Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Ґрунти, їхнє значення

Ґрунти, їхнє значення

Назва:
Ґрунти, їхнє значення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,75 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Ґрунти, їхнє значення”


Земля, грунт є основою сільськогосподарського виробництва та лісового господарства. На землі вирощують зернові, технічні та лі-сові культури, кормові трави, сади і ягідники. Сільськогосподарське виробництво забезпечує людину продуктами харчування, а про-мисловість — різноманітною сировиною.
Кількість і якість продуктів харчування залежить від обробітку грунту, підживлення рослин тощо.
Ґрунти - органічно-мінеральний продукт багаторічної спільної діяльності живих організмів, води, повітря, сонячного тепла й світ-ла. Ці природні утворення характеризуються родючістю, забезпе-чують рослини поживними речовинами (калієм, вуглецем, азотом, фосфором тощо) і всім необхідним для їхньої життєдіяльності.
Ґрунти виконують активну фільтруючу роль у очищенні природ-них і стічних вод.
Грунтово-рослинний покрив планети е регулятором водного балансу суходолу, оскільки він поглинає, утримує й перерозподіляє велику кількість атмосферної вологи. Це — універсальний біологіч-ний фільтр і нейтралізатор багатьох видів антропічних забруднень.
В Україні нараховують понад 38 типів ґрунтів. Вони відрізняють-ся між собою структурою, мінеральним складом, вмістом гумусу та поживних елементів, фізичними й хімічними властивостями, родю-чістю, придатністю для сільськогосподарського використання.
З усіх видів ґрунтів найродючіші чорноземи. Родючість ґрунтів визначає такий компонент, як гумус (перегній). Це органічна речо-вина, що утворилася з решток відмерлих організмів, а також у ре-зультаті життєдіяльності організмів, які переробляють ці рештки, роз-кладають, збагачують вуглекислим газом, водою, аміаком та іншими речовинами. Процес утворення грунту (ґрунтоутворення) — важлива частина біологічного кругообігу речовин й енергії. Грунт забезпечує рослини калієм, вуглецем, азотом, фосфором тощо.
Родючість ґрунту залежить від кількості цих речовин у гумусі, вміс-ту гумусу в ґрунті та товщини шару ґрунту. Кращі чорноземи містять до 70—90% гумусу (залежно від того, живий він чи мертвий).
Російський ґрунтознавець В.В.Докучаєв писав, що чорнозем дорож-чий за золото, дорожчий за вугілля. У Міжнародному інституті мет-рології у Парижі поряд з еталонами метра, кілограма та інших мір поміщено моноліт чорнозему з Воронезької області, як еталон найродючішого ґрунту в світі.
Основні причини зниження агрономічних властивостей ґрунту - це, насамперед, багаторазовий обробіток його різними зна-ряддями за допомогою потужних і важких колісних тракторів і ком-байнів; водна та вітрова ерозії (цей процес різко зростає внаслідок низької культури землеробства, застарілих методів обробітку ґрунту тощо); споживацьке ставлення до землі, намагання якнайбільше від неї взяти і якнайменше їй повернути, що призводить до виснаження гумусу; перехід на індустріальні та інтенсивні технології, тобто за-стосування високих доз мінеральних добрив і хімічних засобів захис-ту рослин, яке супроводжується забрудненням ґрунту баластними речовинами (хлоридами, сульфатами), накопиченням отрутохіміка-тів у ґрунтах і підгрунтовних водах. Ґрунти забруднюються від-працьованими газами тракторів, комбайнів, автомобілів, масти-лами та пальним, які витікають з них під час роботи на полях, а також техногенними викидами промислових підприємств -сульфатами, оксидами азоту, важкими металами, радіонуклі-дами. Безповоротної шкоди завдає ґрунтам відведення сільсько-господарських земель, особливо ріллі, під будівництво фабрик, заводів, електростанцій, відкритих гірничих розробок, доріг та міст, військових полігонів тощо.
Отже, катастрофічний стан наших земель вимагає невідкладних науково-обгрунтованих заходів, спрямованих на підвищення родю-чості ґрунтів та отримання екологічно чистих продуктів харчування.
Заходи, спрямовані на збереження ґрунтів. Найважливішим заходом збереження ґрунтів є правильне формування культурного агроландшафту. У кожній екосистемі має бути своє, науково обґрунтоване співвідношення між полем, лісом, луками, болотами, водойма-ми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ґрунти, їхнє значення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок