Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ВИКОРИСТАННЯ ЗАЛИШКОВИХ ФРАКЦІЙ НАФТОПЕРЕРОБКИ

ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ВИКОРИСТАННЯ ЗАЛИШКОВИХ ФРАКЦІЙ НАФТОПЕРЕРОБКИ

Назва:
ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ВИКОРИСТАННЯ ЗАЛИШКОВИХ ФРАКЦІЙ НАФТОПЕРЕРОБКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,10 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
УДК 504.064:629.5
ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ
ВИКОРИСТАННЯ ЗАЛИШКОВИХ ФРАКЦІЙ НАФТОПЕРЕРОБКИ
У статті розглянута можливість зниження нагароутворення при горінні залишкових фракцій нафтопереробки у ГТУ (газотурбінних установках) з метою поліпшення екологічного стану довкілля.
Соловйова Ж.Ф., Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили, м. Миколаїв, Україна
Соловйова Жанна Федорівна - кандидат технічних наук, доцент кафедри екології та природокористування, має більше як 80 друкованих наукових праць. В останні роки займається проблемою очистки стічних вод від нафтопродуктів.
In the article possibility of decline of nagar-forming at burning of remaining factions of naftopererobki in GTO (gas-turbine options) with the purpose of improvement of the ecological state of environment is considered.
В останній час зростає інтерес до застосування в різних двигунах, у тому числі і в ГТУ, дешевих залишкових палив. Однак неповне згоряння цих палив та нагароутворення на деталях значно збільшують витрати на технічне обслуговування та ремонт двигуна, а також забруднення навколишнього середовища.
Довготривалість і надійність роботи поршневих і газотурбінних двигунів залежить не тільки від кількості нагару, що відклався на їх деталях, але й від його теплопровідності чи, що одне й те ж, від його ізоляційної здатності [1, 4].
Для поліпшення горіння важких палив у спеціальній вітчизняній та зарубіжній літературі рекомендується застосування присадок, що мають за мету зменшення нагароутворення [2, 6].
В даній роботі наведені результати досліджень моторного палива ДТ (ГОСТ 1667- 68) з присадками, розробленими Інститутом Хімії Присадок АН Аз.ССР з метою визначення присадки, що ліквідує відклади в проточній частині газової турбіни. Випробування дії вказаних присадок проводилися в декілька етапів.
На першому етапі здійснювався вибір типу присадки та вивчення каталітичного впливу її компонентів на процес горіння. Ця робота проводилася одночасно на установці окислювального піролізу і в калориметричній бомбі. Паралельно велися роботи на експериментальному одногорілочному відсіку камери згоряння. Перша партія (17 зразків) присадок на установці окислювального піролізу випробовувалася при температурі 700°С, а потім при 500°С з тими присадками, які були найбільш ефективними при 700°С. Рідкі продукти окислювального піролізу (температура 500°С) підлягали розгонці в вакуумі до температури 300°С і більше, а остаточні фракції з температурою википання більш як 300°С досконало вивчалися методом рідинної хроматографії на силікагелі АСК. Концентрація присадок в паливі 0,2 %. Друга партія присадок (зразки 18-36) випробовувалися при температурі 500°С.
Експериментальний одногорілочний відсік зроблений аналогічно установці, що описана У праці [3 ]. Через обмежену кількість присадок робота на відсіку проводилася на режимі з малою витратою палива упродовж 50 хвилин. Щоб уникнути погрішностей, які викликані умовами експерименту, режимні параметри при роботі відсіку з різними присадками трималися однаковими, а саме: температура повітря на виході 115±5°С, температура палива 75±2°С, витрата палива 10±0,1 г/сек., витрата повітря 0,63
0,65 кг/сек., концентрація присадки 0,1%, витрата палива за експеримент 30 кг. При цьому температура газів, що відходять, знаходилася в межах 470-550°С, коефіцієнт повноти згоряння не перевищує 87 % (спостерігався залишковий механічний недопал). По закінченню кожного експерименту жарова труба демонтувалася, ретельно очищалася від коксових відкладів, що збиралися і зважувалися на аналітичних терезах.
Результати вивчення впливу присадок на зниження нагароутворення, проведеного на установці окислювального піролізу при температурі 500 і 700°С і на одногорілочному відсіку камери згоряння, наступні [5, 7].
В першому випадку найбільш ефективні результати отримані з присадками АТ-1, 7, 9, 13, 15, 18-23, 28 та 34, в другому - з присадками АТ- 1, 5, 6, 7, 9, 10, 22. При цьому присадки АТ-2, 12, 14-17, 29-32 не проходили випробування на експериментальному відсіку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ВИКОРИСТАННЯ ЗАЛИШКОВИХ ФРАКЦІЙ НАФТОПЕРЕРОБКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок