Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Скачати реферат на тему: Економічні та правові аспекти екології

Загрузка...

Економічні та правові аспекти екології / сторінка 10

Назва:
Економічні та правові аспекти екології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,15 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Екологічний аудит може бути основою для становлення та розвитку екологічного підприємництва, а саме: розробки та впровадження ресурсозберігаючих та екологічно безпечних технологій, виробництва техніки для захисту довкілля та приладів для контролю та підвищення якості навколишнього середовища, виробництва екологічно сприятливих споживчих товарів, використання вторинних ресурсів, надання екологічних послуг (екологічний моніторинг, екологічне аудування, страхування, виховання, просвіта та освіта). Закордонний досвід свідчить, що за допомогою екологічний фірм багато підприємств вирішили проблеми утилізації, перетворюючи відходи в сировину для інших галузей, знайшли більш ефективні методи їх очищення та переробки. Щорічно в світі такі фірми надають послуги на 200-230 млрд. $ , причому цей показник має стійку тенденцію до зростання ( на 4-15 % щорічно, залежно від виду послуг, що надаються).
Об’єктивні результати комплексного спостереження необхідні в разі укладення договорів з страхування екологічного ризику і відповідальності виробника та споживача, для визначення екологічної надійності підприємства та розміру ризику виникнення аварійних ситуацій.
Метою створення системи обов’язкового та добровільного екологічного страхування потенційно небезпечних об’єктів є компенсація збитків, які несуть треті особи та сам страхувач в разі аварійного забруднення навколишнього природного середовища, а також стимулювання запобігання аварій страхувачем.
Екологічний аудит систем екологічного менеджменту може бути внутрішнім або зовнішнім. В разі ВНУТРІШНЬОГО ЕКОЛОГІЧНОГО АУДИТУ керівництво підприємства доручає відповідальним спеціалістам з числа свого персоналу формування аудиторської “команди”, куди можуть входити також сторонні спеціалісти. В разі ЗОВНІШНЬОГО ЕКОЛОГІЧНОГО АУДИТУ підприємство заключає зі спеціалізованою аудиторською фірмою або з окремим спеціалістом, які мають ліцензію на даний вид діяльності, договір. В даному випадку до складу аудиторської “команди” також можуть входити окремі представники підприємства. В кожному разі, спеціалісти, які виконують екологічне аудування, повинні бути кваліфікованими, безпристрасними та об’єктивними. Екологічний аудит, який виконується для надання інформації державним органам екологічного контролю та управління з метою офіційної сертифікації системи екологічного менеджменту, або екологічний аудит для банків та інвесторів, повинні завжди бути зовнішніми.
АЛГОРИТМ УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЧНОЮ АУДИТОРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ вміщує:
ПЛАНУВАННЯ – визначення цілей і завдань екологічного аудиту, вибір стратегій, розробка забезпечуючих планів ( вказівок з прийняття рішень та виконання дій), визначення тактики, політики, правил та прийомів, формування бюджету екоаудиту;
ОРГАНІЗАЦІЯ – формування організаційної структури служби (фірми), підбір та підготовка кадрів, створення інформаційно-нормативної та матеріально-технічної бази.
ОПЕРАЦІЙНА ФУНКЦІЯ – процес проведення екологічного аудиту, його техніка та технологія складаються з декількох етапів:
- ознайомлення з бізнес планом підприємства;
- вкладання договору на проведення аудиторської перевірки та визначення аудиторського ризику, оцінка системи обліку природокористування підприємства, оцінка природоохоронних заходів та внутрішнього контролю;
- перевірка здійснення підприємством внутрішнього контролю та додержання ним принципів екологічного обліку;
- попередній аналітичний облік використання природних ресурсів та природоохоронної діяльності на підприємстві;
- складання обліку та висновків перевірки;
- консультаційні послуги .
КОНТРОЛЬ – реалізація правил та процедур по відношенню до матеріальних та природних ресурсів; визначення показників результативності; порівняння результатів зі стандартними діями. В процесі контролю екологічної аудиторської діяльності використовуються стандарти і нормативи та виміри фактично досягнутих результатів. За результатами екологічного аудиту потрібно вибрати одну з трьох ліній поведінки: нічого не робити, знищити відхилення, переглянути стандарти.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Економічні та правові аспекти екології

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок