Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Безкоштовно реферат на тему: Економічні та правові аспекти екології

Загрузка...

Економічні та правові аспекти екології / сторінка 11

Назва:
Економічні та правові аспекти екології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,15 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

В процесі екологічного аудиту виконується оцінка системи екоменеджменту підприємства, технологічних процесів, екологічної безпечності об’єкту на території даного виробництва та прилеглій території до 5 кілометрів по периметру, основних технологічних та допоміжних процесів, будинків, споруд, обладнання.
З метою удосконалення екологічного аудиту впроваджується документування аудиторських перевірок, в тому числі заповнення анкет з екологічних питань керівниками та персоналом підприємства.
Діюча в Україні система господарчого, в тому числі екологічного контролю, потребує вдосконалення. Господарчий контроль повинен бути доповненим системою екоменеджменту, оскільки ринкова економіка ставить перед підприємством багато питань: з одержання прибутку, з конкурентоздатності виготовленої продукції, з якості та собівартості продукції, її життєвого циклу. Багато з цих питань пов’язані з екологічною політикою підприємства, відповісти на них допомагає незалежний аудиторський контроль. Екологічний аудит повинен зайняте рівноправне положення поряд з екологічною експертизою та екологічною інспекцією. Головним є те, що екологічний аудит дозволяє без додаткових бюджетних витрат посилити управління охороною навколишнього природного середовища, підвищити ефективність екоменеджменту. Тому держава є заінтересованою в розвитку екологічного аудиту та розробці правових та нормативних основ для його функціонування. Таким чином можна зробити висновок, що змішана державно-ринкова система екоменеджменту є узгодженою з інтересами держави, ринкових структур та широких верств населення. При цьому не виникає протиріччя інтересів, тому що екоаудит “займає” ті ніші управління, які не були заповнені екологічними експертизою та інспекціями.
 
3.4 ЗНАЧЕННЯ ЕКОЛОГО-ПРАВОВОГО МЕХАНІЗМУ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Ринкова економіка визначила появу підприємця та підприємництва, які в нинішніх умовах являють собою сукупність економічних, нормативно-правових, політичних та екологічних відносин. Інтерес, користь ( як невід’ємні атрибути підприємництва) не можна вважати єдиною мотивацією діяльності підприємця. В нинішніх умовах одержання прибутку можливе лише в разі найбільш ефективного використання всіх видів ресурсів, в тому числі природних, їх захисту від забруднення та деградації, а також в разі мінімізації економічного ризику в умовах екологічної безпеки. Це спонукає підприємця використовувати всі види контролю перед прийняттям рішень. Незалежний екологічний аудиторський контроль в умовах ринкових перетворювань приймає функції каталізатора для активації підприємницької діяльності на принципах екологічно безпечного та стійкого розвитку.
Згідно з діючим законодавством України, суб’єкти підприємницької діяльності повинні відтворювати свою діяльність з урахуванням забезпечення охорони навколишнього природного середовища, санітарного та епідемічного благополуччя населення.
До обов’язків підприємства входить проведення природоохоронних заходів, в тому числі рекультивація земель та відновлення лісів після їх використання, яке сприяє зменшенню негативних наслідків породжених господарюванням. Підприємство відповідає за раціональне використання усіх природних ресурсів та відшкодовує всі затрати на відновлення та охорону природних ресурсів (ст.4 Закону України “Про підприємництво”).
За спричинені збитки та ущерб підприємець несе власну та іншу , встановлену законом відповідальність ( Там же, ст. 10).
Діяльність, пов’язана з потенційною небезпекою для здоров’я людей повинна ліцензуватися. Перелік видів такої діяльності подано в ст.4 Закону України “Про підприємництво” та в ст. 13 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення”.
Продукція, на яку в державних стандартах та інших нормативно-технічних документах є вимоги щодо безпеки здоров’я та життя населення, підлягає обов’язковій сертифікації (ст. 14 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Економічні та правові аспекти екології

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок