Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологічні права і обов`язки громадян України

Екологічні права і обов`язки громадян України

Назва:
Екологічні права і обов`язки громадян України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,67 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ЗМІСТ
1. Екологічні права і обов`язки громадян України .............................3
2. Гомеостаз ...................................................................................................9
3. Проблема Аральського моря ................................................................10
Список літератури .......................................................................................14


1. ЕКОЛОГІЧНІ ПРАВА І ОБОВ`ЯЗКИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ
Фізичними особами, визнаними суб'єктами екологічного права чинним законодавством, насамперед є громадяни нашої держави, тому що для них природне середовище є постійним місцем проживання, основним засобом існування і головною умовою життєдіяльності. Екологічна правосуб'єктність громадян складає необхідну передумову для володіння ними екологічними правами і покладання на них природоохоронних обов'язків, тобто бути носієм суб'єктивних прав і юридичних обов'язків. Екологічна правосуб'єктність громадян найбільшою мірою відбиває їхній взаємозв'язок з державою, що виявляється в дозволах і домаганнях один до одного. Так, у відповідності зі ст. 16 Конституції, забезпечення екологічної безпеки і підтримка екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи — катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов'язком держави.
Правосуб'єктність громадян як суспільно-юридична якість, обумовлена характером самих суспільних відносин, у місці з тим, залежить від змісту законів, прийнятих на їхній основі. Головним принципом українського права в цілому, і екологічної правосуб'єктності зокрема, є принцип рівності громадян. Це зазначено, наприклад, у ст. 50 Конституції, у якій закріплене, що кожен громадянин має право на безпечні для життя і здоров'я навколишнє середовище і на відшкодування заподіяного порушенням цього права шкоди. Кожному громадянину гарантується право вільного доступу до інформації про стан навколишнього середовища. Така інформація ні ким не може бути засекречена. Ці права громадян невід'ємно властиві індивіду, носять особистий характер і є невідчужуваними.
Приведені конституційні положення про екологічну правосуб'єктність громадян знайшли свою конкретизацію і деталізацію в їхніх правах і обов'язках по охороні навколишнього середовища, закріплених в екологічному законодавстві. Так, згідно ст. 9 екологічного закону, кожен громадянин має право на: безпечне для його життя і здоров'я навколишню природне середовище; участь в обговоренні проектів законодавчих актів, матеріалів по розміщенню, будівництву і реконструкції об'єктів, що можуть негативно впливати на стан навколишньої природного середовища, і внесення зауважень у державні і господарські органи, установи і організації з цих питань; участь у розробці і здійсненні заходів щодо охорони навколишньої природного середовища, раціональному і комплексному використанню природних ресурсів; здійснення загального і спеціального використання природних ресурсів; об'єднання в суспільні природоохоронні формування; одержання у встановленому порядку повної і достовірної інформації про стан навколишньої природного середовища і її вплив на здоров'я населення; участь у проведенні суспільної екологічної експертизи; одержання екологічної освіти; пред'явлення в суді позовів до державних органів, підприємствам, установам, організаціям і громадянам про відшкодування шкоди, заподіяного їхньому здоров'ю і майну внаслідок негативного впливу на навколишню природне середовище. Діючими законодавчими актами передбачені і інші екологічні права для громадян нашої держави. Не в багатьох сучасних державах громадяни наділені таким широким колом екологічних прав. Саме по собі це свідчить про прогресивний характер українського екологічного законодавства, але, на жаль, у сучасних умовах його положення не роблять істотного впливу на реальний стан навколишньої природного середовища.
Разом з тим екологічне законодавство покладає на громадян ряд природоохоронних обов'язків. У відповідності зі ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Екологічні права і обов`язки громадян України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок