Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Контроль за станом і охороною навколишнього природного середовища при будівництві та експлуатації свердловин 

Контроль за станом і охороною навколишнього природного середовища при будівництві та експлуатації свердловин 

Назва:
Контроль за станом і охороною навколишнього природного середовища при будівництві та експлуатації свердловин 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,45 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Контроль за станом і охороною навколишнього природного середовища при будівництві та експлуатації свердловин 


Будівництво та експлуатація свердловин – складні технологічні процеси, які поряд із економічним та народногосподарським ефектом, у багатьох випадках супроводжуються негативним впливом на об’єкти навколишнього середовища: атмосферне повітря, поверхневі і підземні води, ґрунт, мікробіоту, рослинний, тваринний світ і людину. Причинами такого впливу є несанкціонований (наднормовий) допуск надходження від джерел викидів у природні об’єкти забруднюючих речовин, а також неадекватність закладених у проекті технічних і технологічних рішень рівню допустимого ризику (техноємності, стійкості природного середовища тощо).
Саме тому дуже важливим є контроль за викидами токсичних речовин при будівництві та експлуатації свердловин. Контроль за якістю стану атмосферного повітря, поверхневих і підземних вод, ґрунтів, рослинності і надр в період будівництва, консервації або ліквідації свердловин повинен здійснюватися відповідно до передбаченої в проекті програми, що містить вибір і розташування пунктів відбору проб, періодичність спостережень, склад спостережуваних інгредієнтів і показників. Для вимірювання показників забрудненості контрольованого середовища слід використовувати засоби вимірювань, минулі державні випробування відповідно до вимог держстандарту або атестовані органами державної метрологічної служби. Контроль за станом навколишнього середовища при будівництві свердловин на сірководневовмісних родовищах повинен проводитися в робочій зоні, у санітарно-захисній зоні і встановленій зоні можливого розсіювання шкідливих речовин при аварійних викидах.
У приміщеннях, на об’єктах, на майданчиках, ділянках, де можливе виділення пилу (цементу, глинопорошку, бариту), газів (вуглеводнів, сірководню, діоксиду сірки, оксидів азоту, оксиду вуглецю), пари і аерозолів (зварювальний аерозоль, пари HCl, хлор і його з’єднання), необхідно здійснювати контроль за станом повітря робочої зони за допомогою автоматичних газоаналізаторів або інших стандартизованих методів.
Контроль повітряного середовища в населеному пункті, що потрапляє в зону можливого впливу джерел викидів шкідливих речовин (H2S, SO2, CO, CH4) при будівництві свердловин, здійснюється відповідно до нормативних вимог і положень.
Основними контрольованими інгредієнтами на родовищах полікомпонентного складу, що включаються в план-графік контролю, є вуглеводні, сірководень, діоксид сірки, оксид вуглецю, оксиди азоту, пил. Вибірково, при ускладненнях буріння, контролюється вміст ароматичних вуглеводнів, меркаптанів і парів токсичних металів, заміряється радіоактивність видобутих порід і шламів.
Оцінка забруднення приземного шару атмосфери проводиться для кожної речовини окремо і з урахуванням біологічної сумації (сірководень і діоксид сірки, діоксид сірки і оксиди азоту тощо). Як нормовані критерії стану атмосферного повітря використовуються максимально разові гранично допустимі концентрації.
Викиди підприємства в процесі будівництва свердловини контролюються відповідно до нормативних вимог. Необхідне число вимірювань на джерелі визначається, виходячи з потужності джерела і стабільності рівня його викиду [Сборник методик…, 1986; Сборник методик…, 1987].
У період випробування свердловин повинен проводитися регулярний контроль (підфакельні виміри) за викидами факела бурової. Періодичність відбору проб, кількість контрольованих місць, відстань від джерела визначається тривалістю процесу випробування, метеорологічними умовами і зоною розсіювання забруднюючих речовин. Враховуючи специфічні особливості сірководню (велика густина, токсичність), відбір підфакельних проб здійснюється на висоті 1,5-35 м.
У випадку виникнення аварійної ситуації або фонтанування свердловини контроль за джерелом викидів і станом повітряного басейну проводиться газорятівною службою або протифонтанною воєнізованою частиною з реєстрацією результатів вимірювань в журналі контролю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Контроль за станом і охороною навколишнього природного середовища при будівництві та експлуатації свердловин 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок