Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> реферат українською: Риби річки Прут

Риби річки Прут / сторінка 5

Назва:
Риби річки Прут
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,55 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Від нестачі кисню риби виснажуються, а потім гинуть . Інколи це явище стає масовим . Тоді говорять про так звану задуху – масову загибель риби від нестачі або відсутності кисню .
Залежність риб від солоності водойм
Відомо, що чистої води у природі не існує . авіть дощова вода має розчинені гази й різні солі .
Риби, як і інші мешканці води, повинні весь час підтримувати рівновагу між солями в їхній крові й тканинній рідині та солями навколишнього середовища .
Прісноводні риби весь час живуть у прісній воді і, як правило, у солонуватих водах не зустрічаються . Більшості з них не властиві далекі переміщення . До них належать озерні риби (карась, вЧюн, лин), озерно–річкові (окунь, вЧязь, щука) та річкові (головень, підуст, харіус) .
Що і скільки їдять риби
Щоб розвиватись, рости й розмножуватися, риб повинні витрачати енергію. Енергія поповнюється за рахунок їжі, яку їм доводиться відшукувати в навколишньому середовищі .
За характером живлення всіх риб можна поділити на твариноїдних і рослиноїдних . Правда, цей поділ досить умовний . Найчастіше риби–всеїдні тварини .
Основною їжею рослиноїдних риб є водяна рослинність . Риб, які споживали б тільки рослинну їжу, у наших річках та озерах майже немає .
До твариноїдних належить більшість наших риб . Їх у свою чергу можна поділити на миролюбних–планктоноїдних та бентосоїдних і хижих, або рибоїдних .
Планктоноїдні риби в дорослому стані споживають переважно рачків, які живуть у товщі води (зоопланктон) . До них належить чехоня і верховодка .
Бентосоїдні риби живляться кормовими запасами дна, личинками комах, червЧяками та молюсками (лящ, короп, густера, йорж, карась) .
Велику групу становлять так звані всеїдні риби . Вони можуть живитися рослинами, різними безхребетними тваринами та рибами .
Дослідниками встановлено, що не всі риби їдять щоденно .
Встановлено, що більшість рибможе зЧїсти за одтн раз корму не більше половини своєї маси .
Спостерігається певна залежність між кількістю спожитого корму і його якістю .
З живленням риб повЧязані їхні кормові міграції, тобто переміщення в певні строки у місця, де умови живлення найсприятливіші . Знання цих переміщень дає змогу рибалкам так організувати промисел, щоб при меншій затраті часу піймати більше риби .
Коли і як розмножується риба
Період розмноження, або нерест, особливий у житті риб . Він обумовлений наявністю у водоймі тих сприятливих умов, до яких пристосований даний вид риби .
Це насамперед температура води . У кожного виду є власні, найсприятливіші для розмноження межі температури . Якщо температура води виходить за ці межі, нересту може взагалі не бути або він відбувається частково .
Більшість наших прісноводних риб розмножується з весни до початку літа .
Кожний вид риби збирається на нерест в особливі місця, нерестовища .
Більшість риб розмножується ікрою . Самки випускають ікру у воду, на дно або на рослини, а самці в цей час поливають її молочком–сімЧяною рідиною . Внаслідок цього ікра запліднюється .
Плодючість, тобто кількість ікринок, яку відкладає самка риби під час нересту, у різних видів не однакова .
Риби досягають статевої зрілості в різному віці . Більшість прісноводних риб уперше нереститься в три–чотирирічному віці .
Розвиток риб
Відклавши ікру більшість риб на цьому припиняє турботу про потомство .
Ріст риб та їх вік
Тіло переважної більшості риб укрите лускою . Маленька луска зЧявляється на тілі, коли його довжина досягає 1–2 см . Кількість лусок не змінюється, але розміри їх з віком риби збільшуються . Саме луска дає змогу визначити не лише тривалість життя риби, а й темп її росту за кожний рік .
На тілі риби луска міститься в особливій шкіряній “кишеньці” , з якої виступає лише частина її .
За рік, як правило, формується одна зона широких склеритів (улітку) і одна зона вузьких (восени й узимку), тому кількість таких подвійних зон відповідає віку риби . Виявляється, що риби протягом року ростуть нерівномірно . Це й позначається на їхній лусці .
У багатьох риб на лусці утворюються так звані нерестові марки .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Риби річки Прут

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок