Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Особливості лісових рубок в Польщі

Особливості лісових рубок в Польщі

Назва:
Особливості лісових рубок в Польщі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,49 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Особливості лісових рубок в Польщі.”
 


При застосуванні суцільних рубань перевагу віддають не прямокутним, а більш складним формам лісосік з дугоподібними або східчастими межами, що особливо позитивно впливає на їх мікроклімат і сприяє появі супутніх порід.
Створення деревостану бажаного господарського типу, що відповідає вимогам постійного, урівноваженого й багатофункціонального лісового господарства, вимагає одночасного проведення взаємодоповнюючих заходів у частині лісівництва, лісокористування, організації й охорони лісу, серед яких особливо високий ступінь інтеграції цих заходів характерний для рубань головного користування. Саме тому лісоводи Польщі при плануванні лісовідновлення не виходять із повного скасування рубкою попереднього деревостану, тому що деякі його фрагменти представляють структурні й функціональні елементи нового насадження, наприклад, стабільні біогрупи молодняку головних порід, групи супутніх порід, насінники, дерева-пам'ятки природи, дупласті дерева. Так залишені фрагменти старого деревостану загальною площею не менш 5% площі лісосіки, куртини або смуги розміром не менш 0.05-0.1 га повинні зберігатися разом з нижніми ярусами до природного розпаду.
Рубання головного користування у Польщі поділяють на суцільні, рівномірно-поступові, котловинні, нерівномірно-поступові і вибіркові.
Площі суцільних рубань за останні 20 роківзначно скоротилися – з 43 тис.га до 26 тис.га. Вони рекомендовані в першу чергу для світлолюбних порід. Проте лісоводи перестерігають, що після рубання, особливо у випадку штучного поновлення виникає загроза одержання одновікової культури.
В залежності від місцевих природних і екомічних умов застосовують слідуючі суцільні рубання:
· концентровані - ширина вирубки 60-80 м, максимальна площа до 6 га;
· полосні - ширина 30-60 м, максимальна площа до 4 га;
· вузькополосні - ширина 15-30 м, максимальна площа 2 га.
Концентровані рубання проводять у виняткових випадках, обумовлених лісівничими й санітарними міркуваннями. Вузькополосні рубання застосовуються, насамперед у ялинових деревостанах. Головною метою є використання можливості поновлення лісосіки боковим засівом.
Застосування суцільних лісосік рекомендується:
· в деревостанах, де одержання природного поновлення дуже утруднено будь-то через несприятливі лісорослинні умови або через сильний розвиток трав'яної рослинності;
· в деревостанах інтродуцентів з метою їх заміни (сосни Банкса і смолистої, модрини японської, дуба червоного, дугласії);
· в деревостанах, заміна яких продиктована санітарними міркуваннями.
На суцільних лісосіках у корінних деревостанах високої якості для природного поновлення залишають насінники в кількості 20 - 40 шт/га або групи дерев, які можуть прибиратися після появи самосіву або залишатися до рубання як перестій.
Термін примикання лісосік - 4 роки і більше.
Виходячи з екологічних вимог для поновлення найбільш сприятливими є лісосіки, довга сторона яких спрямована впоперек напрямку переважаючих вітрів.
Рівномірно-поступові рубання застосовують в першу чергу для крупнонасінних деревних порід з розрахунку на їх природне поновлення. Проте рівномірно-поступові рубання не заборонені і в деревостанах світлолюбних порід, поновлюваних природним або штучним шляхом. Використовується, в основному, один насінний рік для одержання молодняку з невеликою різницею за віком.
Деревостани, намічені в рівномірно-поступове рубання, повинні бути відповідно підготовлені. Особливо це стосується тих деревостанів, які були недостатньо доглянуті останніми рубками догляду.
За площею та способом рубки рівномірно-поступові рубання поділяють:
а) рубання великої площі - шириною до 150 м і загальною площею до 6 га (у випадку попереднього природного поновлення допускається вирубування всього деревостану);
б) рубання широкополосні - шириною 40-60 м і загальною площею не більше 4 га;
в) рубання вузькополосні - шириною до 30 м залежно від ходу поновлення, в основному 80-150 м за 10 років;
г) гніздові рівномірно-поступові рубання шириною лісосіки до 150 м або на площі не більше 6 га.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості лісових рубок в Польщі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок