Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Прогнозування якості природних вод. Відбір проб води

Прогнозування якості природних вод. Відбір проб води

Назва:
Прогнозування якості природних вод. Відбір проб води
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,84 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Прогнозування якості природних вод. Відбір проб води


План
1. Прогнозування стану поверхневих вод
2. Відбір проб води.
3. Вимоги до реєстрації, зберігання і транспортування проб води. Техніка безпеки при відборі проб.


1. Прогноз стану поверхневих вод базується на математичному моделюванні процесів формування якості води з обліком існуючих і планованих зовнішніх впливів на водний об'єкт. Моделі якості води можуть бути різної складності. Чим складніші моделюємі процеси, тим більша кількість параметрів включається у модель. У цілому стан водного середовища S можна описати залежністю типу:
S=f(P, L, S0, G, B, M),
де Р — гідрологічні фактори; L — аллохтонні й автохтонні надходження речовин; S0 — початковий стан водного середовища; G — геометрія водного об'єкта; B — біохімічні і хімічні реакції, що відбуваються у водному об'єкті; М — кліматичні і гідрометеорологічні умови.
Для оперативного прогнозу звичайно використовують динамічні моделі, що дозволяють враховувати мінливість стану водного об'єкта в часі. При середньостроковому і довгостроковому прогнозуванні використовуються статистичні й аналітичні моделі. Статистичні моделі засновані на аналізі і статистичній обробці експериментальних даних, отриманих безпосередньо на досліджуваному водному об'єкті. Аналітичні моделі дозволяють виконати прогноз якості води, використовуючи теоретичні уявлення про природу й основні закономірності моделюючих процесів. Цей клас моделей відрізняється більшою, у порівнянні зі статистичними моделями, універсальністю й одержав широке поширення в прогнозних розрахунках.
За рівнем складності моделі якості води поділяють на 4 основні групи:*
балансові моделі, в основі яких лежить баланс між надходженням, обсягом і зміною в результаті внутріводоймових процесів маси речовини у водному об'єкті;*
однокомпонентні моделі, що описують трансформацію окремих речовин у водному середовищі;*
двохкомпонентні моделі, що описують взаємозалежну трансформацію БВК і розчиненого кисню в природних поверхневих водах;*
багатокомпонентні моделі, що описують взаємозалежну трансформацію речовин у водній масі.
Балансові моделі використовують при прогнозуванні якості води у водоймах. В основі цього класу моделей лежить оцінка водного балансу і балансу речовин у водоймі. Прибуткова частина балансу визначається надходженням водних мас і речовин з водозбору, видаткова — стоками з водойми, випаром, обміном з донними відкладеннями. Внутріводоймові процеси описуються, як правило, у термінах "чорної шухляди" (як різниця між прибутковою і видатковою частиною) чи приблизно оцінюються на основі балансу мас. Балансові оцінки базуються на систематичних вимірах на водозбірній території й у самій водоймі.
При довгостроковому прогнозуванні якості води у водоймах використовують балансові моделі, що дозволяють розрахувати значення середніх концентрацій речовин у залежності від величини антропогенного навантаження на водойму. У рамках цих моделей середня концентрація речовини у водоймі, що склалася під впливом постійного антропогенного навантаження, визначається за наступними розрахунковими залежностями:—
для речовин у непротічних водоймах:
Сср=Qст Сст Т/ W—
для проточних водойм:
Сср=Спр – (Спр – С0) exp(-(Qвит/W + k) Тум,
Де Спр=Qст Сст / Qст + kW; Qст - сумарна витрата стічних вод, що надходять у водойму, м3/год; Сст — середньозважена концентрація речовини в стічних водах, г/м3; W — обсяг водойми, м3; Т — тривалість прогнозу, рік; к — величина коефіцієнта неконсервативності речовини, 1/рік; С0 — первісна концентрація речовини, г/м3; Qвит — витрата води, що випливає з водойми, м3/ год; Тум - умовний час водообміну, рік.
Однокомпонентні моделі якості води використовуються в прогнозних розрахунках вмісту неконсервативних речовин у водоймах і водотоках. З їхньою допомогою описуються процеси біохімічної трансформації речовин. Залежність швидкості біохімічної трансформації речовин від гідродинамічних характеристик потоку і зовнішніх умов враховується за допомогою коефіцієнта неконсервативності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Прогнозування якості природних вод. Відбір проб води

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок