Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Стратегічні напрями оглядово-аналітичної діяльності в ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського

Стратегічні напрями оглядово-аналітичної діяльності в ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського

Назва:
Стратегічні напрями оглядово-аналітичної діяльності в ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,49 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 027.54 (477):027.081:37 Лариса ПОНОМАРЕНКО,
заввідділу наук. бібліографії ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
Стратегічні напрями оглядово-аналітичної діяльності в ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
Висвітлено основні завдання та результати науково-дослідної роботи Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського щодо розвитку інформаційно-аналітичної діяльності. Інформаційно-аналітичне забезпечення педагогічної науки, освіти і практики України розглянуто як комплекс теоретичних, науково-методичних та організаційних заходів, що включає налагодження інформаційного моніторингу з актуальних психолого-педагогічних проблем, вивчення інформаційних потреб управлінців та науковців освітянської галузі, створення науково-обґрунтованої системи оглядово-аналітичних документів, пошук партнерів та залучення експертів-науковців, започаткування інформаційного бюлетеня в традиційній та електронній формі, науково-методичне та кадрове забезпечення процесу підготовки оглядової інформації.
Друга половина ХХ ст. є початком нової інформаційної ери в житті людства, яке називають суспільством знань або інформаційним, характерними ознаками якого є усвідомлення суспільством пріоритетності інформації перед іншими продуктами діяльності людини, високий рівень розвитку інформаційних і телекомунікаційних технологій та їх інтенсивне використання громадянами, бізнесом та органами державної влади. За визначенням науковця В. Д. Руденка, «інформаційне суспільство - комплексне поняття, що складається з множини різноманітних аспектів політичної, соціальної, економічної та гуманітарної природи, якому властива висока динаміка розвитку. Суть концепції інформаційного суспільства полягає в тому, що першорядного значення в розвитку всіх суспільних сфер набувають знання, інформація та інтелектуальний потенціал людини» [10].
Розбудова суспільства знань, в якому найважливішими пріоритетами життєдіяльності і визначають науку як сферу, що продукує нові знання, і освіту, що долучає до знань суспільство загалом і кожну людину зокрема, сприяє розширенню функцій та трансформації діяльності різних соціальних інститутів, у тому числі й бібліотек як інформаційних, духовних та культурно-просвітницьких центрів держави, є найважливішим викликом для України ХХІ ст. [7].
До важливих напрямів розвитку знформаційного суспільства належать інноваційна діяльність бібліотек; нові бібліотечно-інформаційні технології та інформаційні ресурси, продукція і послуги; автоматизація різних типів бібліотек як спосіб розширення доступу користувачів до інформації (створення електронних бібліотек та іх ресурсів); розвиток і підвищення інформаційної культури користувачів різних типів бібліотек , викладачів і учнів навчальних закладів.
На думку російського науковця Л. Скляніної, «розширення на сучасному етапі розвитку суспільства меж інформаційної діяльності вимагає існування відповідних каналів для цируляції та обміну накопиченими даними , що висуває необхідність розвитку певного рівня інформаційних систем (міжнародних, державних, галузевих, регіональних тощо) і створення умов для їх сумісності. Це безпосередньо стосується системи науково-педагогічної інформації. Її роль особливо підвищується в момент здійснення перетворень у галузі, коли інтенсивно активізується педагогічна наукова та навчально-виховна практична діяльність і відбувається концентрація інтелектуального потенціалу на ключових напрямах педагогічної теорії та шкільної практики» [11]. Усе це дає підстави стверджувати, що необхідною умовою розвитку інформаційного суспільства є своєчасне, якісне й повноцінне науково-інформаційне забезпечення фахових потреб науковців і практиків освітянської галузі України.
У зв'язку з вищезазначеним конче важливим питанням є вдосконалення інформаційного забезпечення розвитку освітянської галузі України, суб'єктів педагогічної науки, освіти і практики, створення сучасної моделі системи інформаційного забезпечення освітянської галузі бібліографічними, реферативними та оглядово-аналітичними документами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Стратегічні напрями оглядово-аналітичної діяльності в ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок