Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологія ластівкових Івано-Франківська

Екологія ластівкових Івано-Франківська

Назва:
Екологія ластівкових Івано-Франківська
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,14 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат
з біоіндикації.
Тема: „Екологія ластівкових Івано-Франківська”


План
1. Ідея необхідності даного дослідження
2. Формування поняття і судження про об’єкт наукового дослідження
3. Формування гіпотези-пропозиції про можливі причини
4. Узагальнення наукових фактів
5. Аналіз території та людського колективу
6. Вибір методу наукового дослідження
7. Відбір діючих факторів
8. Формування лабораторії
9. Проведення тестів
10. Аналіз отриманих результатів
11. Вияснення причини змін
12. Корекція зміненого показника.
13. Оцінка доцільності та ефективності проведеного наукового дослідження.


В даному рефераті буде розглянуто дипломну роботу «Екологія ластівкових м. Івано-Франківська» з точки зору біоіндикації.
Дане дослідження було визнане необхідним в зв’язку з тим, що раніше роботи по даній темі не проводилися, і дана тема жодним чином не була розкрита.
Екологічні характеристики популяції птахів (в даному випадку – міських ластівок), що живуть в умовах міста, вочевидь відрізняються від характеристик популяцій птахів того ж виду, що мешкає на території, не зачепленій антропогенним впливом.
Було проведено узагальнення інформації із наявних джерел: особливості розмноження, харчової поведінки, міграційної та гніздобудівної діяльності міських ластівок. Виявилося, що матеріалів, присвячених екологічним характеристикам міським популяціям ластівок – дуже мало.
Територією дослідження було обрано район Пасічної. Такий вибір пов’язано з тим, що в даному районі існують декілька груп ластівок, за гніздами яких було нескладно спостерігати.
Для проведення дослідження найкращим методом було визнано метод маршрутний, як такий, що дозволяє за відносно короткий час обстежити район спостереження. Крім того, не була забута і робота з друкованими джерелами, як паперовими, так і електронними.
До факторів, діючих на популяцію ластівок, що проживає в умовах міста, було віднесено:
А) абіотичні – кліматичні умови, ступінь забруднення, рельєф, особливості ґрунту та ступінь забудови району проживання популяції.
Б) біотичні – наявність та кількість хижаків, конкурентів та поживи на території проживання популяції, флора цієї популяції. Крім того, слід відмітити також і види (а також і абіотичні фактори), що не впливають безпосередньо на популяцію ластівок, але можуть вплинути на хижаків, конкурентів та поживу.
Для організації спостереження було відмічено будинки, на яких могли б оселитися ластівки. Із технічних засобів було використано артилерійський бінокль та фотоапарат „Зенит-ЕТ” з об’єктивом „Геліос-44”.
Спостереження проводилися на протязі 2-х місяців весною 2006 року.
В результаті аналізу спостережень було підтверджено відмінність modus vivendi міської ластівки, що проживає в умовах урбанізованого ландшафту, порівняно із спорідненими видами, що проживають в місцях, менш зачеплених людською діяльністю.
Основна причина таких змін полягає саме в людській діяльності, зокрема – в зміненому ландшафті. Крім шкідливих для життя ластівок факторів, людина є причиною і корисних факторів, наприклад – збільшення кількості комах (основної здобичі ластівок) у небі над містом.
Реферована робота була визнана доцільною. Дані по екологічним характеристикам ластівок можуть знадобитися у разі проведення досліджень по спорідненим з ластівками видам, а також видам, що тісно взаємодіють із ластівками (хижаки, жертви).
Крім того, із залученням зібраних даних можна проводити оцінку загальної екологічної характеристики району досліджень.
Дані можуть також згодитися і орнітологам, зоологам, ентомологам, що проводять свої роботи в районах дослідження реферованої роботи, а також в районах, подібних до них.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Екологія ластівкових Івано-Франківська

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок