Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Контрольна з екології

Контрольна з екології

Назва:
Контрольна з екології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,23 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Контрольна з екології
План
Вступ
Людина як і будь-яка інша жива істота є частиною природи, тому її необхідно розглядати не тільки у соціальному аспекті, алей в екологічному. Людина відрізняється від інших живих істот тим, що споживає значно більшу частину природних ресурсів, ніж будь-який інший представник тваринного світу, окрім того, вона кількісно представлена набагато ширше, ніж будь-яка інша істота однакового з нею розміру. Переважна частина людської діяльності є руйнівною для природи, а деякі її види призводять до необернених процесів. Тому з екологічної точки зору дуже важливо вивчати самого себе і спробувати помістити себе у сферу, яка є частиною природи. Але це неможливо буде зробити до того часу, доки ми не зрозуміємо, як функціонує світ природи. Тому необхідно усвідомити найважливіші екологічні принципи і зрозуміти, чи зможуть люди дізнатись про свої подальші перспективи, ґрунтуючись на власних знаннях про живі організми і середовище їхнього існування.
Людина цікавилась екологією (з практичної точки зору) з самих ранніх періодів свого життя. У примітивному суспільстві кожний індивідуум для того, щоб вижити, мусив мати певні знання про довкілля, про сили природи, про рослини та тварини, які його оточували. Фактично цивілізація виникла тоді, коли людина навчилася використовувати вогонь та інші засоби, що дозволили їй змінити середовище свого існування. Нині, якщо людство хоче зберегти свою цивілізацію, воно більше, ніж будь-коли, має потребу у достатньо точних знаннях про довкілля, оскільки основні “закони природи” діють так, як і раніше.
У буквальному розумінні, екологія – це наука про “житло” організмів, про яке їм усе відомо. Екологія – це наука, яка досліджує закономірності життєдіяльності організмів (у будь-яких проявах, на всіх рівнях інтеграції) у їх природному середовищі існування з урахуванням змін, які вносяться у середовище діяльністю людини.
Основним змістом сучасної екології стає дослідження взаємовідносин організмів з середовищем на популяційно-біогеоценотичному рівні і вивчення біологічних макросистем більш вищого рангу: екосистем, біосфери, їхньої продуктивності та енергетики.
Правильне розуміння екологічної обстановки передбачає одночасний облік усіх факторів, які діють у даному місці, і вже сама складність такого завдання робить його нелегким. На практиці більшість екологів, починаючи нове дослідження, застосовують один з декількох основних підходів:
- екосистемний підхід, вивчення угруповань (синекологія),
- популяційний підхід (аутекологія),
- аналіз середовища існування,
- еволюційний підхід,
- історичний підхід.
Ці п’ять підходів часто перекриваються та взаємодіють. Найбільшу цікавість викликають екосистемний та популяційний підходи щодо вивчення угруповань, які складають сутність предмета екології.
1. Екологічні фактори. Толерантність організму
Середовище, яке оточує рослини і тварин, складається з багатьох елементів, однак, не всі вони однаково впливають на живі організми і останні по-різному реагують на різні елементи середовища.
На нашій планеті живі організми освоїли 4 основні середовища існування, які значно розрізняються за специфікою умов. Водне середовище було першим. В якому виникло і розповсюдилося життя. У подальшому організми оволоділи наземно-повітряним середовищем, створили і заселили ґрунт. Четвертим специфічним середовищем стали самі живі організми, кожний з яких є цілим світом для паразитів та симбіонтів, які його населяють.
Окремі елементи чи властивості середовища, які діють на організми, називаються екологічними факторами. Серед них виділяють:
- життєво необхідні для організмів, без яких останні не можуть жити, рости і розвиватися (світло, тепло, мінеральні солі, вода тощо);
- екологічні фактори, які не є необхідними для організмів, але впливають на них (димові гази, вітер, радіоактивність тощо);
- фактори, до яких організми ставляться завжди або певний час байдуже (інертні гази атмосфери).
Фактори середовища різноманітні. Вони можуть бути необхідними чи, навпаки, шкідливими для живих істот, сприяти чи перешкоджати виживанню і розмноженню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Контрольна з екології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок