Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Природно-заповідний фонд Криму

Природно-заповідний фонд Криму

Назва:
Природно-заповідний фонд Криму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,76 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ф
Природно-заповідний фонд Криму
 


Вступ
Як і в будь-якому іншому місці, в Криму трапляються стихійні природні катаклізми, що несуть загрозу життю людей, будівлям і спорудам. Хоча, варто відзначити, що глобальних катастроф в Криму ніколи не було.
Почнемо із землетрусів. Всі знають про Кримський землетрус 1927 року, найсильніший в історії Криму і України. Але Крим трясло і до того, причому досить часто. Найстародавніший на території Криму землетрус, який підтверджений джерелами, - Пантікапейський землетрус 63 р. до і. е. А в "Літописі кримських землетрусів" історик Арсеній Марков приводить досить значний список тих, що були документально зафіксовані з XVIII століття. У 1790 р. півострова торкнулася хвиля катаклізму, епіцентр якого знаходився в Румунії: "Крим був важ їм охоплений, особливо сильний струс землі був в південній частині півострова. Поштовхи повторювалися багато раз, причому кожен тривав не меншого 5 хвилин".
Трясло в Криму і в 1802, 1823,1827, 1832, 1838 рр.. Останнє - найвідчутніше: "Відчувалося в Сімферополі, Евпаторії. У Перекопі продовжувалося близько 2 хвилин, в декількох будинках дали тріщини стіни і печі. У Сімферополі декілька хвилин чули підземний гул. Сильних руйнувань не було ".
Далі з перервами від року до десяти років в різних місцях півострова відчуваються несильні поштовхи, що не завдають великої шкоди спорудам. Виключення - коли після землетрусу 1875 року е деяких севастопольських будинках і на обох інкерманських маяках з'явилися тріщини, в Георгіївському монастирі був пошкоджений купол верхньої церкви, в околицях міста серйозно постраждали житлові будови.
Але найвідоміший землетрус в Криму відбувся в 1927 р., причому це була серія землетрусів. Перше відбулося 26 червня. Важко було представити велику неприємність е розпал курортного сезону. В одну мить Крим зі всесоюзної здравниці перетворився на місце, з якого жадали вибратися відпочиваючі. Масла у вогонь підливали і слухи: говорили, що зруйновані міста і поселення. Запевняли, що вулкани викинули хмари попелу і потоки лави. Потяги, автобуси і теплоходи були переповнені курортниками, які в паніці рвонули омий, не використавши своїх 01 пусків. Землетрус дійсно був не слабким, але дали тріщини в основному старі татарські дона. Всього налічили 900 постраждалих будівель, збиток оцінили боям чим 8 мільйон рублів, проте людських жертв не було.
Про всяк випадок ялтинці, а також симферопольці і севастопольці якийсь час ночувати виходили на бульвари, в сквери. Чутки про майбутній та сильніший землетрус не угамовувалися. 29 червня землетрус повторився, цей раз поштовхи були слабкіші, але наляканий народ боявся що всі побоювання можуть підтвердитися
Та все ж землетрус повторився в ніч з 11 на 12 вересня. Він був найсильнішим і руйнівним, найбільш модні поштовхи мали силу до 8 балів. Епіцентр його знаходився в Чорному морі, в 50-70 кілометрах від берега. Поштовхи, що почалися вночі, продовжувалися і вранці, і пізніше, протягом декількох днів. Очевидці розповідали, як з моря піднімалися вогненні стовпи заввишки до 500 м. і шириною до півтора миль. Вогненні спалахи зафіксували і спостерігачі на мисі Лукулл і у Севастополя. Це горіли ті, що вирвалися на поверхню морить горючі гази, вихід яких спровокував землетрус.
У Сімферополі з будинків вибігали напіводягнені люди, декілька старих будов було перетворено буквально на купи каменів. У Севастополі виникло декілька пожеж, а багато будинків отримали серйозні пошкодження, а Ялті постраждало 70 %споруд.
Вранці 12 вересня в Ялті почали діяти рятувальником, складені із співробітників і робочих. Вони розгрібала завали, відшукуючи потерпілих. Як ні дивно, практично всі установи міста працювали, не дивлячись на пошкодження займаних мін будівель. Наприклад. Морське агентство було повністю зруйнована але люди трудилися на відкритому повітрі.
Цікава деталь: точних даних про постраждалих в перші дні після катастрофи газети не повідомляють, оперуючи фразою "сотні поранених, десятки убитих". Ця ж фраза - е книгах про землетруси, видані в 1927-1929 роках.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Природно-заповідний фонд Криму

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок