Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> ЕВОЛЮЦІЯ КОМУНІКАЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА

ЕВОЛЮЦІЯ КОМУНІКАЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ КОМУНІКАЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,52 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 316.3:007:001"71"
О. Б. ШВИДКА
ЕВОЛЮЦІЯ КОМУНІКАЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА
Досліджуються основні питання еволюції комунікаційного середовища, етапи і сучасні тенденції соціально-комунікаційних процесів як визначальних чинників розвитку інформаційного суспільства.
Ключові слова: еволюція, комунікаційне середовище, інформаційне суспільство.
Исследуются основные вопросы эволюции коммуникационной среды, этапы и современные тенденции социально-коммуникационных процессов как определяющих факторов развития информационного общества.
Ключевые слова: эволюция, коммуникационная середа, информационное общество.
In the article the main problems of the communication environment evolution , stages and the modern tendencies of the social-communication processes as the definite factors of the information society development have been investigated.
Key words: evolution, communication environment, information society.
Початок XXI ст. характеризується реформуванням і модернізацією всіх соціально-комунікативних сфер діяльності (науки, політики, культури, економічних, трудових відносин тощо), важливими особливостями яких є процеси інформатизації. Нині еволюційність створення і формування бага- тоаспектного інформаційного комунікаційного середовища є визначальним чинником інноваційного розвитку й ефективного функціонування всіх структур та соціальних систем інформаційного суспільства. Саме через комунікаційну сферу, що трансформується за умов глобальних інформаційних можливостей, забезпечуються свобода доступу до знань, зв'язки між людьми і спільнотами, накопичення, поширення та збагачення соціального досвіду [1, 2, 6, 10, 16].
Науковці, при наведенні в літературних джерелах дефініцій поняття «комунікаційне середовище», розкриваючи філософсько-соціологічну сутність, розглядають його як універсальне, спеціалізоване, глобальне середовище, в якому комунікативний простір трансформується в комунікаційне середовище і набуває змістовного та смислового спрямування комунікації.
Вказують на важливіші властивості його змісту, сутності завдань щодо сфери суспільних відносин та їх еволюційної реалізації в діяльності суспільства. Зокрема, науковці зазначають, що комунікаційне середовище як феномен інформації є універсальною сукупністю матеріально-речових, субстанціонально-змістовних, технологічних, організаційних умов, що дозволяють соціальним групам і структурам здійснювати передачу та взаємообмін інформацією, що, перш за все, необхідно суб'єктам комунікаційної взаємодії, та спілкування в конкретно-історичному просторово- часовому континуумі [5, 8, 13, 17].
Вирішення питання еволюції комунікаційного середовища як важливої складової розвитку інформаційного суспільства має важливе значення для усвідомлення його як прояву процесів перетворень, що відбуваються в окремій державі та світовому співтоваристві в цілому. Саме за таких умов проблему нашого дослідження можна вважати своєчасною, актуальною, водночас і наукоємкою з точки зору вивчення історичних коренів, основних етапів і тенденцій розвитку комунікаційного середовища інформаційного суспільства. Усе це потребує виконання таких завдань:
проаналізувати основні соціально-комунікаційні етапи розвитку і становлення інформаційно-комунікаційного середовища;
установити суб'єкти комунікаційного процесу, їх взаємодію і вплив у системі інформаційних соціально-комунікативних суспільних відносин (комунікаторів і реципієнтів);
з'ясувати види соціальної комунікації в інформаційно-комунікаційному просторі;
визначити рівні впливів інформаційно-комунікаційної культури в процесі трансформації інформаційного суспільства;
виявити інформаційні бар'єри, які виникають під час комунікативних взаємовідносин передачі й сприймання повідомлень та набуття знань;
довести значення єдності взаємовідносин суб'єктів комунікативного процесу в цивілізаційному розвитку людства;
охарактеризувати існуючі та запропонувати інноваційну модель формування й розвитку комунікаційного середовища інформаційного суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ КОМУНІКАЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок