Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Еколого-геологічні проблеми промислово розвинутих територій як наслідок впливу антропогенного фактору

Еколого-геологічні проблеми промислово розвинутих територій як наслідок впливу антропогенного фактору

Назва:
Еколого-геологічні проблеми промислово розвинутих територій як наслідок впливу антропогенного фактору
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,99 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Еколого-геологічні проблеми промислово розвинутих територій як наслідок впливу антропогенного фактору


В 1925 р. в роботі “Автотрофність людства” В.І.Вернадський писав: “За останні віка людське суспільство все більше виділяється по своєму впливу на середовище, оточуючу живу речовину. Це суспільство стає в біосфері, то біш у верхній оболонці нашої планети, єдиним у своєму роді агентом, могутність якого росте з ходом часу... Воно стає все більше незалежним від других форм життя і еволюціонує до нового життєвого прояву.”
Промислова революція XYIII-XIX ст. супроводжувалась прискоренням впливу на географічне середовище здебільше на локальних рівнях. Друга половина ХІХ ст. та початок ХХ ст. і, особливо, сьогодення ознаменовані переходом від локальних форм взаємодії з природою до глобального, всепланетарного процесу. В цілому процес впливу людини на географічне середовище досяг стадії при якій сам вплив розглядається як антропогенний фактор і по силі прояву в системі фізико-географічних процесів діє як геологічна сила.
Антропогенні процеси виникають під впливом діяльності людини, пов’язані з появою змін в рельєфі, в гірських породах, ґрунтах і, в цілому, в ландшафтах, і не можуть виникати без втручання людини. Класичним прикладом сучасного природокористування є процеси горно-промислового та інженерно-будівного комплексу, де мають прояв обвали, зсуви, водна ерозія, суфозія, просадка ґрунтів, підтоплення тощо. Площинний змив ґрунту, прискорена ерозія, заболочення та засолення ґрунтів, суфозіонно-просадкові явища є найбільш фоновим проявом сільськогосподарського природокористування. В більшості всі антропогенні процеси протікають за природним законом екзогенезу, при цьому сама діяльність людини виступає як рушійна сила – фактор.
Інтенсифікація людської діяльності, як закономірний показник природокористування приводить до прискорення взаємодії природних і антропогенних процесів, при цьому, інколи, виникають труднощі відокремити один від іншого. Важливим моментом антропогенних процесів при їх вивченні є врахування закономірності – антропогенні процеси виникають під діяльністю людини, протікають за природним законом, в разі припинення дії антропогенного фактору можуть повертатися до початкового стану. Врахування зазначеної закономірності дає підставу уникати кризових ситуацій в географічному середовищі.
Таким чином, проблема взаємодії фізико-географічних процесів в системі сучасного природокористування є надзвичайно актуальною з наукової і освітянської точки зору. Вивчення окремих складових вказаної проблеми дає змогу формуванню правильного світогляду, запобіганню кризових ситуацій та стабілізації і покращанню екологічного стану середовища.
Спираючись на теоретичну базу визначеної проблеми можемо зазначити, що на території України досить активно, у відношенні еколого-геологічних проблем, розвивалася та розвивається її південно-східна частина, що представлена великими комплексами добувної та переробної промисловості Запорізької, Дніпропетровської та Донецької областей. Результат еколого-геологічного навантаження таких галузей промисловості, як стік, дренаж, розробка родовищ, різноманітні види забруднення - хімічне, теплове тощо, сільського господарства, промислового і житлового будівництва перевищує аналогічні показники в Україні в 6 –10 разів. Подальший екологічно незбалансований розвиток складових господарського комплексу промислово розвинутих регіонів вже у найближчому майбутньому може призвести до незворотних змін умов середовища проживання людини.
Геологічне середовище, як усяка структура, що базується на об'єктивних закономірностях, має специфічну ієрархію внутрішніх зв'язків що склалися в ході природничо-історичного розвитку. За рахунок техногенних взаємодій відбуваються докорінні, найчастіше незворотні перетворення інфраструктури, які впливають далеко не завжди сприятливо на еколого-геологічний стан. При цьому можливість виходу геологічного середовища з стану рівноваги досить велика і порушення можуть мати не тільки локальний і спеціальний, але й регіональний характер, стати національною проблемою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Еколого-геологічні проблеми промислово розвинутих територій як наслідок впливу антропогенного фактору

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок