Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Загальні поняття про методи аналізу та контролю природного середовища та екологічну експертизу (МАКЕ)

Загальні поняття про методи аналізу та контролю природного середовища та екологічну експертизу (МАКЕ)

Назва:
Загальні поняття про методи аналізу та контролю природного середовища та екологічну експертизу (МАКЕ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,06 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Загальні поняття про методи аналізу та контролю природного середовища та екологічну експертизу (МАКЕ)


План
1. Природне середовище як об’єкт дослідження курсу “Методи аналізу та контролю природного середовища та екологічна експертиза” (МАКЕ). Основні терміни і визначення.
2. Предмет, мета, завдання та особливості курсу МАКЕ.
3. Структура курсу:
1) Методи аналізу;
2) Контроль за природним середовищем;
3) Екологічна стандартизація, нормування;
4) Екологічна експертиза;
5) Моніторинг природного середовища.


1. Поняття природа як філософська категорія охоплює всю матерію, включаючи і суспільство. В більш вузькому понятті термін природа означає матеріальний світ, за винятком суспільної форми руху матерії, весь органічний і неорганічний світ з множиною збалансованих зв’язків і сталим кругообігом речовини та енергії. По відношенню до людини природа – середовище навколо нього.
В цьому розумінні можна виділити два аспекти поняття навколишнє середовище. З однієї сторони, людину оточують знаряддя праці (машини, промислове обладнання, будівельні об’єкти і т. д.) і інші люди – учасники господарської діяльності. Все оточуюче можна назвати соціально-виробничим середовищем, яке формується людиною практично в односторонньому порядку без участі природи. З іншої сторони, людину оточують об’єкти природного походження – гори та ріки, поля та ліса, птахи та тварини. Все це оточуюче називають природним середовищем. Тут переважно діють закони природного розвитку природи: фізичні, біологічні та інші. Крім того соціально-виробниче та природне середовище тісно взаємопов’язані між собою, і негативні явища в першому з них здатні негативно впливати на друге і навпаки, створюючи при цьому якісно нову структуру.
Отже, з вище сказаного слід розуміти, що, саме, природне середовище є об’єктом дослідження курсу “Методи аналізу та контролю природного середовища та екологічна експертиза” (МАКЕ).
Природне середовище – природна складова частина середовища мешкання та виробничої діяльності людей. Включає всю сукупність об’єктів живої та неживої природи (природні ресурси), що оточують людину, антропогенно змінених і тих, які не зазнали впливу людської діяльності.
Аналіз і контроль природного середовища – це одна із складових системи заходів охорони природи, які направленні на підтримування раціональної взаємодії між діяльністю людини і природним середовищем, раціональне використання природних ресурсів, попереджує прямий та побічний вплив результатів діяльності суспільства на природу і здоров’я людини.
Природні ресурси – компоненти і сили природи, які на даному рівні розвитку людства та вивченості використовуються або можуть бути використані як засоби виробництва і предмети споживання для задоволення матеріальних та духовних потреб суспільства.
При зовнішній, здалося б, простоті залишається недостатньо розробленою та вивченою систематика і класифікація природних ресурсів, адже їх стан є показником якості природного середовища та визначає заходи управління НПС. Розглянемо деякі з класифікацій.
Природні ресурси класифікують за:
1) Їхнім призначенням – виробничі та рекреаційні;
2) Їхнім використанням:
- за необхідністю для життя: на край необхідні (повітря, вода, продукти харчування) і відносно непотрібні;
- за цільовим призначенням: на матеріальні (хімічні елементи, мінерали, ґрунти, породи), рекреаційні, естетичні, пізнавальні, які мають наукову, культурну та історичну цінність;
3) Господарським використанням:
- зовнішні – енергія сонця і ін.;
- поверхні Землі – ресурси фізичного середовища (поверхня літосфери і гідросфери), біологічні (наземні, водні, ґрунтові);
- земних надр – мінерально-сировинні;
- паливно-енергетичні;
4) Належністю до тих чи інших компонентів природи – земельні, лісові, мінеральні;
5) Вичерпністю – вичерпні та невичерпні ресурси.
Невичерпні: енергія сонця, припливи та відпливи, енергія текучої та падаючої води, вітру, внутрішнє тепло Землі, кліматичні ресурси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Загальні поняття про методи аналізу та контролю природного середовища та екологічну експертизу (МАКЕ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок