Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Перехід біосфери в ноосферу: прогноз і реальність

Перехід біосфери в ноосферу: прогноз і реальність

Назва:
Перехід біосфери в ноосферу: прогноз і реальність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,63 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Перехід біосфери в ноосферу: прогноз і реальність


Вернадський, проаналізувавши геологічну історію Землі, дійшов висновку, що перехід біосфери до нового стану — ноосфери відбувається під дією нової геологічної сили — наукової думки людства. І все-таки в працях Вернадського важко знайти закінчене й несуперечливе тлумачення сутності матеріальної ноосфери як перетвореної біосфери. В одних роботах учений згадував про ноосферу в майбутньому часі (вона ще не настала), в інших — у теперішньому (ми входимо в неї), а іноді пов'язував формування ноосфери з виникненням людини розумної або з появою промислового виробництва. Слід враховувати і той факт, що, будучи мінералогом, Вернадський, описуючи геологічну діяльність людини, не вживав понять «ноосфера» і навіть «біосфера». Ідею формування на Землі ноосфери він найбільш детально намагався розробити у своїй незавершеній роботі «Наукова думка як планетне явище», але переважно з погляду історії науки.
Отже, чим є ноосфера: утопією чи реальною стратегією виживання? Праці Вернадського дають можливість знайти обґрунтовану відповідь на поставлене питання, оскільки в них представлений ряд конкретних умов, які необхідні для становлення й існування ноосфери. Ось ці умови:
1. Заселення людиною всієї планети.
2. Різка перебудова засобів зв'язку й обміну між країнами.
3. Посилення зв'язків, у тому числі політичних, між усіма країнами Землі.
4. Початок переважання геологічної ролі людини над іншими геологічними процесами, що протікають у біосфері.
5. Розширення меж біосфери й вихід у космос.
6. Відкриття нових джерел енергії.
7. Рівність людей усіх рас і релігій.
8. Збільшення ролі народних мас у вирішенні питань зовнішньої й внутрішньої, політики.
9. Свобода наукової думки і наукового пошуку від релігійного, філософського І політичного тиску і створення в державному ладі умов, сприятливих для наукової думки.
10. Продумана система народної освіти й охорони здоров'я, підвищення добробуту трудящих.
11. Розумна перебудова первинної природи Землі з метою зробити її здатною задовольнити всі матеріальні, естетичні й духовні потреби чисельно зростаючого населення.
12. Виключення воєн із життя суспільства.
Важливо простежити, наскільки здійсненними є ці умови в сучасному світі
1. Заселення людиною всієї планети. Ця умова втілена в життя. На Землі вже не існує місць, де б людина не побувала.
2. Різка перебудова засобів зв'язку й обміну між країнами. Цю умову також можна зарахувати до ряду виконаних. За допомогою радіо і телебачення люди миттєво довідуються про події у будь-якій точці земної кулі. Засоби комунікації постійно поліпшуються, прогресують, виникає такий потенціал, про який навіть і не мріяли. Ще зовсім недавно засоби телекомунікації були представлені тільки телеграфом, телефоном, радіо й телебаченням, про які згадував ще Вернадський. Також було можливим передавати дані від одного комп'ютера до іншого за допомогою модему, що підключався до телефонної лінії, паперові документи передавалися за допомогою факсимільних апаратів. І лише останнім часом розвиток глобальної телекомунікаційної комп'ютерної мережі Інтернет став початком справжньої революції у людській цивілізації, яка входить зар^з в еру інформації. У 1968 році Міністерство оборони США потурбувалося, щоб більша частина їхніх комп'ютерів була об'єднана в спеціальну мережу, метою якої було сприяння науковим дослідженням у військово-промисловій сфері. Ця мережа повинна бути стійкою до часткових ушкоджень: будь-яка частина мережі може зникнути в будь-який момент. І в цих умовах завжди повинна зберігатися можливість встановити зв'язок між комп'ютером-джерелом і комп'ютером-приймачем інформації (станцією призначення). Розробка проекту такої мережі та його реалізація були доручені ARPA — Advanced Research Projects Agency — Управлінню передових досліджень Міністерства оборони. Через п'ять років напруженої роботи така мережа була сформована й одержала назву ARPAnet. Протягом перших десяти років комп'ютерні мережі розвивалися непомітно, їхніми послугами користувалися винятково фахівці з обчислювальної й військової техніки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Перехід біосфери в ноосферу: прогноз і реальність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок