Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Система державного екологічного моніторингу стану природних вод в Закарпатській області

Система державного екологічного моніторингу стану природних вод в Закарпатській області

Назва:
Система державного екологічного моніторингу стану природних вод в Закарпатській області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,37 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
СИСТЕМА ДЕРЖАВНОГО ЕКОЛОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ СТАНУ ПРИРОДНИХ ВОД В ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ
В сучасний період загострення багатьох екологічних проблем, пов'язаних із забрудненням природных вод, особливу важливість набувають питання дослідження якості водних ресурсів в Закарпатті. Головним завданням контролю за якістю води (екологічного моніторингу) є збір, обробка, зберігання та аналіз інформації про стан вод, прогнозування його змін, розробка науково-обгрунтованих рекомендацій щодо прийняття керівницьких рішень в галузі дослідження та охорони вод.
Система державного моніторингу за станом природних вод в Україні працює на підставі: закону “Про охорону навколишнього середовища” (1991р.), “Положення про державну систему моніторингу навколишнього середовища” (постанова Кабміну №391 від 30.03.1998р.). Згідно цих документів розробляються загальнодержавні і регіональні програми моніторингу навколишнього середовища, які регулюють роботу системи моніторингу природних вод в Закарпатській області.
В басейні р.Тиси протікає велика кількість малих гірських річок, головні з яких (рр.Тиса, Латориця, Уж) мають транскордонний статус. В останні роки серія техногенних аварійних ситуацій (в Румунії, Україні) призводила до випадків локального забруднення річок і передачі його на территорію сусідніх країн. Також актуальною для Закарпття залишається проблема паводків, які, формуючись в даному регіоні, погіршують якість води та наносять великої шкоди народному господарству країн, розташованих нижче за течїєю р. Тиси. Тому тут діють власні програми моніторингу довкілля і активно провадятся міжнародні (Румунія, Словаччина, Угорщина) дослідження у цій галузі.
Моніторинг довкілля в Закарпатті здійснюється обласним Державним управлінням екології та природних ресурсів, органами Мінохорони здоров'я (СЕС), Держводгоспу, Держбуду.
В загальному вигляді структура системи екологічного моніторингу якості вод в регіоні така: Держуправління екоресурсів контролює якість поверхневих вод на 60 створах (на 9-ти створах спільно з сусідніми країнами), якість стічних та підземних вод; ОблДСЕС контролює якість поверхневих вод в 63-х точках спостереження, якість підземних вод в 262-х; облуправління по водному господарству та меліорації контролює якість поверхневих вод в 9-ти створах; лабораторії водопровідних та каналізаційних споруд облуправління ЖКГ в 5-ти; Закарпатська геологорозвідувальна експедиція контролює якість підземних вод в 112-ти точках. Екологічний моніторинг на території області здійснюється у відповідності до регіональної системи моніторингу довкілля. Постійно ведеться обмін інформацією між суб’єктами моніторингу, з природоохоронними органами Угорщини, Словаччини та Румунії.
Держуправління екології контролює стан поверхневих вод по загальним фізичним та неор-ганічним хімічним показникам, загальним показникам органічних речовин, показникам неорганічних промислових забруднень, показникам органічних промислових забруднень, біологічним та бактерiологiчним показникам.
В даний час Держуправлінням екоресурсів в Закарпатській області проводиться спостереження за якістю поверхневих вод на 12-ти основних річках області на 60 створах з періодичністю відбору проб:
на 7-ми прикордонних створах по 12 раз в рік (щомісячно);
на 2-ох прикордонних створах по 4 рази в рік;
-на інших створах спостереження проводяться 2-4 рази в рік.
На р.Тиса контроль йде на 10-ти створах (на п'яти створах спостереження провадяться спільно з природоохоронними органами сусідніх країн (Угорщина, Словаччина, Румунія) згідно мiжурядових домовленостей, р. Латориця контролюється на 5-ти створах, р.Уж - по 6-ти створам.
Дані про гідрохімічний стан водних об’єктів систематично оброблюються і регулярно в зведеній формі подаються керівництву держуправління для прийняття необхідних заходів по покращенню екологічного стану Закарпаття, використовуються для розробки систем природоохоронних заходів на наступний рік, в якості річних звітностей про результати спостережень за станом довкілля подаються до Мінекоресурсів України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Система державного екологічного моніторингу стану природних вод в Закарпатській області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок