ірані. Інша американка, професор бібліотечної науки Еліс Jloxpep започаткувала аспірантський курс, розрахований на підготовку професійних бібліотекарів в Ірані.
Але найвагомішим кроком стало заснування у вересні 1968 р. таких організацій як Центр національної документації, відомий як IRANDOC та Тегеранський центр з обробки книг, відомий як TEBROC. Обидві організації підпорядковувались Міністерству науки та вищої освіти, сприяли розвитку іранських дослідницьких інституцій та активно розвивали міжнародні бібліотечні зв'язки з FID та UNESCO 3.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ БІБЛІОТЕЧНОЇ СПРАВИ В ІСЛАМСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ ІРАН

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок