Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Джерелознавство. Економічна статистика

Джерелознавство. Економічна статистика

Назва:
Джерелознавство. Економічна статистика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,72 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Джерелознавство. Економічна статистика


Економічну статистику прийнято поділяти на аграрну, промислову, статистику транспорту, будівництва, праці та інші підрозділи.
В Росії питання аграрної статистики перебували головно у віданні Міністерства сільського господарства, де 1894 р. був створений спеціальний відділ сільськогосподарської статистики. Аграрна статистика обліковувала форми земельної власності" надільні, у володінні ("владельческие"), приватні, прикуплені, орендні землі, селянську власність, сільські громадські угіддя та землі у володінні міських магістратів, церкви і монастирів та ін. Обліковувались також худоба, зокрема дуже уважно коні, сільськогосподарські машини, урожаї головних культур за роками та Інші питання.
З цією метою організовували загальні сільськогосподарські переписи. В Росії вони були проведені 1877, 1887 та 1905 pp. За їх результатами видавали відповідні статистичні збірники: "Статистику поземельной собственности населенных мест Европейской России" у 8 т. (видання містило дані 49 європейських губерній, у тому числі всіх українських); 46 випусків "Главнейших данных поземельной статистики по обследованию 1887 года". Перепис 1905 р. знайшов відображення у виданні "Статистика землевладения 1905 года. Свод данных по 50 губерням Европейской России". Окрім згаданих узагальнюючих видань, у Росії з 1883 р. і до 1915 р. також виходили щорічники "Урожай . года". Всього за ці роки вийшло 30 томів.
З 1879 p. почали практикувати військові переписи До 1912 р. їх відбулося десять. У 1910 р. були зібрані дані про впровадження в сільське господарство техніки, які ввійшли у видання "Сельскохозяйственные машины и орудия в Европейской и Азиатской России в 1910 г." (СПб., 1910).
Узагальнюючим було видання ". . год в сельскохозяйственном отношении по материалам, полученным от хозяев". Воно велося з 1881 р. до 1915 p. і містило матеріали про врожай різних культур, ціни на продукцію, наявність худоби, Ті види і породи, робочу силу, в тому числі найману працю, та ш.
Загальні сільськогосподарські переписи проводилися також 1916 та 1917pp. За результатами першого вийшло три випуски статистичного збірника. Окремі матеріали перепису 1917 р. були опубліковані вже в радянський час.
Промисловою статистикою в Росії займалися два міністерства: фінансів і торгівлі та промисловості. У міністерстві фінансів статистику очолював департамент торгівлі й мануфактур. Статистичні відомості він збирав за спеціально розробленим формуляром, що мав такі запитання: види виробів, кількість виробів та їх ціна, кількість парових машин, їх потужність; склад робітників за статтю і віком; рівень заробітної плати для окремих категорій робітників і службовців; тривалість робочого дня; наявність технічних (парових, електро-) двигунів І механізмів; забезпеченість паливом І сировиною; стан збуту та ін.
До формуляру входили також запитання про будівлі фабрик І заводів, освіту і кваліфікацію управлінського складу, училища, лікарні, каси та інші підрозділи на підприємствах. Але формуляри заповнювалися зі слів власників виробництв і тому їх дані не завжди можуть бути об'єктивними. На основі цих зведених даних видано три випуски "Указателя фабрик и заводов".
Значну Історичну інформацію містили видання, що готувалися департаментом непрямих зборів Міністерства фінансів. До 1898р. видання мало назву "Отчеты департамента неокладных сборов", а 1899-1916 pp. — "Статистика производств, облагаемых акцизом". Відомості подавалися з таких галузей, як виноробна, тютюнова, цукрова, сірникова та Ін.
На початку XX ст. у Росії почали проводити промислові переписи, їх відбулося три: 1900, 1908 і 1910-1912 pp. Перепис 1900 р. охоплював підприємства, річний обсяг виробництва яких перевищував 1 тис. руб. Його підсумки зведені у видання "Статистические сведения о фабриках и заводах по производствам не обложенным акцизом за 1900 год" (СПб., 1903). Відповідно матеріали перепису 1908 р. подані у книзі "Статистические сведения по обрабатывающей фабрично-заводской промышленности Российской империи за 190Н год" (СПб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Джерелознавство. Економічна статистика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок