Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологічні проблеми , що виникають при спалюванні палива.

Екологічні проблеми , що виникають при спалюванні палива.

Назва:
Екологічні проблеми , що виникають при спалюванні палива.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,64 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат з екології на тему:
Екологічні проблеми , що виникають при спалюванні палива.


Екологічні проблеми, що виникають при спалюванні палива.
Життя людини без використання кисню з атмосфери неможливе. Зменшення вмісту кисню в повітрі спричинює „кисневий голод”, який супроводжується зпамороченням, болями в області потилиці, зниженням гостроти зору, нудотою.Зменшення вмісту кисню до8% веде до падіння температури тіла, анурії, зневоднення і смерті.
Іонізоване повітря має лікувальні властивості. Природно іонізоване повітря є в горах, поблизу водоспадів, серед буйної зелені, в зоні морського прибою, поблизу гейзерів і т. п. Невелика концентрація негативних іонів підвищує працездатність, знижує кисневу нестачу, має лікувальну дію при ряді захворювань.
Діоксид вуглецю, що є кінцевим продуктом окиснення вуглецю у концентпраціях 1-2% не впливає негативно на організм людини.Збільшення концентрації до понад 3% це призводить до прискореного дихання, головного болю, шуму у вухах, артеріального тиску, прискореного серцебиття. Подальше підвищення концентрації призводить до смерті.
Важливу роль у житті людини і природи відіграє озон(O3), який має сильні окислювальні властивості. Озоновий екран землі затримує згубне для всього живого короткохвильове випромінювання Сонця.
В останні роки зменшення озонового шару землі і вине-
кнення „озонових дірок” пов’язане з дією фреонів, що входять до складу антропогенних аерозолів.
Найбільшу небезпеку для життя людини і живої природи мають забруднюючі повітря штучного походження. Внаслідок діяльності людини в атмосферу щорічно надходять понад 1500 млн т діоксиду сірки, 200 млн т вуглеводів, 20 млн т оксиду азоту.
Шкідливі речовини | Наслідки дії на організм людини
Оксид вуглецю | Шкодить абсорбуванню кисню кров’ю. Послаблює розумові здібності, сповільнює рефлекси, викликає сонливість, може бути причиною втрати свідомості.
Свинець | Впливає на кровоносну, нервову та сечостатеву системи, викликає можливе зниження розумових здібностей у дітей, відкладаеться у кістках.
Окисли азоту | Можуить підвищувати сприятливість організму до вірусних захворювань, подразнювати легені, викликати бронхіт і пневмонію.
Озон | Подразнює слизову оболонку органів дихання, викликае кашель, порушує роботу легенів, знижує опір до простудних захворювань, може загострювати хронічні захворювання серця, а також викликати астму, бронхіт.
Токсичні викиди (важкі метали) | Сприяють винекненню новоутворень, порушенню статевої системи і розвитку дефектів у немовлят.
Ці гази змішуються з газами атмосфери, частинками пилу, найменшими краплинками рідини й утворюють аерозолі (тумани і дим), що стали візитними картами промислових міст і селищ. Понад 20 млрд т оксиду вуглецю викидається в атмосферу від згоряння різних видів палив, що спалюються людиною. Його вміст в атмосфері в останні десятиріччя невпинно збільшуеться. Діоксид вуглецю не тільки токсично діє на організм людини, а й викликае ще й глобальне потепління в атмосфері, яке зумовлене так званим „парниковим ефектом” і веде до зміни клімату з передбачуваними наслідками для всього живого.
Пари спалюванні палива атмосфера насичується ще одним продуктоим неповного згоряння – оксидом вуглецю, гранично допустимі концентрації якого не повинні перевищувати 0,03 мг/л. Ця сполука більш активна до гемоглобіну крові, ніж кисень. Вона витісняє кисень і не дає можливості нормально функціонувати дихальним ферментам. В організмі людини замість оксигемоглобіну утворюється карбоксигемоглобін.
У повітрі можуть також знаходитися різні вуглеводи, частина яких має токсичні й канцерогенні для організму властивості.
Господарська діяльність людини суттєво впливає на кругообіг речовин у природі. При спалюванні вугілля, нафти, торфу, деревини та інших речовин відбувається збагачування біосфери азотом. Надходячи в атмосферу, оксиди азоту взаємодіють з парами води й утворюють кислотні сполуки, які випадають на поверхню замлі у вигляді кислотних дощів, згубних для всього живого.
Найбільшим джерелом багатокомпонентних забруднень є теплоенергетика.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Екологічні проблеми , що виникають при спалюванні палива.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок