Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Основні фактори (чинники) і процеси, які призводять до погіршення стану земель.

Основні фактори (чинники) і процеси, які призводять до погіршення стану земель.

Назва:
Основні фактори (чинники) і процеси, які призводять до погіршення стану земель.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,68 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат з екології
Основні фактори (чинники) і процеси, які призводять
до погіршення стану земель.


Земельні ресурси, ґрунтовий покрив належать до вирішальних чинників існування біосфери нашої планети. Земля відіграє найважливішу загальнобіосферну роль і є фундаментальною основою функціонування атмосфери, гідросфери та інших сфер, рослинного і тваринного світу, а також людського суспільства. В аграрному секторі вона — головний засіб виробництва, найважливіша складова частина ресурсної бази землеробства. Характер і якість земель, родючість сільськогосподарських угідь визначають ефективність аграрного виробництва, можливість, розв'язання продовольчої проблеми, продуктивність праці в аграрній сфері. З огляду на незадовільне їх використання та гостроту еколого-економічної кризи в агроземлекористуванні. Президент нашої держави видав ' розпорядження "Про національну програму охорони земель на 1996— 2005 роки". Метою зазначеної програми є розробка та обгрунтування комплексної системи організаційних, економічних і техніко-технологічних заходів та механізмів, спрямованих на радикальне поліпшення охорони земель, збереження і поліпшення родючості грунтів, запровадження раціонального та екологічно збалансованого землекористування. Такі завдання поставлено перед усіма землевласниками і землекористувачами, Саме вимога всебічної охорони земель і повинна зумовити перехід до, раціонального, екологоврівноваженого та екологобезпечного землеко-ристування.
Розгляд під таким кутом зору проблеми землекористування, Охорони, і збереження ґрунтового покриву повинен привести до перевороту в мисленні, розумінні сучасних земельно-ресурсних елементів розвитку людської цивілізації.
Найстародавніші землеробсько-тваринницькі культури Старого світу датуються, за найновішими даними учених, VIIL—VII тисячоліттями до н. е. Тобто землеробство на. планеті налічує : лише 9—10. тис. років, що в 200—300 разів менше, ніж весь період еволюції людства. Власне перехід первісної людини до землеробської діяльності прискорив соціально-економічний розвиток і прогрес суспільства та інтенсифікував процеси природокористування.
До початку землеробської культури площа придатних для обробітку, родючих земель на планеті становили, найвірогідніше, близько 4,5 млрд. га. Нині ж їх залишилось лише 2,5 млрд. га. Тобто за 10 тис. років вико-ристання людиною земельних ресурсів, площа придатних, для ведення, сільського господарства угідь, зменшилася майже на 2 млрд. га. Такою -є ціна людської цивілізації у земельно-ресурсному вимірі. Це означає, що людство щорічно втрачало, в середньому, 200 тис. га орних земель.
Одним з головних чинників еколого-економічної кризи в аграрному землекористуванні — це ерозія грунтів. Варто людині на будь-якій земельній ділянці знищити природну рослинність, яка захищає грунт від прямого впливу динамічних сил атмосфери і гідросфери, — зараз же починається руйнування поверхні даної ділянки. Ерозійні процеси на ній розвиваються під дією механічного обробітку землі, а також ще двох сил — води і вітру.
Надзвичайно інтенсивною є ерозія грунтів на орних землях та на вибитих (виволочених) пасовищах. На ріллі вона проявляється по-різному, залежно від виду вирощуваної сільськогосподарської культури. На посівах багаторічних трав її майже немає, під суцільним посівом зернових колосових і однорічних кормових культур вона має мінімальні масштаби, а на посівах просапаних рядкових культур досягає максимальних розмірів. Темпи і масштаби ерозійних процесів на сільськогосподарських землях залежать великою мірою також від рельєфу, типу ґрунтового покриву, застосовуваних способів, технологій та технічних засобів обробітку грунтів і посівів. Сильною вважається ерозія, коли змив ґрунтової маси-перевищує 50 т. З 1 га земельної площі на рік, середньою — 25-50 т, слабшою 12,5— 25 т, а дуже слабою менше 12,5 т/га в рік. При сильній ерозії з поверхні використовуваної земельної ділянки щорічно змивається 5-міліметровий шар грунту, або 12,5 см за 25 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Основні фактори (чинники) і процеси, які призводять до погіршення стану земель.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок