Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Скачати безкоштовно: Економічні та правові аспекти екології

Загрузка...

Економічні та правові аспекти екології / сторінка 7

Назва:
Економічні та правові аспекти екології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,15 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Витрати, віднесені до другої групи, складаються з витрат на медичне обслуговування, відшкодування листів непрацездатності, компенсацію втрат продукції через підвищення захворюваності людей, компенсацію зниження біологічної продуктивності полів, лісів, водойм внаслідок їх забруднення та виснаження.
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ заходів по запобіганню локального
розрахована за допомогою рівняння:
Е= Ш+Д – В ,
де Ш – розмір річної шкоди від забруднення повітря, якої вдалося запобігти;
Д- додатковий річний доход від поліпшення виробничих результатів підприємства внаслідок впровадження заходів по очищенню повітря.
В - витрати на запобігання та зменшення забруднення повітря.
Якщо У+Д більше, ніж В, природоохоронні заходи вважаються економічно ефективними, але навіть у випадку У+ДХарактеристика сировини , матеріалів та енергетичних ресурсів, що використовуються в виробництві.
- Джерела впливу на навколишнє середовище з урахуванням виду впливу , ступеня його нерівномірності ( річної, сезонної, добової), оцінка ступеня ризику аварійного забруднення навколишнього середовища: викиди нормованих речовин в атмосферу, їх очищення та утилізація, робота пиловловлюючих пристосувань; кількість води, яку відбирають з різних джерел, використовують та передають іншим організаціям; характеристика джерел стічних вод,; використання земельних ресурсів та рекультивація земель.
- Система прийняття заходів в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Приводяться дані про протиаварійну групу (склад, телефони, адреси), систему контролю та оповіщення, заходи задля мінімізації ризику виникнення шкоди внаслідок аварії, у випадку несприятливих метеорологічних умов, плани надзвичайних заходів у випадку екологічно небезпечних ситуацій.
- Дані про дозволи на спеціальне використання води та інші види природокористування: дозвіл на забір води з міського водопроводу та скид стічних вод в міську каналізацію.
- Необхідні природоохоронні заходи.
Екологічний паспорт підприємства підлягає експертизі. Склад експертної групи визначається обласним комітетом з охорони навколишнього природного середовища. Проведення експертизи оплачує замовник паспорта. Експертизу паспорта проводять в місячний строк після її подання до служб згідно щорічного графіку. В разі необхідності для перевірки даних експертами проводиться відбір проб, їх аналіз, контрольні заміри величин показників.
В разі негативного висновку експертизи паспорт повертається на доробку підприємству-замовнику, після чого цей документ знову підлягає повторній платній експертизі.
Дані екологічного паспорта підприємства враховують при визначенні плати за використання природних ресурсів та екологічних санкцій за природоохоронні правопорушення.
Оцінка ВПЛИВУ ПІДПРИЄМСТВА НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ виконується:
- на початку будівельних робіт;
- після завершення будівництва, коли проведені рекультивація та озеленення;
- на десять років наперед.
 
3.3 ЕКОЛОГІЧНИЙ АУДИТ
Одним з найбільш ефективних інструментів економіко-екологічного контролю в процесі становлення ринкової економіки повинен стати екологічний аудит. ЕКОЛОГІЧНИЙ АУДИТ – це незалежне дослідження усіх аспектів господарчої діяльності підприємства будь-якої форми власності в цілях встановлення розміру його прямого та опосередкованого впливу на стан навколишнього природного середовища. Мета екологічного аудиту – приведення природоохоронної діяльності до згоди з вимогами законодавства та нормативними актами, оптимізація використання природних ресурсів. Ініціатором екологічного аудиту підприємства є адміністрація самого цього підприємства.
Ще недавно вважалося, що ринкова економіка базується тільки на матеріальних інтересах її учасників, Однак в сучасних умовах загострення екологічних проблем ринок спонукає до раціонального господарювання та сумісництва бізнесу з вирішенням екологічних проблем. Як стверджують представники крупних фірм Європи, їх “зелений імідж” визваний комерційною необхідністю, спроможністю фірми ”дивитись далеко наперед”. Це спосіб захистити свій бізнес.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Економічні та правові аспекти екології

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок