Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> РОЛЬ СУЧАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ У ФОРМУВАННІ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СУСПІЛЬНИХ ВІДНОСИН

РОЛЬ СУЧАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ У ФОРМУВАННІ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СУСПІЛЬНИХ ВІДНОСИН

Назва:
РОЛЬ СУЧАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ У ФОРМУВАННІ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СУСПІЛЬНИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,29 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 021.1
Ліна ЧЕРНЯВСЬКА,
мол. наук. співроб. СІАЗ НБУВ
РОЛЬ СУЧАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ У ФОРМУВАННІ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СУСПІЛЬНИХ ВІДНОСИН
У статті розкриваються теоретичні і практичні аспекти розвитку бібліотек як соціокультурних центрів, розкриваються деякі аспекти реалізації можливостей сучасної бібліотеки у задоволенні потреб користувачів у суспільно значущої інформації.
Ключові слова: бібліотека, соціокультурний центр, інформаційне суспільство, соціальна комунікація, функції бібліотек.
Соціальні зміни останніх десятиріч дали змогу виявити тенденції розвитку й визначити якісні характеристики постіндустріального інформаційного суспільства. Зростання виробництва й використання інформації, провідна роль інформаційного виробництва стало основою суспільного прогресу. Виробництво комп'ютерних технологій і засобів комунікацій перетворилося на найбільш динамічний сектор економіки. Активізація можливостей інформаційного суспільства залежить від розкриття людського інтелектуального потенціалу, тому наука і освіта набули значення найважливіших підсистем суспільства. Широке проникнення інформації і знання в життя і культуру суспільства є важливим фактором підвищення якості життя. Світова культура набуває при цьому додаткових цінностей, пропагуючи які, бібліотеки залишаються актуальними соціально-комунікаційними установами.
Крім того, інформація сьогодні здатна практично миттєво і безмежно розповсюджуватися в просторі. Глобальні системи соціальних комунікацій об'єктивно зробили інформаційну цивілізацію реальністю. Створюючи нові умови життєдіяльності соціуму, нова реальність впливає не тільки на його організаційні, комунікаційні особливості, а й на характер суспільних відносин, які стають більш оперативними, медіанасиченими і розмаїтими, інтенсивними, породжуючи нові соціально-психологічні та інформаційно-психологічні феномени.
Традиційні структури забезпечення комунікаційної взаємодії в суспільстві стають учасниками соціально-інформаційних процесів й утворення єдиного інформаційного простору соціуму. Бібліотечна сфера є найбільш яскравою сферою соціальної діяльності, де здійснюються глибокі трансформації, пов'язані з інформатизацією. Бібліотеки перетворилися на центри концентрації комунікативної культури сучасного суспільства.
Формування сучасної інформаційної цивілізації зумовлено виникненням специфічних середовищ, пов'язаних з використанням телекомунікаційних мереж, інших засобів соціальної комунікації та умов їх використання в соціумі. Виникає припущення, що інформаційне середовище можна розглядати як результат інформаційної діяльності людини і як умову комунікації між людьми, а інформаційний простір - як форму суспільного буття людини.
У цих умовах бібліотеки покликані формувати середовище комунікаційних зв'язків і обігу документалізованої, структурованої електронної інформації і формалізованих знань. Бібліотеки сьогодні є унікальними соціальними установами, які організують обмін інформацією і знаннями в суспільстві, осередками збереження культурного розмаїття, особливих потреб народів та етносів, що безпосередньо впливають на процеси формування свідомості людей, поширення грамотності та ідей суспільного розвитку, формують духовно- інтелектуальний потенціал суспільства і, що дуже важливо, сприяють подоланню цифрової (інформаційної) нерівності, забезпечуючи сталий розвиток людства.
Формування нової культурної парадигми, породженої процесом глобалізації, у поєднанні з технологічною революцією в галузі комунікацій призводять до трансформації процесів бібліотечного розвитку, постає питання про «межі» бібліотечного простору та роль бібліотечних установ як соціального інституту в контексті розбудови відкритого суспільства знань. Усе це позначається на взаємовідносинах бібліотек із суспільством та окремими соціальними інститутами, що приводить до трансформації професійних цінностей бібліотечної етики бібліотек та професійної свідомості бібліотечного співтовариства, до пошуку нових моделей бібліотечного розвитку [9].
Проблема розвитку концепцій суспільства знань розглядалась у працях Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: РОЛЬ СУЧАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ У ФОРМУВАННІ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СУСПІЛЬНИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок