Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Нафта

Нафта

Назва:
Нафта
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,14 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему :
Зміст :
1) Нафта та нафтопродукти.
2) Пестециди.
3) Синтетичні поверхнево-активні речовини.
4) З`єднання з кансерогенними властивостями.
5) Важкі металли.
6) Викиди відходів у море з ціллю поховання (дампінг).
7) Теплове забруднення.
 


Нафта і нафтопродукти
Нафта представляє собою в`язку маслянисту рідину , що має темно-коричневий колір , із слабкою флуорісценсією. Нафта складається переважно із насичених аліфватичних та гідроароматичних вуглеводнів. Основні компоненти нафти – вуглеводи( до 98%) – діляться на 4 класси :
1.Парафіни(алкени).(до 90% від загального складу) – стійкі речовини ,молекули яких виражені прямим та розбрунькованим ланцюгом атомів вуглецю. Легким парафінам властива максимальна летючість і розчинність у воді.
2.Циклопарафіни.(30-60% від загального складу) насичені циклічиі сполуки із 5-6 атомами вуглецю у кільці. Крім циклопентану і циклогексану у нафті зустрічаються біоциклічні і поліциклічні з`єднання цієї группи. Ці сполуки дуже стійкі і погано піддаються біорозкладу.
3.Ароматичні вуглеводи. (20-30 % від загального складу) – ненасичені циклічні з`єднання ряду бензолу , що містять у кільці на 6 атомів бензолу меньше , ніж циклопарафіни. У нафті наявні леткі з`єднання із молекулою у вигляді одинарного кільця (бензол , тоуол , ксенол) , також біоциклічні (нафталін) , напівциклічні (пірен).
4. Олефіни(алкени). – (до 10% від загального складу) – ненасичені нециклічні з`єднання із одним чи двома атомами водню у кожного атома вуглецю в молекулі , що має прямий чи розбрунькований ланцюг.
Нафта і нафтопродукти є найбільш поширеними забруднюючими речивинами у Світовому океані. До початку 80-их років до океану щороку надходило десь 16 млн. тонн нафти . що складало 0,23% світового видобутку. Найбілбші втрати нафти пов`язані із переміщенням її із місць видобутку. Аварійні ситуації , злив танкерами за борт промивочних та балластичних вод , - все це обумовлює постійну наявність полів забруднення на трассах морських шляхів. У період за 1962-79 роки у результаті аварій у морське середовище надійшло десь 2 млн. тонн нафти. За останні 50 років пробурено десь 2000 свардловин у Світовому океані , З них лше у Північному морі 100 і 350 свердловин промислово обладнані, Через незначні втрати щороку втрачається 0,1 млн. тонн нафти. Великі масси нафти поступають 3 моря по рікам , із побутовими і дощовими стоками.Об`єм забруднення із цього джерела складає 2,0 млн. тонн/рік.Із стокоми промисловості - щороку 0, 5 млн. тонн нафти . Попадаючі до морськго середовища , нафта спочатку розтікається у виді плівки , утворюючи шари різної потужності. По кольору плівки можна визначити її товщину :
Зовнішній вигляд | Товща , мкм | Кількість нафти , л. / кв. км
Ледве помітна | 0,038 | 44
Срібний відблиск | 0,76 | 88
Сліди забарвлення | 0,152 | 176
Яскраво забарвлені розводи | 0,303 | 352
Блідо зафарбовані | 1,016 | 1170
Тамно зафарбовані | 2,032 | 2310
Нафтова плівка змінює склад спектру іінтансивність пронивнення в воду світла. Пропускання світла тонкоми плівками сирої нафти складає 11-10%(280 нм) , 60-70% (400 нм) . Плівка товщиною 30-40 мкм повністю поглинає імфрачервоне випромінення . Змішуючись із водою , нафта цтворює емульсію двох типів : пряму „нафту у воді” і зворотню - „вода у нафті”. Прямі емульсії , складені з крапельк нафти діаметром до 0,5 мкм . менш стійкі і характарні для нафт .що містять поверхнево активні речовини. При вилученні летючих фракцій ,нафта утворює в`язкі обернені емульсії , які можуть зберігатися на поверхні , переноситися течією , викидатися на берег і осідати на дно.
Пестециди
Пестециди складають группу штучно створених речовин , що використовуються для боротьби з шкідниками і хворобами рослин. Пестециди діляться на такі группи :
1. Инсектициди для боротьби з шкідливими комахами,
2. фунгіциди і бактерициди – для боротьби з бактеріальними хворобами рослин,
3. гербіциди проти бур`янів.
З`ясовано . що пестециди , зищуючи шкідників, наносять шкоду багатьом корисним речовинам і піривають здоров`я біогенеценозів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Нафта

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок