Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Ядерна загроза

Ядерна загроза

Назва:
Ядерна загроза
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,32 KB
Завантажень:
2558
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
У 1894 м. Робер Сесил, що був прем'єр-міністр Великобританії, в своєму зверненні до Британської асоціації сприяння науковому прогресу, перелічуючи невирішені проблеми науки зупинився на задачі: що ж дійсно являє собою атом - існує він насправді або є лише теорією, придатною лише для пояснення деяких фізичних явищ; яка його структура.

У США люблять говорити, що атом - уродженець Америки, але це не так.

На рубежі XIX і XX віків займалися головним чином європейські вчені. Англійський вчений Томсон запропонував модель атома, який являє собою позитивно заряджену речовину з украпленими електронами. Француз Беккераль відкрив радіоактивність в 1896 м. Він показав, що всі речовини, що містять уран, радіоактивні, причому, радіоактивність пропорційна змісту урану.

Французи Пьер Кюрі і Марія Склодовська-Кюрі відкрили радіоактивний елемент радій в 1898. Вони повідомили, що їм вдалося з уранових відходів виділити деякий елемент, що володіє радіоактивністю і близький по хімічних властивостях до барію. Радіоактивність радію приблизно в 1 млн. раз більше радіоактивності урану.

Англієць Резерфорд в 1902 році розробив теорію радіоактивного розпаду, в 1911 році він же відкрив атомне ядро, і в 1919 році спостерігав штучне перетворення ядер.

А. Ейнштейн, що жив до 1933 року в Німеччині, в 1905 році розробив принцип еквівалентності маси і енергії. Він зв'язав ці поняття і показав, що певній кількості маси відповідає певна кількість енергії.

Датчанин Н. Бір в 1913 м. розробив теорію будови атома, яка лягла в основу фізичної моделі стійкого атома.

Дж. Кокфорт і Е. Уолтон (Англія) в 1932 м. експериментально підтвердили теорію Ейнштейна.

Дж. Чедвик в тому ж році відкрив нову елементарну частку - нейтрон.

Д.Д. Іваненко в 1932 м. висунув гіпотезу про те, що ядра атомів складаються з протонів і нейтронів.

Е. Фермі використала нейтрони для бомбардування атомного ядра (1934 м.).

У 1937 році Ірен Жоліо-Кюрі відкрила процес розподілу урану. У Ірен Кюрі і її учня-югослава П. Савича результат вийшов неймовірний: продуктом розпаду урану був лантан - 57-ой елемент, розташований в середині таблиці Менделеєва.

Мейтнер, яка в течії 30 років працювала у Гана, разом з О. Фрішем, що працював у Бору, виявили, що при розподілі ядра урану частини, отримані після розподілу, в сумі на 1/5 легше за ядро урану. Це їм дозволило по формулі Ейнштейна полічити енергію, що міститься в 1 ядрі урану. Вона виявилася рівною 200 млн. електрон-вольт. У кожному грамі міститься 2.5 X1021 атомів.

На початку 40-х рр. 20 в. групою вчених в США були розроблені фізичні принципи здійснення ядерного вибуху. Перший вибух зроблений на випробувальному полігоні в Аламогордо 16 липня 1945 м. У серпні 1945 2 атомні бомби потужністю біля 20 кт кожна були скинені на японські міста Хіросіма і Нагасакі. Вибухи бомб викликали величезні жертви - Хіросіма понад 140 тисяч чоловік, Нагасакі - біля 75 тисяч чоловік, а також заподіяли колосальне руйнування. Застосування ядерної зброї тоді не викликалося військовою необхідністю. Правлячі кола США переслідували політичні цілі - продемонструвати свою силу для страхання СССР.

Незабаром ядерна зброя була створена в СССР групою вчених на чолі з академіком Курчатовим. У 1947 Радянський уряд заявило, що для СССР більше немає секрету атомної бомби. Втративши монополію на ядерну зброю, США посилило початі ще в 1942 роботи по створенню термоядерної зброї. 1 листопада 1952 в США було висаджено термоядерний пристрій потужністю 3 Мт. У СССР термоядерна бомба була уперше перевірена 12 авг. 1953.

1. На сьогоднішній день секретом ядерної зброї володіють крім Росії і США також Франція, Німеччина, Великобританія, Китай, Пакистан, Індія, Італія.

Сучасна політика США в області ядерного озброєння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Ядерна загроза

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок