Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Нормування і основні положення контролю за забрудненням водних об’єктів

Нормування і основні положення контролю за забрудненням водних об’єктів

Назва:
Нормування і основні положення контролю за забрудненням водних об’єктів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,34 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Нормування і основні положення контролю за забрудненням водних об’єктів


План
1. Поняття про нормування використання води і методи їх розрахунку.
2. Умови скиду стічних вод.
3. Методика оцінки якості води.


1. Нормування - це встановлення планової міри користування води з врахуванням її якості, розроблення і затвердження норм на одиницю запланованої продукції (в встановленій номенклатурі), а також контроль за їх виконанням.
Основним завданням нормування є забезпечення використання в виробництві і плануванні технічно і економічно обґрунтованих норм водокористування і водовідведення з метою найбільшефективного використання водних ресурсів.
Нормуванню підлягає використання загальної кількості води, яка необхідна для виробництва одиниці продукції, в тому числі використання свіжої питтєвої води, технічної, оборотної, води що використовується повторно, а також води від виробництва, стічних вод.
Норма водокористування це максимально допустимі планові кількості води певної якості, яка необхідна для виробництва одиниці продукції в певних організаційно-технічних умовах виробництва. Нормативи можуть бути галузевими (міжгалузевими) і заводськими.
Галузеві нормативи – це гранично допустимі показники для даної галузі, розраховані на середні умови виробництва, з врахуванням прогресивних показників передових підприємств.
Заводські нормативи для контретних виробництв розробляються при відсутності галузевих (міжгалузевих) нормативів, а також у випадках, коли технічний рівень виробництва і використання водних ресурсів даного підприємства вище середньогалузевого.
За степенню прогресивності норми водокористування розробляються як балансові і оціночні.
Балансова норма водокористування є нормою першого рівня прогресивності і визначає максимально допустиму планову кількість води, що використовується на виробництво одиниці продукції встановленної якості в запланованих умовах виробництва.
Оціночна норма водокористування є нормою другого рівня прогресивності і розробляється з врахуванням кращих досягнень вітчизняних і зарубіжних підприємств по удосконаленню технологічних процесів, обладнання, систем водопостачання, каналізації і природних факторів.
За період дії норми поділяються на текучі і перспективні.
Текучі – норми, які діють в даних конкретних виробничих умовах, розробляються для підприємств, об’єднань і галузі в цілому.
Перспективні – норми, які встановлюються на перспективний період і розробляються з врахуванням перспективного плану заходів в області дальшого удосконалення технологічних процесів, обладнання, систем водопостачання і каналізації, якості води, що використовується і води, що відводиметься в перспективному періоді.
За напрямком використання води норми поділяються на технологічні, допоміжного і підсобного виробництва, а також норми для господарсько-питтєвих потреб на одиницю продукції основного виробництва.
В технологічну норму входить об’єм води, яка використовується на виробництво одиниці продукції для цілей, які передбачені технологією основного виробництва.
Норма використання води для господарсько-питтєвих потреб визначає кількість води, потрібної для санітарних, побутових і господарських цілей, які віднесенні на одиницю основної продукції.
За степенем укрупнення номенклатури продукції , що випускається розрізняють індивідуальні і укрупненні (групові) норми водокористування (водовідведення).
Індивідуальні норми визначають кількість води, що використовується на одиницю конкретної продукції (роботи) за всіма напрямами використання води з врахуванням її якості.
Укрупненні норми являють собою середньовиважені величини із індивідуальних норм і об’ємів продукції, що випускається.
За якістю води і системою водопостачання норми водокористування класифікуються на норми користування свіжої води, технічної, прямоточної, оборотної і повторно-послідовно використовуваної води.
За степенню забруднення від виробництва стічних вод розрізняють норми водовідведення стічних вод, які вимагають очистки і нормативно чистих.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Нормування і основні положення контролю за забрудненням водних об’єктів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок