Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Охорона природи, Червона книга, заповідники

Охорона природи, Червона книга, заповідники

Назва:
Охорона природи, Червона книга, заповідники
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,55 KB
Завантажень:
520
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Урок
Охорона природи, Червона книга, заповідники


До грудей колоссям припаде,
Забринить, заквітне, засміється,
Рідна і пахуча як ніде…
С.Будний «Земля»
У нашому житті охорона природи має надзвичайно важливе значення. Залежність людини від стану навколишнього середовища стає дедалі очевиднішою. З розвитком науково-технічного прогресу значно змінилися умови життя людей. Залізобетон, синтетичні матеріали, пересування різними видами транспорту тощо різко відокремили людину від природи. Пояснюють це однозначно: «Неминуча данина цивілізації!» Несамохіть спадає на думку фантастичне оповідання. Школярі вирушають на екскурсію. З багатокілометрової висоти міста вони спускаються ліфтом усе нижче й нижче.
Ось промайнули яруси житлових поверхів, яруси заводів і фабрик, ще нижче потужні енергосистеми і, нарешті, діти ступають на землю. Крихітний клаптик землі, несміливий промінь сонця, дивак-садівник. Який доживає свої дні, і хирляві зелені паростки, призначення яких діти ніяк не можуть зрозуміти… Тільки один хлопчик, затиснувши в руці подаровану садівником квітку, відчуває глибоке і дивне відчуття смутку. Сумне оповідання. І мимоволі замислюєшся: а може й справді річки і океани, ліси й корисні копалини під натиском крокуючих у море бурових вишок, могутніх екскаваторів, бульдозерів виявляться вичерпними й скінченними?
Чому людина – дитина природи – мусить у гуркоті й метушні міст мріяти про тишу, чисте повітря? Як же бути? Як зробити так, щоб не зважаючи на інтенсивну господарську діяльність людини, природа, відновлювала і примножувала свої багатства? Чи є такий шлях? Так є. Це постійна увага до стану навколишнього середовища, глибоке знання законів природи і врахування їх у господарській діяльності, раціональне використання природних багатств та турбота про їхнє відновлення. «Є такий простий відомий усім вислів «квітучий край». Так називають землі, де знання, досвід людей, їх прихильність, їх любов до природи справді творять чудеса.
У сучасній флорі України налічується понад 10 тис. видів рослин. Проте через значний вплив людини на довкілля під загрозою вимирання опинилися не тільки окремі організми, а й їхні угруповання. Тому з’явилась нагальна потреба охороняти рослини, тварини, довкілля, а отже, зберегти життя на Землі. Як саме людина має охороняти рослини? По-Перше, визначено види, які потребують охорони. Такі види заносять до Червоної книги або Червоних списків. По-друге, створено різні види природоохоронних територій. Свою мандрівку ми розпочнемо із станції Червона книга.
Вчитель ставить проблемне запитання: Навіщо існують Червоні книги? Учні, щоб відповісти на це запитання вирішили детальніше вивчити історію виникнення Червоних книг за таким планом:
1. Перші випуски Міжнародної Червоної книги, занесення до них рідкісних і зникаючих видів, які повинні охоронятися на території усіх без винятку країн. (Розповідь вчителя з елементами бесіди).
2. Червона книга певної держави та Європейський список видів. (Демонстрація малюнків рослин: вудія альпійська – сон великий, адіантум Венерин волос, шафран великий і інших).
3. Положення про Червону книгу України. Червона книга України. (Повідомлення учнів).
4. Назва кожного виду рослин, опис характерних рис їхньої зовнішньої будови, поширення, екологічні особливості, чисельності, а також перелік вжитих або запланованих заходів їхньої охорони (понад 540) додається опис. (Демонстрація малюнків рослин: едельвейс альпійський, шафран жовтий, білоцвіт весняний, плаун річний і ін.).
Станція «Зелена книга»
1. Охорона рослинних угруповань – створення Зеленої книги України. (Розповідь учителя з елементами бесіди).
2. Унікальні системи карпатських лісів і альпійських лук, цілинні степи. (Мандрівка по карті України).
Станція «Природоохоронні території».
1. Заповідники – установи загальнодержавного значення, пета їх створення.
2. Біосферні заповідники (Асканія-Нова), Карпатський, Чорноморський, «Дунайські плавні», їх міжнародне значення.
3. Національні природні парки - природоохоронні установи, призначені зберігати цінні природні, історико-культурні комплекси та об’єкти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Охорона природи, Червона книга, заповідники

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок