Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Рослинний та тваринний світ. Екологічне значення боліт та заповідників

Рослинний та тваринний світ. Екологічне значення боліт та заповідників

Назва:
Рослинний та тваринний світ. Екологічне значення боліт та заповідників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,40 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
1. Екологічне значення болота.
Болото ( болото bog, swamp, marsh, moor, morass; Moor, Sumpf, Morast)- надмірно зволожена ділянка земної поверхні, вкрита вологолюбними . В болоті, зазвичай, відбувається процес накопичення нерозкладених рослинних залишків та утворення . Переважання процесів акумуляції над розкладанням — головна відмінність болотяних екосистем від інших. Б. вважають торфовим, коли внаслідок процесу торфонакопичення коренева система осн. маси рослин розташовується в шарі торфу, що відклався і не досягає підстилаючого мінерального . У середньому мі товщина шару торфу в цьому випадку складає 30 см. Загальна площа Б. в світі приблизно становить 3,5 млн. км2, з них бл. 50 — торфові з глибиною торфу більше 0,5 м. Найбільші території, зайняті Б., зосереджені в Бєларусі, Канаді, Фінляндії, США, Росії. В Україні болотяні масиви зосереджені на північному заході — Поліссі. Не всі зволожені ділянки суходолу є болотами. Болотами вважаєються лише ті з них, які мають шар товщиною не менше 0.3 м. Типи боліт Болота розділяють на 3 основних типи:
·
·
·
Низинні болота утворюються в низинах, де збираються ґрунтові води. Завдяки багатому мінеральному складу ґрунтових вод низинні болота мають рясну рослинність і, зазвичай, вкриті зеленими , , високою густою , , заростями , та . Верхові болота живляться лише за рахунок опадів. Ґрунтових вод в таких болотах або дуже мало, або ж вони розташовані занадто глибоко. Оскільки дощова вода майже не містить мінеральних речовин, на верхових болотах развиваются лише рослини, пристосовані до дуже бідного харчування. Головним чином, це . Перехідні болота мають добре виражені ознаки як низинного, так і верхового боліт. На перехідних болотах росте велика кількість сфаґнума, можна зустріти та . Болота, в основному, зосереджені в Північній півкулі і їх загальна площа складає близько 350 млн. га.
Стічні води промислових підприємств забруднюють прісні водойми. Це ж стосується і населених пунктів, які теж забруднюють воду. У результаті цього забруднення повністю змінюються фізичні властивості води (підвищується температура, зменшується прозорість, з'являються забарвлення, присмаки, запахи). Виникають плаваючі речовини, що знаходяться на поверхні води; на дні осідає осад. Склад води повністю змінюється: збільшується вміст органічних і неорганічних речовин, з'являються токсичні речовини, зменшується вміст кисню, змінюється активна реакція" середовища й ін. Також відбуваються зміни в якісному й кількісному бактеріальному складі, виникають хвороботворні бактерії Така вода непридатна для пиття. Вона навіть не годиться для технічних потреб, звичайно ж, рибогосподарських цілей. Загальні умови скидання стічних вод будь-якої категорії в поверхневі водойми обумовлюються їхньою народногосподарською значимістю й характером водокористування. Після скидання стічних вод можливим є незначне погіршення якості води у водоймах, але це не повинно помітно позначатися на можливості подальшого використання водойми як джерела водопостачання, для культурних спортивних заходів, рибогосподарських цілей.
За виконанням умов скидання виробничих стічних вод у водойми зобов'язані стежити санітарно-епідеміологічні станції і басейнові управління.
Існують нормативи якості води у водоймах. Відомо два види водокористування. До першого належать ділянки водойм, що використовуються як джерело для централізованого або нецентралізованого господарсько-питного водопостачання, а також для водопостачання підприємств харчової промисловості. До другого виду відносять ділянки водойм, які використовуються для купання, спорту і відпочинку населення, а також ті водойми, що розташовані в межах населених пунктів.
Тільки органи державного санітарного нагляду мають право зараховувати водойми до різних видів водокористування з огляду на перспективи їх використання.
Нормативи якості води поширюються на створи, розташовані на проточних водоймах на 1 км вище від найближчого за течією пункту водокористування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Рослинний та тваринний світ. Екологічне значення боліт та заповідників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок