Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Українською мовою реферат: Економічні та правові аспекти екології

Економічні та правові аспекти екології / сторінка 14

Назва:
Економічні та правові аспекти екології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,15 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Україна виважено оцінює свою роль, місце і відповідальність за охорону біологічного різноманіття в національному і глобальному контекстах, робить відповідні кроки задля забезпечення виконання конвенційних зобов’язань і відкрита для діалогу та співпраці.
Однією з позитивних умов інтеграції України до світового товариства є досить швидкий процес поєднання держави, зокрема в природоохоронній галузі, з рядом держав Європи і світу. Після підписання “Конвенції про збереження біорізноманіття” Україна стала Стороною ще кількох важливих, з точки зору охорони живої природи, міжнародних природоохоронних угод, таких як Конвенція про захист Чорного моря від забруднення ( з 1994 р.), Бернська ( з 1996 р.) і Рамсарська ( з 1996 р.) Конвенції.
Планується приєднання до Боннської Конвенції про охорону мігруючих видів диких тварин (1979 р.) та її відповідних угод, які розглядаються як важливі засоби збереження біорізноманіття серед мігруючих видів, а також до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що знаходяться під загрозою зникнення (CITES), Конвенції по боротьбі з опустелюванням у тих країнах, які витримують серйозну посуху чи опустелювання, особливо в Африці, Конвенції про охорону та використання транскордонних водостоків та міжнародних озер. Діяльність України в Раді Європи розширює її можливості щодо співпраці з цим авторитетним міжнародним органом, зокрема при впровадженні Всеєвропейської стратегії збереження ландшафо в 1997 році Карпатський біосферний заповідник був першим в Україні удостоєний диплому Ради Європи.
Значною перешкодою на шляху якісного виконання Україною обов’язків щодо вимог Конвенції про охорону біологічного різноманіття є брак коштів. Важке економічне становище держави не дає змоги повною мірою реалізувати наявні можливості і запроваджувати нові інструменти для забезпечення та відтворення біорізноманіття в Україні. Тому актуальною є міжнародна технічна та фінансова допомога для виконання конкретних проектів, що надається міжнародними організаціями (Глобальний екологічний фонд, Міжнародний банк реконструкції та розвитку, ЮНЕП, рада Європи та ін.), окремими розвиненими країнами (Нідерланди, США, Канада, Німеччина, Данія, Великобританія, Швейцарія, Франція, Австрія та ін.)
Залученню іноземних інвестицій для здійснення природоохоронних програм та проектів в Україні повинна сприяти активна інтеграція України в європейські та світові природоохоронні процеси, формування сприятливих умов для ефективної системи залучення іноземних інвестицій як в економіку України в цілому, так і в охорону довкілля та використання природних ресурсів.
За підтримки Глобального екологічного фонду та відповідно до угод між Україною і міжнародним банком реконструкції і розвитку на умовах безповоротної фінансової допомоги фінансуються такі важливі для збереження біологічного різноманіття проекти:
- “Збереження біорізноманіття Карпат”(вартість 500 тис. $, 1993-1997 рр.);
- “Збереження біорізноманіття в українській дельті Дунаю” (вартість 1500 тис. $, 1994-1998 рр.);
- “Підготовка Національної Стратегії /Плану дій та Національної доповіді з питань збереження біорізноманіття” (вартість 112 тис. $, 1997-1998 рр.).
 
ВИСНОВКИ
“Базовими” недоліками України на сучасному етапі є складні, многогранні фактори, які здійснюють комплексний, тотальний вплив на всі галузі економіки, діють у різних сферах, на різних рівнях господарювання, і тому вони потребують особливої уваги, особливих рішень, тобто системного розв’язку з боку держави. Цими факторами є:
- макроекономічна політика, яка примушує суб’єктів господарювання до екстенсивного використання природних ресурсів;
- інвестиційна політика, яка орієнтована на розвиток ресурсномістких секторів економіки;
- помилкова секторальна політика (паливно-енергетичний комплекс, сільське господарство, лісове господарство та ін.);
- нестабільне законодавство;
- відсутність прав власності на природні ресурси;
- відсутність еколого-збалансованої довгострокової економічної стратегії;
- на регіональному і локальному рівнях недолік прямого та непрямого економічного й соціального ефекту від охорони довкілля, “глобальних прибутків”;
- інфляція, економічна криза й нестабільність економіки заважають здійсненню довготривалих проектів, до числа яких відноситься більшість екологічних проектів;
- природно-ресурсні властивості експорту;
- існування дійсно великого стимулу до отримання значних й швидких прибутків від продажу природних ресурсів;
- відсутність екологічного мислення, екологічної свідомості.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Економічні та правові аспекти екології

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок