Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Економічні та правові аспекти екології

Загрузка...

Економічні та правові аспекти екології

Назва:
Економічні та правові аспекти екології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,15 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Науковий реферат
Економічні та правові аспекти екології


Зміст :
ВСТУП –
Основні напрями державної політики України в галузі охорони довкілля та використання природних ресурсів
Еколого-правовий механізм охорони навколишнього середовища
Поняття та структура еколого-правового механізму охорони навколишнього природного середовища
Стандартизація та нормування в галузі охорони навколишнього природного середовища
Економічний механізм охорони навколишнього природного середовища
Екологічне управління та контроль на Україні
Система екологічного управління та контролю
Екологічна експертиза, екологічний паспорт підприємства, оцінка впливу підприємства на навколишнє середовище
Екологічний аудит
Значення еколого-правового механізму охорони навколишнього природного середовища для підприємництва
Головні етапи реалізації основних напрямів державної політики
України у галузі охорони довкілля та міжнародна співпраця
ВИСНОВКИ
- ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ


ВСТУП
Кожен майбутній спеціаліст народного господарства, інженер або економіст, кожна свідома людина повинна обов’язково мати загальне уявлення про особливості сучасного екологічного стану, а також про основні напрямки державної політики у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки. Екологізація економіки та свідомості суспільства не єабсолютно новою проблемою. Практичне відображення екологічності тісно пов’язане в першу чергу з державним регулюванням процесів природокористування. Новою в даній проблемі є еквівалентність обміну між державою, природою та людиною, яка базується на законодавчих та організаційно-технічних рішеннях. Ця проблема на сучасному етапі є дуже гострою. Вона була сформована протягом двох століть і нині набула свого критичного значення. Тому існує об’єктивна необхідність втручання держави в природно-екологічну сферу з метою досягнення збалансованого стану. Держава також повинна закласти основи глобального еколого-економічного партнерства між суб’єктами підприємництва, між іноземними партнерами, на рівні планетарного співробітництва заради виживання і подальшого розвитку України, а також всієї цивілізації.
Україна повинна відповідним чином реагувати на суспільні проблеми і підтримувати прогресивні світові ініціативи та рішення: вступати у різні міжнародні союзи і товариства, підписувати угоди, наприклад такі, які підписала в Ріо-де-Жанейро 1992 року “Порядок денний на ХХ1 століття” і Конвенцію про охорону біологічного різноманіття. Сьогодні, на початку третього тисячоліття, Україна намагається стати державою – надійним партнером щодо вирішення глобальних і регіональних проблем у європейському і світовому співтоваристві. Багатий природно-ресурсний потенціал, високоосвічене населення, розвинуті індустрія та інфраструктура створюють всі необхідні передумови для впровадження в Україні вимог даної Конвенції.
Як свідчить досвід, проводити ефективну політику невиснажливого розвитку в державі досить важко навіть за умов процвітаючої економіки. Тим складнішою виглядає ця проблема в Україні, відновленій державі, яка переживає успадковану глибоку системну кризу і змушена одночасно вирішувати безліч проблем: економічних, соціальних, екологічних.
Попри різні проблеми, все ж таки реалізація принципів збалансованого розвитку в Україні розпочалася майже одночасно з проголошенням незалежності. З 1991 року економічні і екологічні реформи в нашій країні спрямовані на досягнення спочатку компромісу між виробничим і природним потенціалом, а згодом – на перехід до гармонійного їх співіснування в інтересах людей. В основу формування нової політики було покладено базовий принцип, згідно з яким екологічна безпека держави стає важливим елементом і складовою національної і глобальної безпеки.
Виходячи з цього в Україні розроблені “Основні напрями державної екологічної політики”. Цей документ визначає не лише мету та приоритетні завдання охорони довкілля, але й механізми їх реалізації, напрями гармонізації та інтеграції екологічної політики України в рамках процесу “Довкілля для Європи” та світовому екологічному процесі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Економічні та правові аспекти екології

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок