Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Лікарські рослини регіонального ладндшафтного природного парку "Цуманський" Волинської області

Лікарські рослини регіонального ладндшафтного природного парку "Цуманський" Волинської області

Назва:
Лікарські рослини регіонального ладндшафтного природного парку "Цуманський" Волинської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
51,07 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Лікарські рослини регіонального ладндшафтного природного парку "Цуманський" Волинської області
курсова робота з екології


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Фітотерапія – одна з найстародавніших наук, яка з'явилася ще шість тисяч років назад. У перекладі з грецького вона означає лікування травами. За довгі роки людство набуло колосального досвіду в траволікуванні, і нехтувати ним щонайменше безрозсудно.
Сьогодні, не дивлячись на великі успіхи в створенні хімічних ліків, інтерес до природних цілющих речовин знову зріс. Лікарські рослини в порівнянні з хімічними препаратами діють на організм м'якше, вони, як правило, не викликають алергії – специфічної реакції протесту. При цьому вони містять природні лікарські речовини і сполуки, які краще переносяться організмом.
В світі налічується близько 500 тисяч видів різних рослин. І багато з них віднесені до категорії лікарських. Для лікування використовують листя, квіти, кореневища, плоди рослин, а також кору дерев і чагарників. Краще всього використовувати свіжу зелень, проте для зручності рослини частіше збирають і відразу сушать.
Лікування лікарськими рослинами бере свій початок з глибокої давнини і дійшло до наших часів. Сьогодні лікарські рослини активно використовує як народна, так і сучасна наукова медицина.
Тому однією з найважливіших проблем, яка стоїть нині перед людством, є забезпечення раціонального використання і охорони природних лікарських рослинних ресурсів. Програма дослідження генофонду лікарських рослин будь-якої території повинна включати вивчення змін і поведінки популяцій в умовах антропогенного впливу, дати вичерпні знання про біологічні особливості рослин, закономірності їхнього територіального розподілу, тенденції у їхньому розвитку. Це дасть можливість правильно організувати раціональну експлуатацію при використанні цих видів як лікарської сировини, а також прогнозувати їхнє майбутнє та опрацювати методи охорони на малодосліджених територіях.
При дотриманні правил збору лікарських рослин екологічна рівновага в рослинних співтовариствах не порушується і втрачена біомаса відновлюється досить швидко. Невиправну шкоду запасам рослин можуть нанести недосвідчені збиральники із-за незнання біології видів і неправильної експлуатації чагарників. Крім того, при неправильному зборі рослини часто втрачають цінні якості і біологічну активність, у зв'язку з чим не можуть бути надалі використані для отримання лікарських засобів.
Наші дослідження присвячені вивченню популяцій лікарських рослин, їх морфологічних та семантичних ознак, розміщення та інших еколого-біологічних особливостей. Викладені вище аргументації і підкреслюють актуальність теми.
Об'єкт дослідження: лікарські рослини регіонального ладндшафтного природного парку "Цуманський".
Предмет дослідження: біологічні особливості функціонування лікарських рослин РЛПП "Цуманський".
Основна мета курсової роботи полягає в тому, що на прикладі лікарських рослин показати особливості функціонування флори РЛПП "Цуманський".
Відповідно до мети були поставлені такі завдання:
1. Дослідження особливостей фізико-географічної характеристики району дослідження;
2. Визначити особливості функціонування лікарських рослин РЛПП "Цуманський";
3. Показати корисність і використання лікарських рослин РЛПП "Цуманський";
4. Зробити відповідні висновки щодо теми дослідження.
Структура роботи: робота складається зі вступу, 4 розділів, висновків, списку використаної літератури та додатку.


Розділ 1. Фізико-географічна характеристика району дослідження
1.1. Геологічна будова
Територія Волинської області розташована у межах Волино-Подільської окраїни Руської (Східно-Європейської) платформи, фундамент якої складений інтенсивно дислокованими кристалічними породами протерозою (гранітами, гранодіоритами, граносієнітами, біотитово-амфіболітовими сланцями та ін.), розбитими системою крупних розломів на окремі блоки, що опущені або підняті в різних районах області на неоднакову висоту. Поверхня кристалічного фундаменту Волино-Подільської окраїни Руської платформи вивчена ще недостатньо, відомі тільки її головні елементи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: Лікарські рослини регіонального ладндшафтного природного парку "Цуманський" Волинської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок