Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Проблеми формування основ здорового способу життя у школі

Проблеми формування основ здорового способу життя у школі

Назва:
Проблеми формування основ здорового способу життя у школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,06 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Проблеми формування основ здорового способу життя у школі


Екологічна освіта школярів - одне з найважливіших завдань суспільства у справі охорони природи. Особливу відповідальність за глибоке, ґрунтовне та повноцінне екологічне навчання, виховання здорового способу життя  державою покладено на загальноосвітні школи. Проте сьогодні з'являється потреба у викладанні такого предмету як "Основи здоров»я ", та проведенні факультативних занять, на яких в учнів  формуються уявлення та поняття про здоровий спосіб життя,  розвиваються основи екологічної культури. Успіх вирішення таких завдань, зокрема навчання і виховання школярів залежить від професійної майстерності, ерудиції та екологічної культури вчителя.
Сьогодні екологічна освіта визнана одним із пріоритетних напрямків удосконалення освітніх систем, проте стикаючись з великою великою кількістю наукових досліджень, що стосуються організації процесу екологічного навчання і виховання у школі, вони не мають систематичного характеру, насамперед тому, що у загальноосвітніх школах переважно немає предмета екологія, а відповідно і вчителів-екологів. Ряд авторів вважають, що можна виділити два основні напрямки підготовки фахівців у галузі екології та природокористування: перший - це підготовка фахівців, детально ознайомлених з проблемами охорони навколишнього середовища у своїй галузі, які завдяки глибоким знанням могли б сприяти вирішенню екологічних проблем, другий - це підготовка фахівців, у яких був би міжгалузевий комплексний підхід до вирішення поставлених завдань, тобто фахівців, які мали б базову екологічну чи біологічну освіту.
Вчителі біології, екології повинні орієнтуватися в широкому колі проблем, які стосуються основ здоров»я та охорони довкілля.
Центральною компонентою подолання глобальної екологічної кризи має виступати система екологічної освіти і виховання школярів, яка здатна змінити саму людину і розуміння нею цінностей існуючого світу, ставлення до навколишнього природного середовища, її поведінку в ньому,  тобто  довести до свідомості учнів думку про те, що в природі існує тісний зв'язок між предметами та явищами і при найменшому впливі людини на природу можуть виникнути як позитивні, так і негативні наслідки, а тому кожну дію потрібно добре продумувати;
- показати учням, що природа є джерелом матеріальних благ і дати уяву про наукові основи раціонального використання природних ресурсів;
- виробити навики практичної участі у природоохоронних заходах тощо.
При вивченні біології, факультативно основ екології людини, основ здоров»я в загальноосвітній школі вчителі- повинні розробити єдину систему, яка б об'єднувала класну і позакласну навчально-виховну роботу. Класна робота передбачає проведення уроків, лабораторно-практичних, семінарських і факультативних занять. Проведення уроків повинно здійснюватися за навчальною програмою, згідно з якою координується програма факультативних занять.
Позакласна робота займає надзвичайно важливе місце в освіті школярів. Основними її формами є гуртки юних біологів,  екологів, груп  здорового способу життяі т.п. Позакласні заходи, що проводяться в школі, повинні бути узгоджені з розкладом навчальних занять, планом виховної роботи в школі та проводитися, на нашу думку, в  першу чергу на шкільній ділянці, а пізніше у лісі чи полі.
Видано велику кількість літератури з лікарських рослин, де детально розкрито питання заготівлі сировини, зроблено детальний аналіз хімічного складу  фармакологічних особливостей, дані виважені поради  щодо лікування препаратами з трав широкого спектру захворювань. Проте майже немає довідкової літератури для вчителя , за винятком 2-3 культур, де б була описана детальна технологія вирощування лікарських рослин на шкільній ділянці. Основне завдання, яке поставив перед собою авторський колектив є синтез розрізнених даних і методичні рекомендації щодо вирощування та використання лікарських рослин. Для  кожної рослини розроблена методична карта, у якій детально описано значення, ботанічні та біологічні особливості, технологія вирощування і заготівля лікарських рослин, дія на  людський організм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Проблеми формування основ здорового способу життя у школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок