Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологічні нормування антропогенних навантажень

Екологічні нормування антропогенних навантажень

Назва:
Екологічні нормування антропогенних навантажень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,89 KB
Завантажень:
646
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Екологічні нормування антропогенних навантажень


ЗМІСТ


ВСТУП
У наш час, коли діяльність людини є головним фактором існування і перетворення всієї біосфери, особливо важливою стає розробка теоретичних завдань і практичних заходів зі створення в біосфері умов, потрібних для життєдіяльності людства, для збе-реження необхідних компонентів навколишнього середовища і підвищення біологічної продуктивності біосфери при макси-мальній Нейтралізації негативного впливу на неї антропічних факторів.
Зараз людство стоїть перед гострою необхідністю створення біотехносфери – поєднання процесів еволюції біосфери з розум-но спрямованим антропічним впливом на неї. Тільки успіх у вирішенні завдання оптимізації, а потім і гармонізації взає-мовідносин у системі «Суспільство – природа» – ключ до існування людини як біологічного виду на Землі і збереження життя на планеті.
Для цього насамперед необхідно знати основи екології людини як унікального біологічного виду, який поєднує у своїй природі біологічне й соціальне, а також вивчити особливості, закони й ме-ханізми взаємовідносин у системі «Природа – суспільство».


1. ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЦЕСІВ АНТРОПОГЕННОГО ВПЛИВУ НА ПРИРОДУ
Як правило, будь-яке свідоме перетворення людиною природи має своєю метою поліпшення умов для життя людини. Через це й помітні насамперед саме позитивні, з погляду людини, процеси. Однак кожна з перемог людини над природою має зовсім інші, непередбачені наслідки, що дуже часто знищують значення перших.
Існування негативних наслідків господарської діяльності людини змушує вчених і господарників приділити значну увагу їх вивченню, прогнозуванню, врахуванню в управлінських рішеннях.
Антропогенним впливом на природу варто вважати будь-які процеси зміни природи, обумовлені діяльністю людини (від грецьк. «антропос» - людина).
Негативні терміни-поняття характеризують процеси антропогенної зміни природи, які оцінюються конкретними суб'єктами негативно для людини, об'єктів її життєдіяльності чи компонентів природного середовища. Як правило, на відміну від попередньої групи, ці терміни передають ставлення людини не до процесів господарської діяльності, а до їх наслідків. Це різні процеси порушення, руйнування, забруднення природного середовища.
Процес погіршення стану довкілля під впливом антропогенної діяльності може бути визначений терміном «порушення» природного середовища (за аналогією з «детериорацією»). Цей процес містить у собі: забруднення, в тому числі інтоксикацію (тобто види забруднення, що викликають деградацію біологічних компонентів довкілля) і засмічення (перевантаження природного ландшафту нешкідливими безпосередньо для біологічних об'єктів компонентами); руйнування пейзажу (пейоризацію); руйнування (деструкцію) ландшафту; роз'єднання (взаємну ізоляцію елементів екосистеми); знищення, винищування біологічних об'єктів.
Щоб охарактеризувати окремі процеси негативного впливу на природне середовище, звичайно називають різні види забруднення, порушення (руйнування) ландшафтів, винищування флори і фауни тощо.
Позитивний вплив на природу звичайно характеризується двома групами понять. Перша передає захисну (пасивну) спрямованість діяльності людини, покликану законсервувати існуючий стан довкілля.
Захисна група дій передається поняттями: охорона, захист, збереження, заощадження (природи та/чи її компонентів) або запобігання (шкідливому впливу на природу). Як окремі випадки такого виду діяльності виступають очищення, уловлювання (шкідливих речовин).
Будь-які процеси «порушення» чи «поліпшення» якості довкілля безпосередньо чи опосередковано пов'язані з економічними втратами або вигодою, навіть якщо ці економічні показники не «уловлюються» формальною системою економічних розрахунків. Іншою стороною економічного змісту цих процесів є те, що будь-яке цілеспрямоване поліпшення якості середовища передбачає планування конкретних результатів і відповідне вкладення конкретних коштів.


2. ПОРУШЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ НОРМ КОРИСТУВАННЯ ПРИРОДНИМИ РЕСУРСАМИ
Зараз речовинно-енергетичний обмін між людиною та природою набув таких величезних обсягів, а всі природні та соціально-економічні складові глобальної екосистеми виявилися настільки взаємообумовленими, що будь-який, навіть порівняно незначний, тис людини на той чи інший природний компонент охоплює всю екосистему загалом і здатний спричинити непередбачені, часто далекосяжні, наслідки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Екологічні нормування антропогенних навантажень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок