Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Роль української мови у створенні іміджу української держави на міжнародній арені

Роль української мови у створенні іміджу української держави на міжнародній арені

Назва:
Роль української мови у створенні іміджу української держави на міжнародній арені
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,28 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
“Роль української мови у створенні іміджу української держави на міжнародній арені”


План:
І.Вступ
ІІ.Загальна частина:
1.Мова і держава
2.Мова як суспільне явище
3.Значення мови для відновлення української державності в часи СРСР
4.Посилення ролі мови після виходу на міжнародну арену незалежної держави
ІІІ.Висновок
ІV.Список використаної літератури


І
Коли йдеться про такі поняття як мова,народ,культура то ми розуміємо, що всі вони пов’язані між собою.
Найхарактернішими рисами, притаманними людині, є сус-пільна свідомість, суспільна трудова діяльність і мова. Жодна з цих рис не може існувати без двох інших. Особливо тісний зв'язок між мовою та суспільною свідомістю. Формами, в яких знаходять вираження всі витвори людської свідомості, є мовні знаки слова, словосполучення й речення. Початок формування мови збігасться зі становленням людського суспільства, коли в людей виникла потреба щось скачати одне одному.
Сучасні мови разом із народами носіями цих мов пройшли довгий, часом тернистий шлях у своєму розвиткові. У вченні про націю як історичну форму спільності людей мова вкупі з територією, економічним життям, культурою та особливостями психології виступає однією з найхарактрніших ознак, що входять у це поняття. (Хоч є факти, коли однією мовою розмовля-ють різні нації, та це виняток, а не правило.) Мова виконує такі функції в людському суспільстві: спілкування, повідомлення і впливу.
 
ІІ.
2.Кому бракує незалежності, тому бракує всьо-го.
А. де Кюстін.
Від державності мови * до державності нації.
1. Мова виражає єдність держави. В національ ній державі ототожнюються держава, нація і мова (М.Сігуан, У.Ф. Маккі).
2. Мова має величезне значення у житті бездер жавних народів. Держава Слова (М.Орест) протя-гом декількох століть бездержавності забезпечува-ла єдність українського народу, його історичну пам'ять і тверду віру у відновлення його політич-ної держави.
3. Кожна держава постійно тримає в полі зору мовні проблеми суспільства. Наприклад, у Китаї від віків міністерство церемоніалу, яке керувало справами освіти і екзаменами на державні посади, опікувалось дотриманням правильної вимови знаків китайського письма.
4. Одним із найвищих виявів самоутвердження нації є державний статус її мови, який законодавчо
забезпечує її функціонування в усіх без винятку сферах суспільного життя. Цей статус має бути за-кріплений в Основному Законі держави — Кон-ституції.
5. Державною мовою буває переважно мова ко-рінного населення країни. В однонаціональних державних утвореннях про цей статус мови часто навіть не згадується, позаяк це нормальне явище. Воно настільки ж природне, як певний ландшафт чи клімат країни. В підневільних та в багатонаці-ональних країнах питання державності мови є од-нією з найскладніших суспільно-політичних проб-лем. Коли, наприклад, у 1883 році була доконана спроба поновити в Хорватії в ролі державної угор-ську мову, це викликало збройне повстання, й угорському урядові довелося відмовитись від своїх намірів. Кривавими конфліктами супроводжува-лось запровадження гінді як державної мови Індії після звільнення цієї країни з-під англійського ко-лоніального панування. Коли після прийняття "брєжнєвської" конституції почали "приймати" конституції союзних республік, то до них не було включено статтю про державність мов. Це викли-кало обурення і масові протести у Грузії і Вірменії. Внаслідок цього в останні доперебудовні роки в СРСР серед "ста тридцяти рівноправних" мов дві мали статус державних.
У багатонаціональних державах роль державної мови виконує мова панівного народу. Нічого див-ного: тут діє принцип "cuius regio, eius lingua" — "чия влада, того й мова". Проте цей принцип має і зворотнє прочитання: "cuius lingu, eiusa regio" — "чия мова, того й влада". У Турецькій імперії — єдиній! — не було обов'язкового навчання турець-кій мові підлеглих народів. Чи не тому ця імперія у нові часи першою і почала розвалюватись? "Мо-лодотурки", прийшовши до влади, намагались ви-користати мовний фактор для врятування решт-ків імперії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Роль української мови у створенні іміджу української держави на міжнародній арені

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок