Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Національний природний парк „Гуцульщина"

Національний природний парк „Гуцульщина"

Назва:
Національний природний парк „Гуцульщина"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,26 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат з екології
Національний природний парк „Гуцульщина"


Природа вражає людину розмаїттям своїх проявів. Але на шляху до цивілізації людство зробило відчутний негативний вплив на навколишнє середовище. Тільки за останні три сто-ліття повністю знищено близько 50 видів ссавців, 150 видів пта-хів, багато видів катастрофічне скоротили свою чисельність [1]. З метою збереження флори і фауни створюються заповід-ники, національні парки, заказники тощо.
Національний природний парк „Гуцульщина" розташований в мальовничій лісистій частині Покутсько-Буковинських Карпат, яка є чи не найцікавішим регіоном України. де найвиразніше і найповніше збереглися прадавні самобутні ремесла, промисли, традиції, звичаї унікального етносу гуцулів; ця територія відзначається великою історико-культурною цінністю, своєрідністю геологічної будови, рельефу, флори і фауни, багатством і розмаїттям рекреаційних ресурсів.
Парк створений у 2002 році в межах Івано-Франківської області з метою збереження, відтворення та раціонального використання генетичних ресурсів рослинного і тваринного світу, унікальних природних комплексів, етноку-льтурного середовища, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історичну, наукову, пізнавальну, освітньо-виховну, естетичну та рекреаційну цінність.
Площа земель парку - 32271 гектар, в тому числі 7606 гектарів надані у постійне користування, та 24665 гектарів, включені до його складу без вилучення у землекористувачів. Протяжність парку з північного заходу на південний схід біля 29 км, а з північного сходу на південний захід - 20 км.
Рельєф складний і неоднорідний, він формувався впродовж тривалого часу в процесі підняття з дна колишнього океану Теніс нашарувань різних геологічних епох, які піл дією екзогенних факторів набули сучасного вигляду. Тут виділяють передгірну височинну область - Покутське Передкарпаття з переважаючими висотами 350-500 м над рівнем моря, та область Зовнішніх Карпат. Низькогірні та середньогірні хребти простягаються паралельними пасмами з північного-заходу на південний схід. Найвища вершина НПІІ ..Гуцульщина" - гора Грегіт (1472 м н.р.м.). її схили вкриті кам’яними розсипами-греготами. На деяких хребтах, зокрема на Сокільському, виступають скелі висотою 20-40 м. які є місцем тренувань туристів та альпіністів.
Клімат на території парку помірно-континентальний з достатнім та надлишковим зволоженням, нежарким літом, м'якою зимою, теплою осінню, сприятливий для розвитку туризму та відпочинку. Тут виділяють дві термічні зони прохолодну, яка охоплює райони середньо- та низькогір'я Зовнішніх Карпат, та помірну - Покутське Передкарпаття.
Флора і рослинність НІШ „Гуцульщини" відзначаються багатством і значним розмаїттям, які зумовлені строкатістю грунтово-кліматичних умов, неоднорідністю рельєфу і геологічної будови, тривалістю і складністю історичного процесу. Тут одночасно зростають види характерні для минулих (релікти) та сучасної геологічних епох і приналежні до різних флористичних елементів - бореального (північного), монтанного (гірського), неморального (лісовою), європейського, степового. Рослинний покрив краю зазнав великих змін і трансформації внаслідок господарської діяльності людини - зменшилась лісистість території, збільшилась кількість розораних земель, змінився кількісний і якісний видовий склад.
Переважаючим типом рослинності с лісові формації, які в горах займають 60 % а в передгір'ях біля 24 % території. У структурі деревостанів 58 % складають твердолистяні, біля 4 % м’яколистяні і 34 % хвойні породи. Основними лісоутворюючими породами виступають бук. смерека (ялина), дуб, ялиця, граб, на заболочених місцях і річкових долинах вільха клейка і вільха сіра. Угруповання дуба скельного модрини європейської, сосни гірської, сосни кедрової європейської та бука поєднанні з іншими породами занесені до Зеленої книги України. У низинній частині переважають листяні ліси, переважно дубові. Крім дубів в деревному ярусі ростуть бук. граб, на вологих місцях - ясен, береза. в'яз, в підліску ліщина, глід, крушина, бузина та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Національний природний парк „Гуцульщина"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок