Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Діловодство -> Шляхи вдосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення владних структур

Загрузка...

Шляхи вдосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення владних структур

Назва:
Шляхи вдосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення владних структур
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,78 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 021.8 (477) Валентина МЕДВЕДЄВА,
провід. бібліограф НБУВ
Шляхи вдосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення владних структур
У статті висвітлюється досвід оперативної та організаційної роботи СІАЗ щодо і нформаційно-аналітичного забезпечення владних структур. Розглянуто ряд проблем, які виникають у процесі підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів. Також аналізуються завдання інформаційної аналітики та процес створення основ системи інформаційно-аналітичної діяльності в Україні.
На сучасному етапі переходу від індустріального до інформаційного суспільства у всіх провідних державах світу ступінь використання інформаційного простору та інформаційних технологій стає безпосереднім чинником економічного зростання, соціально-політичної стабільності та розвитку демократичних засад в керуванні державою.
Сьогодення України обумовлюється ринковими відносинами, подальшим розгортанням державотворчих процесів, проведенням соціально-економічних реформ, розширенням міжнародного співробітництва, розвитком демократизації суспільства, що вимагає від держави посилення вимог до рівня інформатизації суспільства та інформаційно-аналітичного забезпечення органів виконавчої влади й місцевого самоврядування.
Особливістю даного періоду насамперед має бути відсутність усталених форм і методів як управління економікою, так і регулювання громадсько-політичним життям. Тут актуальності набуває проблема щодо створення перебігу подій як усередині країни, так і на міжнародній арені, на основі яких будуватимуть свої практичні дії структури виконавчої влади. Повинні визначатися конкретні реальні орієнтири й пріоритети розвитку національного суспільства з урахуванням складних цивілізаційних змін, що відбуваються у світі. Їх розроблення та впровадження в життя потребує якісно нових підходів до інформаційно-аналітичного й наукового забезпечення діяльності влади, концентрації та ефективного використання наявних інтелектуальних сил.
Досвід роботи органів державного врядування, як зарубіжних країн, так і України, свідчить про важливість створення інформаційно-аналітичних служб, які б забезпечували органи влади повною, об'єктивною і актуальною інформацією для компетентного, зваженого підходу до підготовки й прийняття рішень.
Зокрема стецифіка інформаційно-аналітичної діяльності в органах влади полягає в тому, що вона є елементом системи й процесу управління. Тому така діяльність має переважно прикладний, а не теоретичний характер, у ній переважають обмеження в часі з підготовки матеріалів, їх повноти, достовірності, обґрунтованості, відповідальності авторів. Тому основна увага приділяється не стільки глибині й оригінальності опрацювання проблем, скільки їх оперативності й ефективності.
Однією зі служб, яка забезпечує інформацією владні структури України, зокрема Кабінет Міністрів України, є Служба інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (СІАЗ).
СІАЗ виконує функції з оперативного реагування на певні зміни в політиці, економіці, соціальній сфері, а також прогнозування таких змін і надання рекомендацій щодо уникнення небажаних ситуацій як для держави в цілому, так і для окремої галузі. Її діяльність, як одного з підрозділів головної бібліотеки України, має ряд переваг, головною з яких є доступ до величезних масивів інформації у фондах бібліотеки, як спеціальної літератури, так і періодичної преси, у тому числі й провідних зарубіжних видань.
Тому, на відміну від подібних інформаційно-аналітичних структур, СІАЗ має відповідний відділ, який займається переглядом періодичної літератури та формує на її основі базу даних (БД), структуровану за окремими регіонами та проблемами. Істотною перевагою таких БД є те, що вони створюються в електронному варіанті, що є дуже зручним для оперативного опрацювання інформації та її подальшого оброблення.
Враховуючи те, що на сьогодні головним джерелом оперативної інформації для співробітників служби є Інтернет, першочерговим елементом роботи СІАЗ є відбір інформації з електронних джерел.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Шляхи вдосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення владних структур

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок