Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Заповідники України: Національний природний парк „Деснянсько-Старогутський". Карпатський національний природний парк. Національний природний парк „Подільські Товтри". Національний природний парк „Святі Гори".

Заповідники України: Національний природний парк „Деснянсько-Старогутський". Карпатський національний природний парк. Національний природний парк „Подільські Товтри". Національний природний парк „Святі Гори".

Назва:
Заповідники України: Національний природний парк „Деснянсько-Старогутський". Карпатський національний природний парк. Національний природний парк „Подільські Товтри". Національний природний парк „Святі Гори".
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,31 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Заповідники України: Національний природний парк „Деснянсько-Старогутський". Карпатський національний природний парк. Національний природний парк „Подільські Товтри". Національний природний парк „Святі Гори".


Національний природний парк „Деснянсько-Старогутський".
Сумська обл., Середино-Будський р-н. Площа 16215,1 га. Створений згідно з Указом Президента України від 23 лютого 1999 р. Підпорядкований Міністерству екології та природних ресурсів.
НПП „Деснянсь-Старогутський" є першим кроком на шляху створення міждержавного українсько-російського біосферного резервату „Староруські і брянські ліси". Науковим куратором парку є Сумський державний аграрний університет. Територія парку належить до області Новгород-Сіверського Полісся Поліської провінції, яка входить до зони мішаних лісів південного заходу Східноєвропейської рівнини. Згідно з геоботанічним районуванням рослинність парку належить до Чернігівсько-Новгород-Сіверського (Східно-Поліського) геоботанічного округу Поліської підпровінції Європейської широколистянолісової області. За характером рослинного покриву територія парку поділяється на дві частини – Придеснянську та Старогутську. В першій рослинний покрив представлений комплексом заплавної рослинності Десни та її невеликих приток, а також ділянками лісів на боровій терасі. Масив Старогутських лісів представляє кореальний комплекс із переважанням середньовікових соснових лісів з домінуванням зелених та сфагнових мохів, а також боліт. Флора парку налічує понад 700 видів судинних рослин, з них до Червоної книги України занесено 18 видів. Знайдено 5 рідкісних рослинних угруповань, які занесено до Зеленої книги України, 10 – земноводних та більше 30 видів риб. До червоної книги України занесено 24 види фауни.


Карпатський національний природний парк.
Івано-Франківська обл., Верховинський і Надвірнянський р-ни. Площа 50303 га.
Це – перший і один з найбільших в Україні національний природний парк. Утворений згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР від 3 червня 1980 р. Підпорядкований Міністерству екології та природних ресурсів.
До 1968 р. частина нинішньої території парку знаходилась у складі Карпатського державного заповідника, від якого при створенні НПП були відокремлені Говерлянське і Високогірне лісництва. На території парку є 8 баз відпочинку, 9 санаторіїв, 3 спортивні бази, 2 літніх оздоровчих комплекси, 6 оздоровчих таборів та 6 зон відпочинку. Тут багато пам'яток монументальної архітектури, історії та культури, а також археологічних пам'яток і місць, пов'язаних з визначними історичними подіями (опришківський рух, події світових війн). Науковим куратором парку є Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва ім. П. С. Пастернака. За фізико-географічним районуванням територія парку належить до Вододільно-Верховинської та Полонинсько-Чорногорської областей провінції Українських Карпат Карпатської ландшафтної гірської країни. Рослинність парку згідно геоботанічного районування належить до Карпатського округу Східно-карпатської гірської підпровінції Європейської широколистянолісової області. У парку представлені унікальні для Центральної Європи лісові, субальпійські та альпійські природні комплекси, мішані буково-ялицево-смерекові і чисті смерекові ліси. До Зеленої книги України занесено 31 асоціацію. До Червоної книги України занесено 78 видів, а до Європейського червоного списку – 3 види флори. Загальна кількість видів фауни складає: ссавців – 48, птахів – 110, риб – 11, земноводних – 10, плазунів – 6 видів. З них до Червоної книги України занесено 32 види.


Національний природний парк „Подільські Товтри".
Хмельницька обл., Городоцький, Кам'янець-Подільський та Чемеревоцький р-ни. Площа 261316 га.
Створений Указом Президента України від 27 червня 1996 р. Підпорядкований Міністерству екології та природних ресурсів України.
На території національного парку розташовано 70 санаторіїв, профілакторіїв та баз відпочинку, зосереджені значні запаси цілющих мінеральних вод типу "Нафтуся" ("Сатанівська" у м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Заповідники України: Національний природний парк „Деснянсько-Старогутський". Карпатський національний природний парк. Національний природний парк „Подільські Товтри". Національний природний парк „Святі Гори".

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок