Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> БОГОСЛОВСЬКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ЧАСОПИС «ВЪРА И РАЗУМЪ» : ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ

БОГОСЛОВСЬКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ЧАСОПИС «ВЪРА И РАЗУМЪ» : ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ

Назва:
БОГОСЛОВСЬКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ЧАСОПИС «ВЪРА И РАЗУМЪ» : ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,39 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 050.9:130.2
І. О. ШУДРИК, А. Т. ЩЕДРІН
БОГОСЛОВСЬКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ЧАСОПИС «ВЪРА И РАЗУМЪ» : ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ
Розглянуті історико-філософські аспекти дослідження богословсько-філософського часопису «Віра і Розум» («Въра і Ра- зумъ»), який видавався в Харкові в 1884-1917 роках, його місце в актуальному історико-філософському процесі епохи, віддзеркалення в ньому проблем розвитку філософської думки минулого.
Ключові слова: філософія, історія філософії, богослов'я, культура, соціокультурний протір, «Віра і Розум», історико- філософський процес, православна церква.
Рассмотрены историко-философские аспекты исследования богословско-философского журнала «Вера и Разум» («Въра и Разумъ»), который издавался в Харькове в 1884-1917 годах, его место в актуальном историко-философском процессе эпохи, отражение в нём проблем развития философской мысли прошлого.
Ключевые слова: философия, история философии, богословие, культура, социокультурное пространство, «Вера и Разум», историко-философский процесс, православная церковь.
The considered historical-philosophical aspects of research of a theological-philosophical magazine «Faith and Reason», which issues in Kharkov in 1884-1917 years, its place in urgent historical-philosophical process of epoch, reflection in him of problems of development of a philosophical idea of the past.
Key words: philosophy, history of philosophy, theology, culture, sociocultural space, «Faith and Reason», historical-philosophical process, orthodox church.
Часопис «Віра і Розум» («Въра і Разумъ»), що виходив друком у Xар- кові впродовж майже третини століття (1884-1917 рр.), був першим богословсько-філософським виданням Російської імперії, відіграв важливу роль в історії не тільки богословсько-філософської думки, але й усієї культури Російської імперії. Він почав виходити друком майже на шість років раніше, аніж московський часопис «Вопросы философии и психологии» (18891918), що понині вважається першим вітчизняним філософським часописом.
Його наявність у вітчизняному соціокультурному просторі визначалася певними етапами: активна і плідна робота журналу протягом усього часу його видання; майже повне «випадання» з історико-філософського процесу протягом 1917 — середини 80-х рр. ХХ ст.; неухильне посилення інтересу до журналу наприкінці минулого сторіччя. У 90-ті рр. зростаючий інтерес до проблематики журналу, його місця в історії вітчизняної культури, філософії, персоналій авторів, що публікувалися на його шпальтах, перетворюється на стійку тенденцію міждисциплінарних досліджень цього непересічного явища. Зазначена робота дозволяє побачити історико-філо- софський процес поза обмеженнями, що тривалий час накладалися ідеологічною площиною існування вітчизняної філософської думки, з'ясувати його справжню багатовимірність і складність.
Джерельною базою дослідження є комплекти видання часопису, що збереглися подвижницькими зусиллями працівниками бібліотек, зокрема бібліотеки ім. В. Г. Короленка в Харкові, за радянські часи і уникли знищення. Із початку виходу, — а саме з січня 1884 р. — обсяг часопису складав шість і більше друкованих аркушів. Порядкової нумерації окремих часописів не було, а вказувався лише місяць (наприклад, березень, книжка перша, книжка друга). Кожен часопис-книга складався з першого відділу — церковного і другого — філософського; у додатку протягом 1884-1903 друкувався «Листок для Харьковской епархии». Щорічно виходило 24 номери (порівняно з п'ятьма книгами на рік «Вопросов философии и психологии»). Нумерація сторінок у кожному з відділів була автономно-наскрізною протягом півріччя, що дозволяло передплатникам і бібліотекам зберігати його або як окремі номери, або (при бажанні і можливостях) як п'ять переплетених томів, (відділи церковний та філософський були репрезентовані двома частинами, відповідно за перше і друге півріччя, матеріали «Листка» утворювали окремий том). З 1907 р. у часописі вводиться нова нумерація — його річний комплект складався з чотирьох зшитих томів, по шість номерів кожен, з наскрізною нумерацією аркушів (наприклад, том перший містив №№ 1-6, другий — №№ 7-12 і тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: БОГОСЛОВСЬКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ЧАСОПИС «ВЪРА И РАЗУМЪ» : ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок