Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Рослини в урбанізованому середовищі

Рослини в урбанізованому середовищі

Назва:
Рослини в урбанізованому середовищі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,67 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
Рослини в урбанізованому середовищі


Урбогенні пошкоджуючі фактори і оцінка фітовітальності деревних рослин.
В умовах урбоекосистем крупних і великих міст життєздатність інтродуцентів залежить головним чином від пошкоджуючи впливів, які, незважаючи на різноманітність, цілком можуть бути об’єднані у певні категорії, суть яких пов’язана з найважливішими характеристиками умов зростання. Виділяють декілька категорій найбільш характерних пошкоджуючих впливів: зокрема, дисхімія, дисгідрія, дисрадіація, дисгідрація, диседафія, дисплакія, дисгравітація. Вивчення цих пошкоджуючих впливів має надзвичайно важливе значення, оскільки вони погіршують “якість життя” рослин, а часто ведуть і до загибелі не лише окремих індивідів, але й цілих фітоценозів.
Для вивчення всього комплексу пошкоджуючих факторів необхідні спеціальні наукові дослідження та значне фінансування. Зупинимось на найбільш суттєвих несприятливих факторах міського середовища, які в свій час Л. О. Машинський розподілив на дві основні групи. Перша група впливає на корені рослин: збіднення грунту поживними речовинами або, навпаки, їх надмір (в насипних грунтах), ущільнення грунтів, підвищена кислотність або лужна реакція, висушення або перезволоження. Друга група факторів впливає на наземну частину: перегрів, задимленість, загазованість і запиленість, механічні пошкодження, недостатня інсоляція.
Урбанізація характеризується процесом ксерофілізації та інтоксикації міського природного середовища. Процес ксерофілізації відбувається завдяки інженерній інфраструктурі одночасно з глибокою посадкою будинків, а також завдяки величезним поверхням бетону і асфальту, які згруповані на інсоляційних територіях.
Підземні фундаменти, комунікації та інші інженерні споруди є причиною обезводнення великих поверхонь міських грунтів. Джерела та інші водотоки віддають воду в колектори. Зменшенню вологості грунтів сприяють також теплотраси, які перетинають значні міські території і висушують прилеглі смуги землі. Обезводнення міських земель є одним з головних факторів остепнення місцезростань, що обмежують умови існування деревної рослинності.
Суттєвим фактором зміни міського середовища є його інтоксикація. Цей процес зачіпає ґрунти, води, атмосферу, живі організми, рослини і тварин. Інтоксикацію ґрунтів збільшує посипання проїзної частини і тротуарів сіллю, що веде до змивання її та засолення ґрунтів, ґрунтових і поверхневих вод. Питома вага солі в ґрунті понад 0,12 є критичною для більшості видів дерев. Звичайно кількість видів дерев, які могли б переносити подібні несприятливі умови, обмежена. Фактор засолення, як підтверджують досліди, є причиною загибелі дерев у вуличних посадках.
Забруднення вод у містах має різні джерела: засолення ґрунтів, забруднення атмосферного повітря газами і пилом промисловості і транспорту, а також хімізація з метою підвищення біологічної продуктивності та захисту рослин.
Ступінь забруднення поверхневих і ґрунтових вод неоднаковій і залежить від положення відносно джерела емісій. Забруднення вод є суттєвим фактором, що обмежує розвиток дерев та чагарників
Забруднення атмосферного повітря пилом і газами, головним джерелом якого в містах є автомобільний транспорт ( 70 % газових викидів у великих і середніх містах – це вихлопи автомобілів), негативно впливає на розвиток міської рослинності. До газів, як забруднюють атмосферне повітря, належать сполуки сірки, азоту, флюорит, вуглеводень, окиси важких металів. Ці сполуки синергічно діють на стан рослин і тварин, а також ґрунтове середовище. Особливо чутливі до цих умов хвойні й окремі види листяних порід. Забруднення атмосфери акумулюється у ґрунті, рослинах і створює додаткові труднощі для розвитку дерев. Ці перешкоди є причиною обмеження інтродукції деревних рослин у містах.
Феноритміка деревних рослин. За Кучерявим виділяють чотири фази розвитку, а саме: листків, квіток, пагонів, плодів. Зупинимось на особливостях феноритміки окремих фаз розвитку.
Фаза розвитку листків. У більшості видів розкривання листкових бруньок настає швидко і збігається з початком вегетації (глід, акація біла).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Рослини в урбанізованому середовищі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок