Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Книжкова справа кінця XIX початку XX ст, система „книгочитач”, іі загальна характеристика.

Книжкова справа кінця XIX початку XX ст, система „книгочитач”, іі загальна характеристика.

Назва:
Книжкова справа кінця XIX початку XX ст, система „книгочитач”, іі загальна характеристика.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,91 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Книжкова справа кінця XIX початку XX ст, система „книгочитач”, іі загальна характеристика.


План
1. Книжкова справа кінця XIX початку XX ст.
2. Система „книгочитач”. Загальна характеристика- „книгочитач”.


1. Книжкова справа кінця XIX початку XX ст.
Відміна кріпацтва, що з'явилася результатом загальної кризи феодально-кріпосницької системи Росії, прискорила розвиток капіталізму в країні. Капіталізм проникає і в книжкову справу. В 60-і рр. виникають крупні видавничі і книготоргові підприємства, могутні у фінансовому відношенні. Розвиток науки і техніки, успіхи природознавства і медицина, все велика диференціація знань привели до появи разом з крупними універсальними книготорговими і видавничими фірмами ряду не менше солідних спеціалізованих підприємств, що сконцентрували свою увагу на книгах по двох-трьом, переважно суміжним, областям знання.
Суспільний підйом 60-х років позначився як на загальному зростанні друкарської продукції (по тиражах і назвах), так і на зміні тематики літератури. В столиці видається багато підручників, релігійних книг, белетристики, спостерігається зростання випуску серйозної соціально-економічної і природничонаукової літератури.
У зв'язку з культурнической діяльністю інтелігенції виросла кількість загальнодоступних видань для народу, для людей, що займаються самоосвітою. Але разом з тим росте і випуск лубкових книг.
До кінця століття значно зменшилася питома вага перевідної літератури. Це було викликано успіхами російської літератури, розвитком вітчизняної науки, суспільної думки. Новий промисловий підйом кінця 80-х - початки 90-х років, революційний рух робочого класу, діяльність перших організацій марксистів сприяли зростанню випуску книг і інших творів друку, помітно змінили книжковий асортимент.
Число видань до 1901 року досягло 10318, загальний тираж - 56331 тисяч екземплярів. Основними центрами книговидавничої справи в другій половині XIX століття залишалися Петербург і Москва, за ними йшли Київ, Одеса, Харків.
Кінець 80-х - початок 90-х років були відзначені значним зростанням друкарської справи в Росії. В 1891 році в столиці імперії налічувалося 149 друкарень, в 1895 році - вже 185. Основну масу книг випускали на книжковий ринок країни найбільші універсальні видавництва на чолі з М.О. Вольфом, А.С. Суворіним, А.Ф. Марксом, І.Д. Ситіним.
Одним з нових буржуазних видавців 60-х років був Маврикій Осиповіч Вольф (1825-1883). Сучасники прозвали його «першим російським книжковим мільйонером». Син лікаря, Вольф з дитячих років відчув потяг до книги. «моя мрія, - згадував він пізніше, - була розповсюдити якомога більше книг, покрити країну величезною масою книг, які покрили б моє ім'я славою добродійника людства».
Книгарня Вольфа мала свій в розпорядженні обширний асортимент вітчизняної і зарубіжної літератури. Вольф прагнув бути в курсі всіх нових віянь - в науці, літературі, мистецтві. Особливо уважно придивлявся він до того, що читає буржуазна публіка, що користується попитом, а потім приступав до видання книг.
Видавництво Вольфа було універсальним. Він прагнув друкувати все, що могло принести комерційний успіх, на що був попит.
Йдучи назустріч інтересам передової російської інтелігенції 60-х - 70-х років, Вольф випустив немало книг по філософії, історії, соціології.
Широко видавав М.О. Вольф художню літературу. Особливою популярністю користувалася серія «Бібліотека знаменитих письменників». Видавництво Вольфа прославилося випуском дитячих книг - «підарочних» видань, як це було прийнято в зарубіжній практиці.
В цілому видавнича діяльність М.О. Вольфа носила ліберально-буржуазний характер, була адресована «середнім шарам», читачам з інтелігентського буржуазного і дворянського середовища. Його видання по суспільних і природних науках представляли і більш широкий інтерес, користувалися попитом прогресивних читачів, просунутої молоді.
Особливе місце в розвитку вітчизняної преси і друку належить Олексію Сергійовичу Суворіну. В 1876 році Суворін купує газету «Новий час». Він повів газету в ліберальному дусі, що забезпечило участь в ній талановитих літераторів, вчених.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Книжкова справа кінця XIX початку XX ст, система „книгочитач”, іі загальна характеристика.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок