Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Людина і географічна оболонка

Людина і географічна оболонка

Назва:
Людина і географічна оболонка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,23 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Людина і географічна оболонка


З розвитком суспільства збільшуються потреби людей, а тому посилюється їхній вплив на природу. Зростає він через те, то завдяки науці, застосуванню технічних винаходів людина стає чимраз сильнішою. Посилюється тиск на природне довкілля через збільшення чисельності землян.
Вплив сучасних 6 млрд. мешканців Землі дорівнює тому, що чинили б на географічну оболонку 50 млрд. осіб, які за рівнем розвитку перебували б в кам'яному віці. Сучасна людина стає все менше залежною від природних явищ. Однак відбуваються на нашій планеті і такі стихійні явища, яким людство протидіяти поки-що не може від яких воно не може надійно захиститися. До них відносяться вулкани і землетруси, пов'язані з дією внутрішніх сил Землі, посухи, урагани, снігопади, сильні морози, паводки, селі, снігові лавини тощо. Думка про те, то наука повинна слугувати для перемог над природою, с хибною і небезпечною, і могла б призвести в кінцевому результаті до зникнення людської цивілізації на Землі.
Тепер науку розуміють як знаряддя для раціонального використання природи, тобто такого, при якому вона не знищується, а зберігається для нащадків. Однак розуміння це прийшло тільки тоді, коли негативні наслідки впливу людини проявилися у всіх геосферах географічної оболонки, що свідчить про загрозу середовищу життя людини - екологічну кризу.
На літосфері, перш за все, позначається те, що з року в рік зростають обсяги видобутку різних корисних копалин, зростає площа кар'єрів, довжина й глибина тахт, що призводить інколи до обвалів, зменшення площі орних земель тощо. Скорочуються вони і через насипання териконів і відвалів із порід, які вивезені при розробці шахт, кар'єрів, а також будівництві міст, доріг, водосховищ.
Змінюється під впливом діяльності людини й рельєф території. У промислових районах характерними формами рельєфу є відвали пустої породи й терикони шахт, які піднімаються над навколишньою місцевістю на 60-100 м.
Поздовжнє розорювання схилів, знищення природної рослинності (особливо в горах) спричиняє змиванню фунтів, утворенню ярів, зсувів тощо. Пересушення зволожених грунтів, відвальне їх розорювання призводить до розвівання верхнього родючого шару вітром (вітрової ерозії). Надмірне зрошення призводить до підтягування до поверхні розчинених солей із нижніх горизонтів, які, нагромаджуючись біля поверхні, перетворюють фунт у солончак. Грунти втрачають свою родючість і через надмірне, науково необгрунтоване використання мінеральних добрив та отрутохімікатів.
Для відновлення родючості земель, зайнятих кар'єрами, териконами, ярами, науковцями розроблена ціла система заходів, проведення яких називають рекультивацією земель. При освоєнні кар'єрів треба окремо збирати ґрунтовий шар і зберігати його або відразу ж ним засипати заповнені пустою породою раніше використані кар'єри. Терасують і покривають шаром родючої землі териконами шахт. На цих ділянках землі висаджують сади, займаються землеробством.
Для боротьби з ярами їх укріплюють рослинністю, засипають або перегороджують у нижній частині, щоб яр замулювався тимчасовими водотоками
Вітровій ерозії перешкоджають лісосмуги, які зменшують силу вітру Не допустити переосушення, засолення, отруєння хімікатами грунтів можна при умові постійного контролю за їхнім станом, точного дотримання норм поливу. внесення добрив тощо. Зберегти води і повітря від забруднення можна, використовуючи очисні споруди і пристосування. Сьогодні виробництва стали безвідхідними. Адже відходи - це хімічні сполуки, які поки що не використовуються людиною. Досягнення сучасної науки дозволяють звести до мінімуму шкідливі викиди, ввести замкнутий цикл використання води, тобто використовувати очищені стоки, не беручи чистої води з річки чи озера.
Під впливом господарської діяльності змінюється мікроклімат окремих територій, а також планети загалом. Вчені вважають, що він стає теплішим через посилення парникового ефекту, який, у свою чергу, зумовлений підвищенням вмісту оксиду вуглецю у повітрі.
Дуже сильно забруднюють різними шкідливими сполуками (оксидами сірки, фосфору, хлором тощо) повітря викиди сотень хімічних та металургійних підприємств, теплових електростанцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Людина і географічна оболонка

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок