Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Безкоштовно реферат скачати: Економічні та правові аспекти екології

Економічні та правові аспекти екології / сторінка 9

Назва:
Економічні та правові аспекти екології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,15 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

В процесі проведення екоаудиту мета встановлення та покарання винуватців – є далеко не головною. Найбільш важливими для керівництва компанії є вияв вузьких місць в усіх сферах діяльності об’єкту, які в тому або іншому ступеню негативно впливають на навколишнє середовище, та заходи по його зменшенню. До того ж проведення об’єктивного дослідження неможливе без тісного співробітництва з адміністрацією та виробничим персоналом підприємства та перетворення їх з підконтрольних на повноцінних партнерів, думки та аргументація яких враховуються на всіх етапах проведення екологічного аудиту.
Екологічний аудит попереджує ситуацію, коли екологічні проблеми турбують лише керівництво компанії, які примушені на свій ризик переховувати негативні наслідки виробничої діяльності до межі, за якою їх неможливо буде сховати, що потягне за собою судові справи та санкції. З цією метою має зиск залучення до вирішення екологічних проблем конкретного підприємства наукового потенціалу регіону, співробітників природоохоронних служб , фінансових установ. За даними Всесвітнього банку, можливе підвищення вартості проекту, пов’язане з проведенням оцінки впливу на навколишнє середовище та подальшим врахуванням екологічних обмежень, окупається в середньому за 5-7 років. Включення екологічних факторів до процедури прийняття рішень ще на стадії проектування коштує в 3-4 рази дешевше, ніж послідуюче встановлення додаткового очисного обладнання, а витрати на ліквідацію наслідків від використання неекологічних технологій та обладнання в 30-35 разів перевищують витрати, які знадобилися б для розробки екологічно чистої технології та використання екологічно досконалого обладнання.
Екологічний аудит повинен бути повним та перманентним, тобто давати повну оцінку того, як виконуються вимоги до стану довкілля зареєстрованою особою. Місце екологічного аудиту в реформуванні економіки регіону може бути виявлене в наступних напрямах управлінської діяльності:
- аудит виведення підприємств з експлуатації в разі реструктуризації галузі;
- аудиторська екологічна оцінка оздоровлення підприємства, що приватизується;
- аудиторська оцінка екологічних витрат;
- аудиторські рекомендації по ресурсозбереженню;
- аудиторська оцінка умов екологічного страхування;
- аудиторська еколого-економічна оцінка інвестиційної привабливості об’єкту;
- аудиторська еколого-економічна оцінка “гудвіла” фірми;
- аудиторське врахування екологічних факторів в вартісній оцінці підприємства, що приватизується;
- аудиторська оцінка нормативної бази природокористування підприємства;
- аудиторський захист корпоративних інтересів;
- аудиторська екологічна оцінка інноваційних та інвестиційних проектів та ін.
Екологічний аудит може також бути замовленим підприємством в разі необхідності сертифікації системи екологічного менеджменту третьою стороною згідно до національних або міжнародних стандартів.
Коло установ, які зацікавлені в об’єктивному та комплексному дослідженні господарчої діяльності промислових підприємств, є достатньо широким. Наприклад, екологічні проблеми є актуальними для банківських інститутів. Фінансовий ризик є напряму зв’язаним з ризиком екологічним, оскільки може виникнути внаслідок великих аварій та забруднення середовища, а також у зв’язку з неврахованими раніше екологічними вимогами. Притягнення інвестора до громадянської або карної відповідальності, збільшення строку реалізації проекту абвкрай небажано для фінансових установ. Такі дії пов’язані з затриманням платежів, падінням курсу акцій компанії, яка одержує кредити, збільшенням строку кредитування або обсягу коштів кредитів на реалізацію проекту, неповернення кредиту в разі банкротства, а також знецінення залогу, найважливішою складовою якого є вартість земельної ділянки інвестора. В разі виявлення забрудненості земля значно знецінюється, і банки-кредитори можуть втратити гарантії кредиту. До того ж, в разі фінансування банком екологічно небезпечних проектів, репутації банку завдається шкода.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Економічні та правові аспекти екології

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок