Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Проблеми розвитку бібліотечної сфери в контексті інформатизації

Проблеми розвитку бібліотечної сфери в контексті інформатизації

Назва:
Проблеми розвитку бібліотечної сфери в контексті інформатизації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,27 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 021 (477) : 044 + 027. 081 (477) Світлана ГОРОВА,
бібліограф I кат.
Проблеми розвитку бібліотечної сфери в контексті інформатизації
У статті розглядаються проблеми, пов'язані з необхідністю активізації бібліотек у процесі розвитку інформатизації українського суспільства, а також у зв'язку з виходом бібліотечних установ на вітчизняний інформаційний ринок.
Сьогодні глибока економічна криза зумовлює зростання уваги суспільства до процесу інформатизації. Звичайно зрозуміло, що вихід з цієї кризи буде досить тривалим і складним. Як результат - чергове нове розшарування держав і економік, яке відповідатиме наявним на той час економічним показникам.
Процеси післякризового суспільного оновлення в умовах глобального переходу до інформаційного етапу розвитку пов'язані з проблемою необхідної підготовленості суспільства до виробництва й використання інформаційних ресурсів. Вирішення саме таких проблем, у свою чергу, потребує забезпечення розширеного доступу до інформаційних ресурсів дедалі більш значної частини суспільства.
Тема використання бібліотечних установ у вирішенні даної проблеми знаходить відображення сьогодні в роботах багатьох дослідників. Різні її аспекти розглядалися в роботах відомого теоретика сучасної бібліотечної діяльності в СНД Я. Шрайберґа, дослідників сучасної еволюції наукових бібліотек М. Слободяника, у сфері електронних бібліотек - К. Вигурского та ін. Однак динамічні процеси у сфері інформатизації сучасного суспільства, ролі в ньому сучасних бібліотек потребують розвитку і наукових, і науково-прикладних досліджень бібліотечної сфери.
Як свідчить міжнародний досвід (це демонструють економічні результати діяльності «нових азійських тигрів», Бразилії, високотехно- логічних галузей у Китаї та Індії), якісна організація творчої праці з відповідно грамотно поставленими завданнями дає можливість для прискореного розвитку й виходу на передові рубежі економічного та іншого розвитку в досить стислі терміни.
Слід зазначити, що на сьогодні громадяни України досить серйозно відстають у використанні інформаційних технологій від громадян провідних країн світу. Хоча розвиток комп'ютеризації в Українській державі все ж таки відбувається. Кількість користувачів Інтернетом зросла майже до 14 млн осіб. Проте причин для стурбованості - немало, і вони напряму пов'язані з можливістю реалізації здобутків науково-технічного прогресу та сучасної організації суспільства. Отже, стурбованість в Україні проблемами розвитку інформатизації, відповідно, закономірна та зрозуміла.
Зрозумілою є також і спроба виправлення певного прорахунку - упущення в прийнятих нормативних документах врахування в процесі інформатизації суспільства наявної досить потужної мережі бібліотечних установ в Україні. За умов проведення відповідної модернізації така широко розгалужена ще в радянські часи мережа бібліотечних, а також інших культурно-освітніх установ може дійсно стати ефективним інструментом інформатизації. Вона може сприяти забезпеченню широкого доступу значної кількості громадян, і в першу чергу в сільській місцевості, до сучасних інформаційних ресурсів, сприяти консолідації суспільства, його освітньому, загальнокультурному та творчому розвитку, долучити значну частину громадян до активного суспільного життя, що в кінцевому результаті сприятиме консолідації суспільства взагалі.
Однак при цьому є важливим також і реальне усвідомлення проблем, пов'язаних з активізацією бібліотек в інформаційній сфері. Варто підкреслити також, що в середовищі активних користувачів сучасною інформацією, як правило, на базі використання найефективніших на сьогодні електронних технологій, бібліотечні установи якраз і є інформаційними базами. Отже, їх функціональне призначення - підтримка ефективної циркуляції інформації в найбільш затребуваних комунікаціях.
При цьому виникає проблема у відносинах сучасних бібліотечних установ з користувачами. Вона полягає в тому, що нині основні інформаційні фонди бібліотек існують на паперових носіях і, таким чином, не доступні для користувачів саме електронною інформацією.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Проблеми розвитку бібліотечної сфери в контексті інформатизації

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок