Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Стан дослідження проблем екології в сучасній педагогічній науці і практиці.

Стан дослідження проблем екології в сучасній педагогічній науці і практиці.

Назва:
Стан дослідження проблем екології в сучасній педагогічній науці і практиці.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,60 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Стан дослідження проблем екології в сучасній педагогічній науці і практиці.
Сучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу для життя людей. Забруднення атмосферного повітря у багатьох містах України досягло критичного рівня.
„Гадаємо, - писав В. О. Сухомлинський, - що школа майбутнього повинна найповніше використовувати для гармонійного розвитку людини все, що дає природа і що зможе зробити людина для того, щоб природа служила їй. Уже через це ми повинні берегти і поповнювати природні багатства, які маємо” [С,303].
Екологічне виховання – систематична педагогічна діяльність, спрямована на розвиток в дітей екологічної культури.
Завдання екологічного виховання – сприяти накопиченню екологічних знань, виховувати любов до природи, прагнення берегти, примножувати її, формувати вміння і навички діяльності в природі [Ф,276].
Екологічне виховання здійснюється на всіх етапах життєдіяльності дитини, на кожному етапі ставиться певна мета, завдання, добирається відповідна методика з огляду на вікові особливості.
У дошкільному навчальному закладі формуються перші уявлення про навколишній світ, про живу і неживу природу, про ставлення до природи, що виявляється у конкретній поведінці на емоційному рівні.
Любов до природи слід виховувати з раннього дитинства. „Дітей, що не вміють ще ходити, - писав Г. Ващенко, - треба частіше виносити на свіже повітря, щоб вони могли бачити рідне небо, дерева, квіти, різних тварин. Все це залишається в дитячій душі, осяяне почуттям радості, і покладе основи любові до рідної природи” [В,313].
Екологічна філософія закликає нас до самообмежень у стосунках з довкіллям. Чи готові ми? Чи її положення є нашими внутрішніми переконаннями? Чи стануть ними? Повинні стати! Інакше про яку екологічну освіту і виховання можна вести мову? Саме екологічна освіта і виховання ставлять за мету докорінну зміну психологічних особливостей людині щодо її стосунків з природою, перетворення їх зі споживацьких на еко-логічно відповідальні, особисто значимі.
Сьогодні можна стверджувати: екологічне світорозуміння формується в процесі засвоєння екологічної культури суспільства, яка відображує досвід взаємодії людини і природи. Засвоюючи елементи екологічної культури, особистість стає екологічно вихованою. Це нова якість особистості, яка виявляється в системі особистісних утворень, у свідомості, діяльності, в емоціях і почуттях.
Отже, екологічна освіта — це безперервний процес засвоєння цінностей і понять, що спрямовані на формування умінь, які необхідні для усвідомлення і оцінки взаємозв'язків між людьми, їхньою культурою і довкіллям. Вона передбачає формування умінь приймати екологічно відповідальні рішення.
Настав час, коли основну мету екологічної освіти слід вбачати у сприянні формуванню доцільної культури поведінки в довкіллі і громадської відповідальності за його збереження, а також уміння приймати правильні рішення і вирішувати екологічні проблеми.
Міжнародна педагогічна спільнота визнає найважливішим результатом екологічної освіти формування у дітей різнобічної екологічної культури.
Провідна роль належить батькам і педагогам, вихователям. Саме вони мають подбати про створення оточення, в якому на особистому прикладі демонструватимуть малечі правильне ставлення до явищ довкілля, разом будуть піклуватися про них.
На думку багатьох педагогів-дослідників, зокрема В.Фокіної, С.Ніколаєвоі, Н.Лисенко, З.Плохій, Н.Кондратьєвої, Н.Яришевої, в дошкільному віці слід комплексно реалізовувати завдання екологічного виховання, а саме:*
виховування гуманного ставлення до природи;*
формування системи екологічних знань та уявлень про природу;*
розвиток уміння бачити і відчувати красу, привабливість кожного елемента довкілля; милуватися і захоплюватися ними;*
включення у посильну еколого-зорієнтовану діяльність.
Вирішення цих завдань забезпечить активне спілкування дошкільнят з природним довкіллям і сприятиме їх соціалізації.
Дошкільний заклад — не «трамплін перед школою», а місточок між сім'єю і великим світом, з його проблемами, зокрема, екологічними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Стан дослідження проблем екології в сучасній педагогічній науці і практиці.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок