Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> ПРОБЛЕМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ НОВІТНІХ БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНИХ РЕСУРСІВ ДИТЯЧИХ БІБЛІОТЕК УКРАЇНИ

ПРОБЛЕМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ НОВІТНІХ БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНИХ РЕСУРСІВ ДИТЯЧИХ БІБЛІОТЕК УКРАЇНИ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ НОВІТНІХ БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНИХ РЕСУРСІВ ДИТЯЧИХ БІБЛІОТЕК УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,82 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 027.625(477)
Оксана Петренко,
аспірантка КНУКіМ
ПРОБЛЕМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ НОВІТНІХ
БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНИХ РЕСУРСІВ ДИТЯЧИХ БІБЛІОТЕК УКРАЇНИ
Швидкі темпи розвитку інформаційних технологій на початку XXI тисячоліття та поява електронних носіїв інформації виявили нові тенденції формування та використання бібліотечно-інформаційних ресурсів (БІР) дитячих бібліотек України. Перед бібліотекарями постала проблема оперативного та якісного надання користувачам дитячих бібліотек потрібної інформації за допомогою використання новітніх БІР.
Використання новітніх бібліотечно-інформаційних ресурсів дитячих бібліотек України має на меті:
надання можливості доступу до новітніх видів носіїв інформації (компакт-дисків, інформаційних ресурсів інтернет-центрів та інтернет- класів, мережі Інтернет);
забезпечення доступу користувачів до безпосередньо власних веб-сайгів та он-лайн каталогів дитячих бібліотек;
організацію доступу користувачів до віддалених бібліотечно- інформаційних ресурсів шляхом розміщення допоміжних посилань (відсилань) на сторінках сайтів.
Спробуємо дати характеристику проблем трансформації та розвитку новітніх бібліотечно-інформаційних ресурсів дитячих бібліотек України.
На сьогодні новітні БІР дитячих бібліотек України представлені 3 -ма видами електронної подачі інформації:
фонди компакт-дисків (CD -ROM);
власні довідково-інформаційні ресурси бібліотечних Інтернет- центрів та інтернет-класів;
загальні інтернет-ресурси (включаючи усю інформацію, представлену на власних веб-сайгах).
Бібліотечно-інформаційні ресурси дитячих бібліотек зазвичай пропонують великий асортимент компакт-дисків: різноманітні енциклопедії та довідники, самовчителі іноземних мов, картинні галереї, музичні записи, кінофільми тощо. Характер та якість такої продукції надзвичайно різноманітні, проте серед досить значимого переліку такого товару представлено дуже мало творів суто української дитячої літератури з обмеженою тематикою. Практично уся вона - в жанрі казки і представлена такими серіями: «Українські народні казки», «Класика світової казки», «Казки про тварин».
Компакт-диски розвивального характеру також наявні серед бібліотечно-інформаційних ресурсів дитячих бібліотек: серії «Весела енциклопедія», «Кирило таМефодій», «Інтерактивні атласи», «Multimedia teacher» тощо.
Слід наголосити, що майже весь перелік даних БІР не є продуктом українського виробництва, переважну більшість CD вироблено в Російській Федерації і вони є піратськими копіями. Серед українських виробників компакт-дисків відомі такі музичні вцдавницва: «Книга вголос», «МЕДІА ПРЕС», «НагОлос», «Наш формат», «Пан Коцький», «Сідіком», «Студія Лева», «Театр КУМ».
На сьогоднішній день прикрим фактом є абсолютна відсутність максимально повної загальнодержавної інформації про вихід в Україні творів для дітей на електронних носіях, - в Книжковій палаті України ім. І. Федорова відсутній достовірний реєстр компакт-дисків. Станом на 15 липня 2008 року офіційно зареєстровано 2 назви компакт-дисків, а саме - лише 3 примірники оптичних дисків: «Екологічна школа муцрого їжачка» в 2 частинах та «Кицик, Мицикта їхні друзі», які надійшли до Книжкової палати України у 2006 році від видавництва «МЕДІА ПРЕС». Не виділені в окремі бази даних жанрові розмежування і відмінності CD-ROMiB бібліотечно-інформаційних ресурсів дитячих бібліотек. Зазвичай усі компакт-диски представлені окремими фондами CD-ROMiB і пошук потрібних документів ведеться лише за прізвищами авторів та назвами примірників. Такі параметри значно обмежують можливості задоволення інформаційних потреб користувачів, особливо дитячої вікової категорії.
Безперечно, в розмаїтті бібліотечно-інформаційних ресурсів для дітей не останню роль відіграє професійна інформаційно-консультативна допомога дорослих,так званий «людський фактор». Нині гостро відчувається потреба тісної співпраці дитячих бібліотек та загальноосвітніх шкіл. Мова йде про спільне поєднання зусиль бібліотечних автоматизаторів та шкільних викладачів інформатики в роботі Інтернет-центрів та Інтернет- класів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ НОВІТНІХ БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНИХ РЕСУРСІВ ДИТЯЧИХ БІБЛІОТЕК УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок